GRAZIA
Home » Kronike » Gruaja me kokainë në rroba “dekonspiron” rrjetin e trafikut

Gruaja me kokainë në rroba “dekonspiron” rrjetin e trafikut

 • Albanian
 • English
 • French
 • German
 • Italian
VLORE- Gruaja 59-vjeçare, që u arrestua me 700 gramë kokainë, “dekonspiron” rrjetin e trafikut të drogës drejt Italisë. Të paktën kështu besohet nga Policia e Vlorës deri në verifikimin një pas një të emrave të dhënë nga Lizheta Zharra. Sipas dëshmisë së dhënë para grupit të hetimit, drogën që e kishte fshehur në trup, në korse, ia kishin dhënë në Vlorë të njohur të saj dhe do ta çonte po te disa të njohur të tjerë të saj në shtetin italian. Burime nga Policia bënë të ditur se 59- vjeçarja ka pranuar të bashkëpunojë dhe të tregojë të gjithë emrat e përfshirë në trafikun e sasisë së lëndës narkotike, si në Vlorë, ashtu edhe në Itali. Tashmë pritet të bëhet verifikimi i identiteteve të dhëna, dhe më pas, nëse emrat e tyre rezultojnë të saktë, Policia e Vlorës do të organizojë një operacion të gjerë për arrestimin e tyre për trafik ndërkombëtar të kokainës. Burime nga grupi i hetimit bënë të ditur se janë duke punuar për të kryer verifikimet e sakta në skemën që funksionin në këtë trafik, si dhe personat që janë të përfshirë në të dyja vendet. Gjithashtu do t’i kërkohet bashkëpunim edhe palës italiane, për të kryer verifikimet e nevojshme të emrave të dhëna nga 59-vjeçarja Zharra. Nuk është konfirmuar nëse gruaja ka pranuar të bashkëpunojë dhe të flasë me emra konkretë me qëllim për të përfituar një dënim më të ulët. Por momentalisht do të verifikohet dëshmia e saj. Lizheta Zharra u arrestua dy ditë më parë në Portin e Vlorës me 700 gr kokainë, në momentin që ishte duke u imbarkuar në traget drejt Portit të Brindisit. Mësohet se Policia ka shoqëruar edhe dy djemtë e 59-vjeçares, të cilët janë marrë në pyetje rreth veprimtarisë së nënës së tyre. Por blutë nuk kanë siguruar dot të dhëna për një bashkëpunim të mundshëm të djemve me të ëmën, ndaj, pasi janë marrë në pyetje, u lanë të lirë.                       q.b

AMC

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Panorama Online. Moderatori

4 Komente per “Gruaja me kokainë në rroba “dekonspiron” rrjetin e trafikut”

 1. Pershendetje.jam nje vlonjat lindur e ritur ne vlore. jam me shume se 60 vjec .duhet te me besoni .ne jeten time nuk kam njohur grua me te ulet e ju siguroj qe e njoh shume mire .pislleqet e saj nuk kan te numeruar duke filluar qe ne kohen e regimit komuniste e deri ne demokraci .

 2. I JEPNI DENIMIN QE MERITON .SI KA BERE ZOTI NENA GRA TE TILLA

 3. jane nje funderin te gjithe si familje .
  i njeh vlora me vite .e femijte nuk ngelen mbase .beje o nene te te ngjaj e bija bene karier pasi me ndihmen e te jemes ka blere nje shkolle te larte ngriten kembet nene e bij per tu bere e bija drejtoresh .hiqini pislleqet nga vlora .jane llumbra

 4. nuk kuptoj se si mundet te lejohet ne arrest shtepiak nje trafikante …sepse eshte e semure

  ma cfare gjykimi eshte ky …..te paktem ta dime sa ka marre ne zarfe gjykatsi qe ka bere kete gjykim..nje gjykim i mbrekullushem..

  atehere .oburra te tere te trafikojme drog e te nzjerim nga nje dosje gati per semundje se …….sipas artikullit avokati i kesaj trafikante mbante gati dosjen e semundjes atehere lind pyetja ishte gatti edhe denimi nga gjykata .’?…..e pergjigja vjen veta pa u lodhur fare….o jane ne grupe te gjithe ho zarfet kane qene shume te fryre …

  ka ardhur koha e maskareshave ne shqipri.

Beni nje Koment

 • Facebook
 • Twitter
 • YouTube
 • Linkedin
 • RSS
Gazeta Panorama Alexa toolbar

Parashikimi i motit


+23
H: +24°
L: +12°
Tirana
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +25° +25° +25° +24°
+12° +11° +11° +11° +10° +11°
+22
H: +23°
L: +15°
Durres
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +25° +23° +23°
+15° +14° +15° +15° +12° +11°
+22
H: +25°
L: +10°
Elbasan
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+28° +28° +27° +27° +27° +26°
+12° +11° +11° +10° +10° +11°
+18
H: +23°
L: +16°
Vlore
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +24° +24° +24°
+15° +14° +14° +15° +12° +12°
+21
H: +23°
L: +11°
Shkoder
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +25° +25° +26° +25° +24°
+12° +11° +12° +10° +11° +12°
+18
H: +22°
L: +
Korce
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +22° +23° +23°
+ + + + + +
+22
H: +24°
L: +11°
Berat
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +25°
+11° +10° +10° +10° + +10°
+9
H: +22°
L: +
Kukes
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +22° +21° +21° +21° +21°
+ + + + + +
+23
H: +23°
L: +12°
Sarande
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+23° +23° +23° +22° +22° +22°
+11° +12° +11° +10° + +13°
+24
H: +24°
L: +13°
Kavaje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +25°
+13° +13° +12° +12° +11° +11°
+22
H: +22°
L: +12°
Kruje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +23° +21° +22° +21° +20°
+11° +10° +10° +10° +10° +11°
+22
H: +24°
L: +14°
Lezhe
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +24°
+14° +14° +14° +13° +12° +13°
+20
H: +24°
L: +14°
Fier
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +26°
+12° +12° +11° +12° +12° +11°
+18
H: +19°
L: +
Pogradec
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +21°
L: +
Rreshen
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +24° +23° +23° +23° +22°
+ +10° +10° + + +
+23
H: +23°
L: +
Tropoje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +20° +19°
+ + + + + +
+20
H: +23°
L: +
Pristina
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +21° +20°
+ + + + + +
+25
H: +25°
L: +
Prizren
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +24° +23° +24° +24° +23°
+10° + + + + +10°
+23
H: +23°
L: +
Mitrovica
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+20° +20° +19° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Skopje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +22° +23° +23° +23° +23°
+ + + + + +
+24
H: +24°
L: +
Gostivar
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Tetovo
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+16
H: +20°
L: +
Struga
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +20° +20°
+ + + + + +Showbiz

Lifestyle

Teknologji

Kuriozitete

© 2015 Gazeta Panorama ONLINE. All Rights Reserved.   Programuar nga: ikoncept Privacy