GRAZIA   UNION Bank
Lotaria Kombetare  
Home » Argument » Deklaratat për 2011. Zbardhet pasuria e familjes së Berishës dhe Edi Ramës

Deklaratat për 2011. Zbardhet pasuria e familjes së Berishës dhe Edi Ramës

 • Albanian
 • English
 • French
 • German
 • Italian
Kryeministri me 11 llogari bankare nga 0 në 1.7 milionë lekë. Të ardhurat e Argitës dhe Shkëlzenit nga aktiviteti dhe qiratë. Rama deklaron pagën, Linda shton 16.850 euro nga ekspertiza private. ILKDP publikon edhe deklaratat e Presidentit Nishani, ish-Presidentit Topi dhe kreut të LSI, Ilir Meta. Ja çfarë deklaruan ministrat Bode, Olldashi, Ruli, Mediu, Imami e Haxhinasto. Gazeta zbardh edhe pasuritë e deputetëve biznesmenë të PS, Doshi, Abazi, Gaçi e Ylli Kreu i PS deklaron vetëm pagën nga Bashkia për 2011, e shoqja fiton nga ekspertiza private Kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama, vazhdon të jetë sërish një nga politikanët më të varfër në vend. Në deklarimin e pasurisë pranë ILDKP-së, të bërë më 10 gusht 2011, pak ditë pasi la postin e kryetarit të Bashkisë së Tiranës, ish-kryebashkiaku ka deklaruar vetëm disa lëvizje në llogaritë e tij rrjedhëse. Konkretisht ai ka shtuar 792 mijë lekë në llogarinë rrjedhëse në Tirana Bank, i janë pakësuar 160 mijë lekë nga gjendja cash që ka pasur një vit më parë, si dhe ka një llogari të pandryshuar me shumën 23 mijë lekë. Gjatë nëntë muajve të punës vitin e kaluar në postin e kryetarit të Bashkisë së Tiranës, Edi Rama ka përfituar në total një rrogë neto 932 mijë lekë. Ashtu si edhe një vit më parë, kryetari i Partisë Socialiste ka vazhduar të shlyejë një kredi. Në vitin 2011 ai ka shlyer 140 mijë lekë, ndërkohë që i kanë mbetur ende pa shlyer edhe 705 mijë lekë. Kryeministri me 11 llogari bankare nga 0 lekë në 1.7 milionë lekë. Deklaron edhe 1 milion lekë cash Zbardhet pasuria e familjes Berisha Argita, 39 mijë euro nga qiratë. Shkëlzeni, 1.8 milionë lekë si konsulent Inspektorati i Lartë i Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurive publikon deklaratat e vitit të kaluar të familjes së Kryeministrit Sali Berisha. Në dokumentin e dorëzuar në ILDKP më 30 mars të këtij viti dhe të firmosur nga kreu i qeverisë, rezulton se ai së bashku me bashkëshorten, Liri Berisha, kanë 11 llogari bankare. Shumicat e këtyre llogarive janë nga 0 lekë deri në 1.7 milion. Të ardhurat e kreut të qeverisë për vitin e kaluar kanë qenë 2.2 milionë lekë; ato të bashkëshortes nga pensioni, 296 mijë lekë, ndërsa dietat për udhëtimet jashtë shtetit 720 euro dhe 800 dollarë. Në të njëjtën kohë, Kryeministri ka deklaruar një gjendje cash prej 1 milion lekësh. Vajza e Kryeministrit, Argita Malltezi, ka deklaruar ndryshime të gjendjes në llogaritë bankare që variojnë nga minus 634 mijë lekë në plus 7.3 milionë lekë. (Shkrimin e plote dhe gjithe te dhenat e deklarates per pasurine i gjeni ne numrin e ostem te gazetes Panorama. Bashke me pasurite e familjes Berisha dhe Rama, lexoni te plote edhe deklaratat e pasurise se Nishanit, Olldashit, Bodes; milionat e biznesmeneve te PS-se, Doshi, Abazi, Ahmetaj, Gaci e Ylli.)

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Panorama Online. Moderatori

12 Komente per “Deklaratat për 2011. Zbardhet pasuria e familjes së Berishës dhe Edi Ramës”

 1. Ne Shqiperi me institucionet qe i kontrollojne te ardhurat,nuk eshte çudi qe edhe Bill Gates po te jete do na dale i pastrehe.

 2. i moret vesh o njeres se sa te varfer e sa te paster jane keta plera??????????????si te ‘MAJTE’ dhe te djadhte.votoini votoin se me voten e GARANTUAR VARRIN VETES PO I BENI.dilni o ne rruge veruni zjarrin te gjitheve.solidaritet per te gjithe ata qe po vujne nga ky sistem

 3. po vdesin per cope buke dergoni naj thes mill te gjoreve ,se rrojne si parazite ne kurriz te popullit

 4. shembulli konkret kur dikush kerkon te genjeje por nuk di si te genjeje.
  sa te varfer qe jane te shkretet

 5. Fatos Gega Gjermani

  Per deri sa te kene imunitet deputetet dhe zyrtaret e larte nuk kane per tu kontrolluar kurre pasurite e tyre.Sa per Ramen e dime te gjithe qe eshte “me i varferi” ne shqiperi.

 6. jane per tju qare hallin sa keq

 7. plerat jane si gjarperinjte qe su gjenden kembet .

 8. nuk mjafton vjedhja deri ne babezi,po duhet duruar edhe tallja me keto lloj deklarimesh …tipik vend mafioz…

 9. mjer ai popull qe ka keta politikan nuk shikohen me sy se jan te krimbur ne lek kurse pensionistat marin nje pension sa nje ikje e nje politikani per nje kafe se ka dhe njerez qe jan pa pun dhe han buk that tju vin turp qe japin keto deklarata se nuk i beson njeri

 10. hajde miliardera hajde ,bravo jeni bere si ne vendet arabe mbreter ,po ben bota sehir me ju ,ju qofshi ,populli ka mbylle syte

 11. Shifni cfar done me thene tradita.Enveri ishte pa shtepi,sipas shoqerusve te tij.Enjejta gje ndodh me drejtuesit e trashigimtares se PPSH,pra PS SH.Fatos Nano disa vjet kryeminister pa shtepi .Zevensuesi i tij Edi Rama jo vetem nuk ka shtepi,po ne bank ka vetem tetqindmij leke.Dua te pyes vertet eshte e sakt,apo jan rrena.

 12. kete edi raman shyqyr qe e mabn gruaja se ky i varfri u shkri e u keput per popullin….aq shume punon , lodhet dh evret mendjen per fukarajte sa ska pare as per nje kafe.amon se na keputi gjynafi per te……..amon se ska i shkreti….sa budallenj qe jane qe sa budallenj na dijne …

Beni nje Koment

 • Facebook
 • Twitter
 • YouTube
 • Linkedin
 • RSS

AMC

abissnet

Hotel Prestige

Gazeta Panorama Alexa toolbar
Njoftime pune nga gazeta Panorama

Parashikimi i motit


+23
H: +24°
L: +12°
Tirana
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +25° +25° +25° +24°
+12° +11° +11° +11° +10° +11°
+22
H: +23°
L: +15°
Durres
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +25° +23° +23°
+15° +14° +15° +15° +12° +11°
+22
H: +25°
L: +10°
Elbasan
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+28° +28° +27° +27° +27° +26°
+12° +11° +11° +10° +10° +11°
+18
H: +23°
L: +16°
Vlore
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +24° +24° +24°
+15° +14° +14° +15° +12° +12°
+21
H: +23°
L: +11°
Shkoder
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +25° +25° +26° +25° +24°
+12° +11° +12° +10° +11° +12°
+18
H: +22°
L: +
Korce
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +22° +23° +23°
+ + + + + +
+22
H: +24°
L: +11°
Berat
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +25°
+11° +10° +10° +10° + +10°
+9
H: +22°
L: +
Kukes
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +22° +21° +21° +21° +21°
+ + + + + +
+23
H: +23°
L: +12°
Sarande
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+23° +23° +23° +22° +22° +22°
+11° +12° +11° +10° + +13°
+24
H: +24°
L: +13°
Kavaje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +25°
+13° +13° +12° +12° +11° +11°
+22
H: +22°
L: +12°
Kruje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +23° +21° +22° +21° +20°
+11° +10° +10° +10° +10° +11°
+22
H: +24°
L: +14°
Lezhe
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +24°
+14° +14° +14° +13° +12° +13°
+20
H: +24°
L: +14°
Fier
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +26°
+12° +12° +11° +12° +12° +11°
+18
H: +19°
L: +
Pogradec
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +21°
L: +
Rreshen
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +24° +23° +23° +23° +22°
+ +10° +10° + + +
+23
H: +23°
L: +
Tropoje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +20° +19°
+ + + + + +
+20
H: +23°
L: +
Pristina
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +21° +20°
+ + + + + +
+25
H: +25°
L: +
Prizren
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +24° +23° +24° +24° +23°
+10° + + + + +10°
+23
H: +23°
L: +
Mitrovica
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+20° +20° +19° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Skopje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +22° +23° +23° +23° +23°
+ + + + + +
+24
H: +24°
L: +
Gostivar
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Tetovo
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+16
H: +20°
L: +
Struga
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +20° +20°
+ + + + + +Showbiz

Lifestyle

Teknologji

Kuriozitete

© 2014 Gazeta Panorama ONLINE. All Rights Reserved.   Programuar nga: ikoncept Privacy