GRAZIA
Home » Argument » Lista e Aluizni: Legalizimet, 2014 emrat që marrin tapitë. Përfituesit në 12 qarqe

Lista e Aluizni: Legalizimet, 2014 emrat që marrin tapitë. Përfituesit në 12 qarqe

 • Albanian
 • English
 • French
 • German
 • Italian
Lista e përfituesve në 12 qarqet e vendit. ALUIZNI: Leja e legalizimit merret 48 orë pas pagimit të faturës financiare. ALUIZNI ka përfunduar shqyrtimin e dosjeve për 2014 familje që kanë ndërtuar pa leje. Gazeta boton sot listën e plotë me emrat e përfituesve në të 12 qarqet e vendit. Bëhet fjalë për dosje të vetëdeklarauara nga ndërtuesit informalë. Sipas ligjit, këta të fundit duhet të bëjnë pagesën e detyrimit financiar dhe më pas do të tërheqin lejen e legalizimit. Në njoftimin e djeshëm, ALUIZNI theksonte se i gjithë procesi pritet të mbyllet brenda vitit 2013. “Ndryshimet e bëra, thellimi i procesit të legalizimit, krijimi i drejtorive të reja, të cilat do të punojnë në njësi territori më të administrueshme, na bëjnë të shprehim edhe një herë bindjen e plotë se do të përmbyllim procesin e legalizimit të ndërtimeve informale brenda afatit të shpallur, viti 2013”. Nga ana tjetër, duke u nisur nga sezoni veror dhe kthimi i emigrantëve me pushime, ALUIZNI bën thirrje për plotësimin e dokumenteve edhe nga këta qytetarë. “Edhe një herë shfrytëzojmë rastin të njoftojmë gjithë vetëdeklaruesit, e kryesisht emigrantët e kthyer për pushime në atdhe, të përmbushin detyrimet e tyre në mënyrë që së bashku të realizojmë objektivin e përcaktuar.” (Detyrimet qe duhen plotesuar, gjithe detajet e asaj qe duhet te beni per perfitimin dhe listat e plota me emrat e perfituesve i gjeni sot ne gazeten “Panorama” ne versionin print).

AMC

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Panorama Online. Moderatori

15 Komente per “Lista e Aluizni: Legalizimet, 2014 emrat që marrin tapitë. Përfituesit në 12 qarqe”

 1. More ju neper gazeta e tv i thoni “Tapi”, kurse ajo qe ne fakt marrin njerezit ne dore shkruhet “leje legalizimi”, pra mua me duket nje ndryshim i madh mes dy ketyre titujve, gje qe me ben te dyshoj shume ne nje hile te holle, ne menyre qe prap popullit do ti duhen hapa te tjere burokratike deri sa te paiset me certefikaten e pronesise!!

 2. ku mund ti gjejm emrat te legalizimeve te qarkut tiran

 3. Duke marre shkas nga komenti i parafolesit po mundohem ti tregoi rrugen per marrjen e tapise.
  Ne momentin qe ju merrni lejen e legalizimit per tre jave dosje juaj perfundon tek hipoteka.Aty kryeni pagesen e takses per paisjen me certifikate pronesie, jepni adresen e sakte te vendbanimit tuaj dhe maksimumi per 25 dite keni certifikaten e pronesise ne shtepi.

 4. A mundeni te me dergoni adresen ku mund te shikoj
  emrat per qarkun e shkodres.heren tjeter ishte e publikuar linku ku mundem ti shikonim,po kesaj rradhe perse nuk eshte.

 5. Po te qytetit te Shijakut,ku mund ti gjeme emrat e legalizimeve?

 6. A mund te di ku mund ti shohe listat e merave per qytetin e Shkodres

 7. Ka ndonje mundesi (link/DB) qe te shikojme te gjithe emrat?
  Ose te shikojme te gjitha PDF e publikuara nga ALUIZNI.

 8. FLAMUR XHABAFTI

  UNE KAM 2 VJET QE KAM PAGUAR 30.MILION DHE SE KAM MARRE LEJEN. PRANDAJ MENDOHUNI MIRE PARA SE TE PAGUANI.

 9. ku mund ti gjej emrat per qytetin elushnjes

 10. PERSHENDETJE DESHIROI LISTEN E EMRAVE QE PERFITOJNE LEGALIZIMET E SHPIVE TE NDERTUME PA LEJE NE SHKODER FALEM NERES

 11. emrat e legalizimeve

 12. si skeni turp qe mashtroni diten per diell un kam plot kater vjet qe me ka dal emri neper gazeta dhe kam plotsue cdo lloj dokumenti qe me esht kerkuar nga ana e aluizmit dhe sa her kam shkuar per tu interesuar me thon duhet te pritesh po nje dit kur te iki durimi mjer ai njeri qe do te me dali para te aluizmi sepse un spo kerkoj lmosh po nje te drejt qe e ka votu parlamenti shqiptar qe ket parlament e ka votu populli shqiptar e nje nga ky popull jam dhe un po due tju them mos provokoni popullin me korrupsjon se kshu te coni edhe ne krim ater krimi vetem rritet kur del cdo lloj maskaraj e ben si te doj me popullin e shkret

 13. ore ku eshte kjo liste, i beni me te qarta ato qe shkruani na jepni emrat.ku mund ti gjejme.

 14. KEMI NEVOJE PER LISTEN E EMRAVE TE NDERUAR GAZETARE SEPSE WEBSITE I ALUIZNI-T ESHTE HANDIKAPAT!!!

 15. ku mund ti gjejme keto emrat qe perfitojne legalizimet se spo kuptojme gje fare ???

Beni nje Koment

 • Facebook
 • Twitter
 • YouTube
 • Linkedin
 • RSS

Gazeta Panorama Alexa toolbar

Parashikimi i motit


+23
H: +24°
L: +12°
Tirana
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +25° +25° +25° +24°
+12° +11° +11° +11° +10° +11°
+22
H: +23°
L: +15°
Durres
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +25° +23° +23°
+15° +14° +15° +15° +12° +11°
+22
H: +25°
L: +10°
Elbasan
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+28° +28° +27° +27° +27° +26°
+12° +11° +11° +10° +10° +11°
+18
H: +23°
L: +16°
Vlore
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +24° +24° +24°
+15° +14° +14° +15° +12° +12°
+21
H: +23°
L: +11°
Shkoder
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +25° +25° +26° +25° +24°
+12° +11° +12° +10° +11° +12°
+18
H: +22°
L: +
Korce
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +22° +23° +23°
+ + + + + +
+22
H: +24°
L: +11°
Berat
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +25°
+11° +10° +10° +10° + +10°
+9
H: +22°
L: +
Kukes
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +22° +21° +21° +21° +21°
+ + + + + +
+23
H: +23°
L: +12°
Sarande
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+23° +23° +23° +22° +22° +22°
+11° +12° +11° +10° + +13°
+24
H: +24°
L: +13°
Kavaje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +25°
+13° +13° +12° +12° +11° +11°
+22
H: +22°
L: +12°
Kruje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +23° +21° +22° +21° +20°
+11° +10° +10° +10° +10° +11°
+22
H: +24°
L: +14°
Lezhe
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +24°
+14° +14° +14° +13° +12° +13°
+20
H: +24°
L: +14°
Fier
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +26°
+12° +12° +11° +12° +12° +11°
+18
H: +19°
L: +
Pogradec
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +21°
L: +
Rreshen
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +24° +23° +23° +23° +22°
+ +10° +10° + + +
+23
H: +23°
L: +
Tropoje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +20° +19°
+ + + + + +
+20
H: +23°
L: +
Pristina
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +21° +20°
+ + + + + +
+25
H: +25°
L: +
Prizren
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +24° +23° +24° +24° +23°
+10° + + + + +10°
+23
H: +23°
L: +
Mitrovica
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+20° +20° +19° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Skopje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +22° +23° +23° +23° +23°
+ + + + + +
+24
H: +24°
L: +
Gostivar
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Tetovo
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+16
H: +20°
L: +
Struga
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +20° +20°
+ + + + + +Showbiz

Lifestyle

Teknologji

Kuriozitete

© 2015 Gazeta Panorama ONLINE. All Rights Reserved.   Programuar nga: ikoncept Privacy