GRAZIA
Home » Kuriozitete » Emigrimi për punësim, ja kush ka prioritet në Kanada

Emigrimi për punësim, ja kush ka prioritet në Kanada

 • Albanian
 • English
 • French
 • German
 • Italian

Toronto, Kanada

Qysh prej 4 korrikut 2012, qeveria kanadeze po pranon aplikime kryesisht nga kandidatë me kontrata të aprovuara pune dhe ka ndaluar deri në janar 2013 aplikimet e kandidateve pa kontratë pune. Kjo në pritje të një ligji krejt të ri të imigracionit, i cili do t’i japë rëndësi përzgjedhjes së emigrantëve drejtpërsëdrejti nga vetë kompanitë kanadeze, sipas nevojave aktuale të ekonomisë lokale. Gjithashtu pritet që provinca të caktuara, të cilat kanë mungesa punëtorësh të kualifikuar, të kenë kuota më të larta vjetore në përzgjedhjen e emigrantëve. Bëhet fjalë për Saskatchewan dhe Alberta, provincat me papunësinë më të ulët në Kanada. Për muajin qershor 2012, papunësia na Kanada ishte 7.2%, ndërsa në Saskatchewan 4.9% dhe në Alberta 4.6%. Të dyja provincat kanë mungesë punëtorësh të kualifikuar, siç janë teknikët e ndërtimit, mekanikët, saldatorët dhe kuzhinierët. Rezervat e provuara të naftës në këto dy provinca janë të dytat pas Arabisë Saudite, por me kosto më të lartë. Vetëm Alberta pritet të dyfishojë numrin e punëtorëve të naftës me rreth 120 mijë punëtorë të rinj për 8 vitet e ardhshme. Ndryshe nga Alberta, provinca e Saskatchwan është në fillimet e zhvillimit të industrisë së naftës dhe të mineraleve dhe ka një bum ndërtimesh. Saskachewan ka pasur rritjen ekonomike më të lartë në të gjithë Amerikën e Veriut këto pesë vitet e fundit. Dikur ka qenë një province tipike bujqësore me imazhin e fushave të grurit pa fund. Çdo gjë ka ndryshuar 10 vitet e fundit me rritjen e çmimeve të lëndëve të para dhe mineraleve me të cilat është e pasur. Pagat janë nga më të lartat në vend. Është krejt normale për një teknik ndërtimi të paguhet me $30 në orë, një mekanik me $30-35, një saldator me $25-30. Kompanitë kanadeze janë të detyruara të rekrutojnë jashtë vendit për të plotësuar shumicën e nevojave të tyre. Mekanikët, saldatorët, teknikët e ndërtimit, kuzhinierët shqiptarë që kërkojnë diçka më tepër në jetë se e ardhmja që u ofron Shqipëria dhe që dinë pak anglisht, ia vlen ta marrin seriozisht emigrimin në këto provinca kanadeze. Nga John Prifti

AMC

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Panorama Online. Moderatori

583 Komente per “Emigrimi për punësim, ja kush ka prioritet në Kanada”

 1. do doja te dija menyren e regjistrimit nese eshte e mundur.Faleminderit.

 2. eshte me te vertet nje tjeter planet eshte planeti ipunes qe ne enderojme

  • do te doja te mesoja ne si banore te vendit te trete cfare dokumentash nevojiten per regjistrimin

   • vlen akoma kjo mundesi per ne kanada

   • Pershendetje Ilias :)

    Ti njehere duhesh qe te shkosh ne ambasadat kanadeze.

    Duhet te provosh veten ne gjuhen angleze (eshte e detyrueshme)
    Ambasada do te telefonoje per te thene ‘Eja dhe merr letrat’
    Keshtu ti mund te shkosh ne Kanada

    • Te lutem, Shae
     me dergo kontaktin(adresen) tuaj sepse dua qe te pys ne hollsi se si mundem te kem qasje per aplikim ne Canada?
     Faleminderi.
     Natyra

   • Pershendetje kam nje pyetje ju lutem me tregoni si emigrant ne Canada per fillim si esht qeshtja e banimit a duhet vet ta paguash qiran apo te ndihmon shteti Canadez dei sa te sistemohesh .Ju faleminderit pres nje pergjigje.

    • Nqse vjen me kontrate pune , per aq kohe sa ke kontrate shteti nuk te pergjigjet, duhet ti gjesh vete fondet per te mbijetuar.. nqse vjen si punetor i kualifikuar, pa kontrate pune, per 3 muaj do gjesh strehim vete dhe do e pagush vete, pastaj ne se nuk ke mundur te integrohesh do kerkosh ndihmen sociale e cila individuale shkon deri ne 400$ se mendohet te ulet perseri…nqse ke femije do marresh ndihme per femijet qe diten qe shkelin ne Kanada… mos kujtoni se eshte fushe me lule…une jetoj ketu dhe nuk eshte kaq e lehte…

     • Flutra. Pershendetje se Pari dua te them qe ti nuk po jetojshe ne canada siq e ke cekur me lart ndihma socjale qe te ndihmon shteti esht 620$ per person qofse je vetem Jo 400$ se Pari e dyta je familje do maresh 1050$ deri 1200$ ne muaj per femije deri ne moshen 6 vj do mer 600$ ne. muaj mbas Moshes 6 vj do maresh nga 500$ ne muaj deri ne moshen 18 sa per klube shqiptare normal jan shqiptaret qe te informojn dhe te ndihmojn sa per Pune ke sa te duash po deshe me letra po deshe ne te zez jan shqiptaret qe Kane kompani minimumi ne te zez ne ndertime esht 15$ Ora keshtut po u fute ne Kannada harroje shqiprine kosoven se ktu esht leku ju shkruaj nga montreali

     • bardhyl tahiri kosov

      flutra pershndetje nese ke munci mem dhan infrmata per punsim ne kanad flutra a ke munci me mnimu se kushtet ekonmike ktu shum t veshtira numri tel.+37744141992 edhe si muj me ardh ne kanad tu kisha lut qi ke pak mundsi me mnimu

     • Jetoj ne Kanada ne zonen frankophone. Thashe se ndihma sociale per person eshte 400 kurse familjare 900$ merr edhe $ per femije nqse eshte familje!!! Asgje nuk kam shtuar apo hequr. Jeton edhe me te zeze por a eshte kjo qe kerkojme te jetojme ne hije?

     • pershendetje, shpresoj te mos te pengoj pata te pys diq un jam nga kosova edhe jam i martum tani kam edhe nje qik e kam fillu fakulltetin juridik ndersa gruja e ka gati fakulltetin e gjermanishtes te perfundum vetem temen e diplames a ka mundesi te vim disi atje me shpres se ste pengova kisha pas deshir te me pergjigjesh

     • Flutura nese nese ka mundesi a mundesh te na shpjegosh ma gjersisht se si eshte jeta ne Kanada.. Nese ti jeton atje na ndihmo me nje shpjegim se si ke shkuar ti ne kanada ne qfar menyre nese ka mundesi ??

     • persh.un kam njeres atje por si.mund tme terheqin ne menyre te sakt

      Dua te di se si mund tme terheqi nje shom qe kam ne canda.ju lutem me derg. Nje imeill me format te zgjeruar me respekt .

 3. Eshte me shume interes. Shteti mund te ndihmoje shume familje (ku specialiste t te tilla ne Shqiperi ka shume). Pak vemendje nga shteti ne bashkepunim me shtetin Kanades, dhe sidomos ne sektorin e naftes mund te punesohen shume specislitste

  • Deshiroj te dije se si me apliku dhe a ka mundesi per Emigrim te perhereshem familjar ne Kanada.
   Po ashtu du te diji procedura dhe dokumentacioni i nevojshem.
   Jam pese anetar familje.

 4. ju lutem jepni me shum detaje per menyren e aplikimit .Faleminderit

 5. Adresa ku mund te gjeni me shume informacione eshte http://www.cic.gc.ca

 6. niveli profesionist i joni do i vere kazmen kanadase,s’jemi te zote per ketu e jo per atje

 7. po te gjithe shqiptaret aplikoni , ketu te gjithe trajtohen si te barabarte jo si ne europe ku i trajtojne emigrantet si te dores se dyte . alberta dhe sask jane provinca ne zhvillim qe kane nevoje per shume punetore te kualifikuar , po ne dimer eshte ftohte; ne kanada nuk eshte kollaj per tu integru , megjithate shkoni tek ai webpage qe ka vu Ela aty me siper dhe shikoni se si te aplikohet , nje tjeter vend ku mund te aplikoni dhe qe eshte shume kollaj per tu integru eshte australia

  • Ne Kanada e ben jeten si te duash dhe sa per integrimin social varet se si e kupton apo si e shikon kete aspekt. Ketu te jepen mundesite per te gjitha por cdo gje varet nga aftesite dhe nga deshira per te punuar por edhe per te mesuar. Te flash anglishten eshte e rendesishme megjithate; ka njerez qe kane gjetur pune edhe me anglishte disi. Punet qe paguhen me shume dhe qe kerkohen jane punet qe paraqiten ne kete artikull. Per te aplikuar ne Kanada duhet te dish pak anglish gje qe do pune serioze te pakten per nja nje vit. Informacion mund ta kerkoni ne internet dhe ne anglisht.

  • ka te drejte val.jetoj ketu dhe kam ardhur me aplikime.ketu trajtohesh si te tjeret dhe per mos thene me mire,eshte nje procedure e gjate por e ndershme aplikimi.duhet anglisht mire dhe mundesisht edhe pak frengjisht,Suksese te gjitheve

   • Emiljano Zifle

    Fredi te lutem shume do te isha shume mirenjohes nese do te kontaktoje me mua ne Facebook , sinqerisht jam ne momente shume te veshtira sic dihet jetesa ne shqiperi …. Kontakto me mua ne fb Emiljano Zifle kam shume nevoje te largohem , dhe kete moment qe shkruaj une jam me letra greke 10 vjecare me kane ngelur 9 vjet akoma ne dizpocion c`fare duhet te bej te lutem kntakto flsim me gjere , besoj e kupton stresin qe kalohet ne shqiperi

   • une ja besarti nga peja edhe kam deshir te emigoj ne canada punoj me instalime elektrime te objekteve afariste banesore edhe shpija etj. si ka mundesi me ardh atje edhe.. me fal per penges

  • po si aplikohet per australi…

  • kam dexhuar per canada qe lypet puntor po kam deshir qe te shkoj me familje dhe si munda te aplikoj dhe ku faliminderit

 8. nje koment per autorin e ketij shkrimi , kanadaja eshte ne vend te trete per sa i perket reservave te naftes , ka qene ne vend te dyte po tani nafta e zbuluar ne venezuela e beri kanadane te zbrese ne vend te trete , venezuela me 295 , arabia saudite me 260 , kanadaja me 180 miliard fuqija nafte rezerva te provuara ,ju lutem te gjithe shqiptareve shkoni ne ameriken e veriut apo autrali apo vendet skandinave sepse pjesa tjeter po fundost ekonomikish , keshtu mos hergjoni jeten tuaj ne vende si greqia , italia , apo spanja , se borxhet qe qeverite e ketyre vendeve po marrin sot ju dhe femijet tuaj do ti paguani neser

  • O val si jetohet né itali nuk jetohet né kanada .tè flase qe tè mos jesh pa leke né xhep se pa pare shko ku tè duash dhe prape keq jeton .né itali ose sakte toskana .jetohet shum mire .

 9. U TURREN SHQIPOT ME VRAPE PER NE KANADA.
  PATRIOTE TE MDHENJE PASKENI QENE O BIJET E SHQIPONJAVE.
  SHQIPETARE=NJEREZ PA PIKEN E DINJITETIT

 10. Fotografia eshte e para 20 vjeteve. . . Hajdeni se pune ka sa te duash

 11. JU LUTEM ME POSTONI MENYREN SESI APLIKOHET. JAM NE PRITJE TE PERGJIGJES TUAJ. FALEMINDERIT.

 12. I nderuar zoti John! Ju falenderoj per artikullin.Ju lutem po mundet na ndihmoni me menyren e aplikimit.Gjithe te mirat!

 13. Emigracioni eshte per ata qe nuk kane te hane buke ne Shqiperi. Kush e ka nje Pune ne shqiperi me mire te mos levize nga shqiperia. Integrimi ekonomik ne Kanada e do nje 10 vjecar. Integrimi social pothuaj nuk ndodh Kurre per brezin e pare. Nqs jeni mbi 35-40 vjec me mire mos levizni nga shqiperia. Puna ne Kanada nuk eshte si ne Shqiperi. Ne kanada eshte 8 ore Pune. Pagat

 14. perpara se te beni ndonje veprim pyetini zotin john sa kushton dhe si jepen parate qe i duan paradhanie. ka shume mashtrues kini kujdes mos dergoni para pa dale viza. kini kujdes se mua nuk me pelqeu mynyra se si behet pagesa. kujdes patriota nuk po i gjini leket ne rruge

  • mos u beni pre e mashtruesave qe po degjojm qe jan bere me shumic atje fatkeqesisht… kontratat jan pothujse te pamundura per tu siguruar. hyni vete direkt ne sitin e http://www.immigration-quebec.gouv.qc.ca/ per te apliku per zonen e kebekut, aty shihen qarte kriteret,pagesat, madje mund te besh edhe testin paraprak (anonim) mos i jepni askujt lek pasi sic u tha edhe me lart askush ska gje ne dor,pervec ambasades kanadeze ktu qe shqyrton dosjen dmth agjenti. pikat kyce jan gjuha Frengj (vetem TEFAQéaleanca franceze) dhe anglisht (TOEFL) Jeta e femijeve esht e siguruar,por mos mendoni se esht fush me lule. pune ka,por varet cfar dhe sa kerkoni nga vetja.plotesoni me kujdes kriteret dhe pergj nuk do ju vonojn. nuk jua rekomandoj Alberta dhe Sask. esht sh e veshtir jetesa sidomos per shqiptaret qe jan msu me klim te but… flutura ma lart ka dhen te dhena te sakta per pagesat e ndihmat qe merren. suksese te gjithve.

 15. Pagat e mesiperme jane vertet kaq por duhet te kesh shkollimin ose kualifikimin kanadez, pra Jane per punetoret kanadeze. Shumica e emigranteve shqiptare nuk dine gjuhen e vendit. Kjo I ben ata qe te punesohen fillimisht si pjatalares ose pastrues ne bizneset e shqiptareve dhe punojne 7 dite ne jave 10-12 ore ne dite. Grataciela ne foto eshte shume e bukur por shume shqiptare nuk e kane pare akoma. Shumica jetojne ne periferi me qera ne apartamente dhe mallkojne veten per kete ” internim vullnetar ” qe I kane bere vetes. Institucioni me I madh kulturor eshte ndonje kafe shqiptaresh ne ndonje cep . Mendojuni mire para se te vini.

  • ok, shkollat e tyre i duan dhe kane te drejte,,, une jetoj ketu dhe punoj ketu….por informacionet s ke pse i merr ne klube shqiptaresh… shume mire mund te informohesh ne zyrat e imigracionit apo te punesimit dhe te tregojne gjithcka ne detaje….une per vete keshtu kam bere dhe kam nje pune shume te mire… pastaj gjuha eshte primare, po nuk dite te komunikosh cfare dhe si do punosh????

  • Kjo eshte shumne e vertete, nuk eshte kollaj. Do mallkoni veten. Mos degjoni mashtrusat. Ka te verteta ne kete shkrim, po duhet te dini anglisht shume mire nqs pretendoni pune disi te mira. Ata qe thone pak anglisht mjafton genjejne. Mos ja beni vetes kete nqs keni pune ne shqiperi.

 16. Faqja zyrtare ku merret gjithe informacioni i sakte eshte ajo qe ka shenuar Ela me siper. Duhet te dini se per momentin nuk aplikoni dot sepse qeveria kanadeze i ndaloi perkohesisht aplikimit. Mund te rihapet aplikimi ne Janar 2013 megjithese nuk eshte e sigurt. Kushtet qe aplikantet duhet te plotesojne do te jene me te veshtira sec kane qene deri ne mes te 2012. Te gjitha aplikantet duhet te marrin paraprakisht testin e gjuhes angeleze IELTS. Pasi keni marre pergjigjen e testit atehere duhet te aplikoni.
  Per momentin vendi me i mire dhe qe aktualisht pranon aplikime eshte Australia. Mesdhetaret pershtaten me lehte me kushtet e atjeshme sesa ne Kanada. Sidomos Saskachewan eshte vend i ftohte, por dhe Alberta gjithashtu, dimri eshte me i veshtire se ne Toronto.

 17. Kanadaja pranon punonjes te kualifikuar Skilled Workers sic i quan. Pergjithesisht duhet te kesh diplome universitare ose specializim te pakten 2 vjecar ne fusha te ndryshme. Inxhinieret e naftes, mekanike, elektrike por dhe mjeke dentiste infermiere, terapeutiste kane perparesi dhe jane profesionet me te lehta per tu sistemuar me pune. Sa me teper vite shkollim ke aq me te larta jane shanset qe te perzgjidhesh. Procesi i apikimit eshte i veshtire dhe do tju duhet ndihme nga dikush qe eshte marre me ate pune.

 18. Pershendetje Frens!Ku mund ta gjej nje shembull te testit IELTS?

 19. Per te gjithe ju qe jeni te interesuar te vini ne Kanada.. Websiti zyrtar i qeverise kanadeze eshte http://www.cic.gc.ca. Atje do ti merrni te gjitha te dhenat nen opsionin “Skilled Workers”. Per aplikimin beheni vete dhe mos u ngaterroni me njeri. Asnje nuk ka gje ne dore, pervec qeverise kanadeze. Nese i plotesoni kushtet, aplikimin mbusheni vete dhe dergojeni. Nuk eshte i veshtire sic lexova me lart. Edhe njehere mos u ngaterroni me njerez te tjere. kam degjuar qe kane filluar levizjet e disa njerezve ne Tirane gjoja per te ndihmuar te sjellin njerez. Mos u genjeni! Edhe njehere askush nuk ka gje ne dore, as personi, as edhe avokat po tju ofrohet. E rendesishme eshte te plotesoni kushtet e kerkuara dhe te plotesoni me kujdes te gjitha pikat qe kerkon aplikimi. Duhet te dini qe provinca e Sask eshte depresive dhe jashtezakonisht e ftohte ne te gjithe vitin, dimer vere. Eshte tjeter pune po ta perdorni per trampoline. Nuk eshte problem integrimi , se ne jemi njerez punetore dhe pershtatemi kudo. Ju uroj fat!!

  • shume pershkrim i sakte kini kujdes me pagesat qe ju kerkohen. kam nderruar disa email me ate qe thote qe e quajne jonh. se si te kerkojne para pa dale viza nuk e kam kuptuar.

  • pershendetje zotri si mund te me ndihmoni te aplikoj qe te vi per pun ne kanada un jam i pa shkoll dhe kam provoj pune perj 10 viten ne fushen e ndertimit un kam jetuar ne angli dhe jam kthy ne shqipri po ketu pash se kan dal keto aplikimet po nuk di si te veproj respekt

 20. ju lutem 1 ndime per te kerkuar me shum informacion ne kete . kush di me shum?

 21. Kam qene ne Kanada kete vit. Krahina e Saskachevanit eshte nje toke e zbrazur, nje vend vetmie ashtu si e gjithe Kanada. Familjet i shkaterron shteti, i cili nuk merret fare me ata qe emigruan por vetem me femijte e tyre te cilet orvatet t’i asimiloje sa me shpejt. Kush i do $30 ne ore por te jetoje fare i vetem, pa miq, pa familje, ne vetmi-le te urdheroje.

  • nese ke informacion per ndonje qe ben dokumenta per ne kanada por pagesa te behet mbasi te dali viza do te lutesha te me dergoje me teper informacion. faleminderit

 22. Divorc hajdari

  Immigracioni ne gjithe Ameriken e Veriut po behet me i veshtire jo me i lehte.Nuk eshte periudha e hapjes se dyerve eshte ajo e mbylljes kete 10 vjecar.

 23. Pershendetje !!
  Un e njoh personalisht John
  Dhe ato qe shkruan jane te verteta, por ne kete artikull nuk jane te gjitha te detajuara, ne te cilen shpjegon hollesisht hapat e aplikimit.
  Kanadaja nuk eshte fushe me lule , por ne krahasim me vende te tjera te europes eshte shume me mire sidomos per te ardhem e femijeve.

  • meqe e njeh zotin jonh si kerkoka para pa dale viza?? thjesh me nje interviste nga ana e skype?? ti do paguaje?? kam rreth 2 vjet qe dua te shkoj ne kanada por vetem mashtruesa kam gjetur. ishte dhe nje zyre punesimi ne tirane qe gjoja te siguronte kontrat pune.

 24. ju lutem te na informoni pak ma me hollesi rreth aplikimit te vizave te punes ose te qendrimi me kryesorja eshte se si mund te marrim nje vize hyrese per ne shtetin kanadez ju falenderojm per mirkuptim

 25. Pershendetje!. Une i kam bere dokumentat ne fillim te ketij viti dhe jam duke
  pritur pergjigje. Ajo qe duhet te dini eshte qe procesi eshte pak i veshtire kerkon
  kohe dhe dokumentat do ju shkojne reth 100.000 lek te reja per aplikim te rregullt
  (pa seksere) duke perfshire ketu taksen 550$ dokumentat tuaja dhe posten.
  E para dhe kryesorja eshte qe Kanadaja kerkon njerez te kualifikuar, intelektuale
  nga e gjithe bota. Mos ju futni ketij muhabeti nese nuk dini anglisht. Nese di
  anglisht futesh ne faqen zyrtare qe ka postuar goca me siper dhe gjen gjithe
  informacionin. Jo se nuk pranohet dikush qe eshte pa fakultet por duhet te kete
  eksperience disavjecare ne nje nga profesionet qe kerkojne ata dhe patjeter te dije
  ANGLISHT!!!!!!!.
  Tani aplikimet jane bllokuar dhe pritet te rinisin ne 2013 por sic lihet te kuptohet
  dhe ne faqen zyrtare procesi do behet me i veshtire, kjo per arsye se shume
  “pseudo punetore” te kualifikuar me mashtrime ne dokumenta kane arritur te
  shkojne atje dhe jane bere barre per shtetin duke i mbajtur Kanadaja me asistenca,
  dhe behet fjale jo per asistenca dosido por per nje nga vendet me standartet me
  te larta te jeteses sic eshte Kanadaja. plus qe edhe numri i aplikimeve te pa
  shqyrtuara akoma eshte rritur. Prandaj per momentin mund te aplikojne vetem ata
  qe kane oferte nga punedhenesi ne kanada ose ata qe kane perfunduar apo
  jane studente te doktoratures.
  Ju uroj fat kujtdo qe deshiron te aplikoje se sido qe te jete ftohte apo jo sic na
  kane treguar per njerezit me vullnet qe ekuivlentojne diplomat apo certifikatat
  dhe fillojne pune ne profesion eshte shume here me mire se shqiperia.
  Atje e gjen veten intelektuali. Sigurisht une jam per patriotizmin dhe me dhimbset
  vendi im por jam dhe per kete shprehjen meposhte…
  “Me mire i sherben vendit te tij nje intelektual apo punetor i kualifikuar ne emigrim
  sesa nje intelektual apo punetor i kualifikuar i ndrydhur ne vendin e vet”..Gjithe
  te mirat!

 26. ju lutem na tregoni me hollsishte per kompletimin e dokumentave per vizat e punes,faleminderit…

  • dua te filloj nje pune ne kanada cfare duet te keme une si person ne qofte se doni te kontaktoni ky eshte nr telefonit jam djal 22 vjec nr eshte ky 0695874206 ju faleminderit

 27. pershendetje te gjitheve ju te nderuar staf punues edhe menaxhmet i tersishem,kerkoj ndonje mundesi qe ,te shkoj disi ne kanade ,me qellim stabilitet jete edhje punesimi te atjeshem,jam kurreshtar qe te dij me mire edhe ma detalisht si mund ta plotesoj ndonje aplikaciona apo ndonje formular,per te shkuar ne kanade ,TEL,+386–49–843–394.,ju falem nderit per mirekuptim edhe sqarim,me rrespekt te veqant per ju buli,edhe nder special,STUDENQANALIU.

 28. po ashtu njof edhe anglishten,dij te lexoj,te shkruaj,edhe te perkthej,edhe te flas,dij gjermanisht,te flas,njoh pak italishten e flas,edhe njoh serbishten e flas edhe pjesrisht turqishten.

 29. jam i interesuar per te punuar e jetuar ne canada, aktualisht jetoj ne itali. A mund te kem me shum iformacion per rrugen qe duhet te ndjek?

 30. do te doja te shkoja ne kanada munde te me jepni nje informacion sa me te sakte

 31. jam nga kosova kerkoj punsim ne kanada a esht priorite gjuha dhe ku mund te mar ma shum informata faliminderit per mirkupti

 32. Kerkoj nje viz.. te Punes per CANADA USA Irland apo Ku du qe ka me lajmru nr tim 044 518 363 !

 33. un jam bojaxxi me diplome dhe ndodhem ne greqi si mund te shkoj ne kanada per pun

 34. Pershendetje stafit. Dua te aplikoj per vize pune ne kanada, jetoj ne Greqi, Duke patur parasysh qe kam eksperienc 7 vjet ne ndertim Bojaxhi edhe ydhraulik. Edhe dua te aplikoj a munt te me njoftoni me nje informat me te sakt per te aplikuar dhe cfar dokumetash duehn. FLM per MIrkuptimin. Ermal, Permet.

 35. Une jetoj ne Toronto prej 12 vjetesh kam ardhur me aplikim. Gjuha angleze eshte shume e dosmosdoshme, te pershtatesh ketu eshte e veshtire per 2- 3 vitet e para, po por pate vullnet dhe ben shkolla ia del mbane. Qe prej 2003 ne kemi biznesin tone, shtepi tonen dhe nje jete te mire. Nuk e di pse njeri nga komentuesit kishte shkuar qe shqiptaret qe kane ardhur ketu jetojne neper apartamente me qira e ato gjerat e tjera. Personat qe jetojen akoma ne apartamente jane ato persona qe nuk duan te punojne dhe jetojne me asistence. Pjesa me e madhe e te ardhurve jane me universitet ne kemi ardhur me aplikim te ndershem kemi punuar 2- 3 vitet e pare me forte dhe tashti jemi integruar ne jeten kanadeze dhe mund te thme se kemi nje jete me te mire se klasa e mesme e vet kanadezve. Faqja qe ka dhen Ela eshte ajo e sakta, por para se te aplikoni beni testin qe eshte ne web site nese i plotesoni piket. Alberta dhe Saskachewan jane vende shume te ftohta, atje ka pune por jeta atje as mund te krahasohet me jeten ketu ne Toronto, por nese ju mund te sakrifikoni disa vite ne Alberta dhe te beni para ju mund te shpernguleni ne provincen e Ontario qe eshte shume me e mire se provincat e tjera. Provimi i anglishtes eshte mandatory per aplikim. Procesi per te ardhur me kontrate pune nuk eshte i lehte dhe ka shume pika, une kam vet biznes dhe shume vete me kane kerkuar qe te vijne ketu, por pasi jam interesuar jane shume pika qe zyra e immigracionit kerkon nga ana e punedhenesit qe eshte nje histori me vete te plotesosh formularet per te punusuar dike.Pe rmua aplikimi i drejtperdrejt me ambasaden eshte rruga me e mire , eshte pak e gjate por kur vjen merr dokumentat dhe je si gjithe te tjeret dhe e thua me krenari jam Albanian. Good luck to very one. Cheers!!!

  • pershendetje dhe ju pergezoj per gjithcka keni arritur ne kanada,, ju lutem me ndihmoni me disa pyetje qe do ju bej,, si mund te aplikoj per ne kanada sepse si keni thene me lart aplikimi i duhur eshte aplikimi me ambasaden kanadese,, por si eshte i mundur ky aplikim nqs mund te me ndihmonit?? dhe a ka mundesi te aplikoj un qe sapo kam mbaruar fakultetin e drejtesisi 4 vjet + master civil 2 vjecar?? ndersa bashkeshorti im ka mbaruar shkollen e mesme per agrobiznes,, me keto parametra kemi ndonje mundesi sipas njohurive qe keni?? ju lutem me ktheni nje pergjigje sepse jemi cift i ri kam mbaruar shkollen dhe ketu nuk ka mundesi punesimi edhe pse kam aplikuar ne shume vende!! ju pershendesim dhe pres nje pergjigje tuajen popati mundesi!

  • une te pergezoj per atedhetarine tende por po pate mundesi a mundesh me me ndihmu qe te vije atje se i plotesoj te gjitha kriteret per anglisht jam shume mire si dhe per pune all the best

  • mirembrema! te lutem mund te te bej nje pyetje? quhem ela jam 24 vjece dhe kam mbaruar universitetin ne greqi… jetoj ne greqi dhe kam pashaport greke… eshte e leht per mua te vij ne toronto? flas anglisht dhe profesioni im eshte brenda ne listen me punet qe kerkohen ne canada. po te vij me viz si turiste a mund te gjej pune? do me ndihmonit shume nese me pergjigjeni. faleminderit!

   • nese ke pashaporte te sakte greke, mund te vish thjesht vetem duke pre nje bilet :) nuk ke nevoj per viz turistike. pastaj e sheh vet cdo gje nga afer dhe vendos nese do te jetosh ktu, nese je mir me gjuhen angl ose frengjisht, shkon vete paraqitesh ne kompanite qe kerkojn punonjes dhe ti bejn letrat e punes (esht ndryshe te jesh ktu), ka shum qe kan ardh nga greqia dhe kan ba letrat. pac fat.

  • Nuk e di nese mund te me pergjigjeni ! Djeli im eshte nga pak muaj ingigner mekanik me master degree 2 vjet ne ingegneri energitike.Ne kete moment punon ne stage ne nje ndermareje projektimi qe po e pregatisin nga ana profesionale te punoje ne shume sfera edile , enegjetike ecc.Jetojme prej shume vitesh ne Itali .N q se ai do ta deshironte si mund te vinte ne Canada ? Kete lajm qe kerkojne ingignera ne Canada e kam lexuar edhe ne Itali ,por ne sitin zyrtar kam pare vetem nje liste punesh ku ky profesion nuk perfshihej.Faleminderit

  • te lutem mund te flasim bashk ne privatesi? flm

  • Ne radhe te pare gezohem qe paske hap biznes e paske ble shpi. Po mos na trego pralla qe mbas nje viti ti ben nje jete me te mire se klasa e mesme kanadeze. Nuk e kuptoj matematiken tende. Une jetoj ne Toronto e kam pune te mire e kam edhe shume kualifikime si nga shqiperia edhe nga ketu po nuk mund te genjej si ty qe keto te mira me erdhen pas nje viti. Te jesh I suksesshem te merr te pakten 4 vjet nqs je me fat jo vetem me kualifikime. Jam dakord qe pas gjetejes se nje pune te mire mund te jetosh me mire po jo shume mire per shkak te taksave te shumellojshme apo edhe taxa nuk paguan ti. Be realistic.!

 36. Kam plikuar per ne Kanada me avokat kanadez: me tha nuk i permbush kushtet, sepse kerkonte certifikata pune ose diploma qe nje punetori ne greqi nuk ia jep kush, se ka punuar ne te zeze.
  Aplikova me agjensite e punesimit ne Tirane, me tmerruan duke me kerkuar 13 mije dollare kanadeze dhe pergjigja vjen per 9 muaj. Ika nga syte kembet. Kanadaja mbetet enderr per duarartet, duket se eshte vetem per profesoret.

  • absolutisht jo qe nuk esht enderr per profesoret, profesionet jan qe kerkohen me shum dhe kan pagesa mjaft te mira. Ju lutem mos u merrni ti besoni gjithkujt e te jepni lekt me sy mbyll. te hysh direkt ne faqen zyrtare http://www.cic.gc.ca/english/, dhe cdo gje e ke te sqaruar me detaje. kryesore esht te dini gjuhen, te merrni Toefl pa dorezuar dosjen dhe dokumentat dorezohen bashk me faturen e pageses si edhe certifikaten e mbrojtjes se gjuhes ne tirane VFS global mduket rruga e barrikadave.
   … ka edhe kritere te tjera si mosha, femijet, profesioni, te aferm ose jo ne Ca si edhe te keni shume te konsiderueshme lekesh,pasi do deklarosh qe 3 muajt e pare do jetoni pa ndihmen e shtetit me te ardhurat tuaja, plus edhe procesi vet kerkon shpenzime… si kohe shkon pak a shum 3 vjet total. suksese

 37. pershendetje jam 25 vjec i dipllomur per guzhine ne greqi ne shkolle franceze di anglishte mun te me ndimoni ku mun te dergoje CV time dhe nese eshte e mundur nje numer telefoni faleminderit

 38. nese mundem qe te informohem rreth mnyres se aplikimit ju lutem pres pergjigjje ne ket email

 39. pershendetje.jam e interesuar per te punuar e jetuar familjarisht ne alberta te kanadase.ju lutemme ndihmoni si si mund te aplikoj per te arritur kete qellim.burri im eshte teknik ndertimi .te dy dime mjaftueshem anglisht .e une mund te punoj mjaft mire si puntore nafte ose cfaredolloj pune te denje per nje grua.dua qe edhe vajza ime 4vjece te kete nje mundesi me te mire studimi e edukimi .dhe kjo mund te arrihet vetem ne qofte se me ndihmoni per te shkuar ne menyre legale atje.faleminderit.pres pergjigjen tuaj.

 40. jam nje italo albanese punoj e jetoj prej 21 vjetesh ne itali me familjen time jemi 4 une 50 vjec nusja 42 vajza 21 djali 16 une kam punuar ne sektorin automobilistiko si mekanik karrocier tapicier epak si elektrauto kan nje esperience per benzinaio me lavazh e me oficine jam mjeshter mekaniko edhe per autolavazho per autoveture furgone e per kamper kam deshire te punoj e te jetoj ne kanada gjithashtu ka deshire te punojne ejetojne ne kanada edhe pjestaret e tjere te familjes sime nusja ka nje esperience si ndihmes guzhiniere vajza studion arkitekture e flet ne menyre perfekte anglisht e italisht djali studion elektromedikale flet anglisht e italisht dua mbrenda mundesive si mund te arrijme qe te shkojme ne kanada ne menyre legale nga italia eduke pasur te drejten te punojme e te jetojme ne kanada pres pergjigjie faleminderit bujari nga milano italy grazie

 41. pershendetje jam 22 vjeqar i martuar kam nje vajz 5 muajsh jam i interesum per te jetuar dhe punuar familjarisht ne ALBERTRA te KANADES.ju lutem me ndihmoni se si mun te aplikoj per te arritur kete qellim.kam nevoj shum per pun ju kisha lutur te me ndihmoni per te shkuar ne menyr leqale ne kete shtet ju faleminderit per mirkuptim pres pergjigjje sa me te shpejt nga ju,ju pershendes nga Kosova .

 42. pershendetje jam 24vjec jam i martuar dhe kam dy cuna imadhi esht 2vjec dhe i vogli esht 5muaj jetoj ne greqi 9 vjet kam punuar redh 8vjet me riparime shpish por tani nuk ka me pun. dhe do te doja te shkoja ne nje vent qe ka pune se ekam shum te nevojshme te punoj do te me pelqente shum te shkoja ne kanada.dhe kete gje vetem ju mund te ma beni te mundur ju faleminderit .amund te me ndihmoni si mund te regjistrohem ?

 43. pershendetje jam ne greqi 9 vjet kam punuar redh 8vjet me riparime shpish por tani nuk ka me pun. dhe do te doja te shkoja ne nje vent qe ka pune se ekam shum te nevojshme te punoj do te me pelqente shum te shkoja ne kanada.dhe kete gje vetem ju mund te ma beni te mundur ju faleminderit .amund te me ndihmoni si mund te regjistrohem ?

 44. pershendetje un jam nje djal nga kosva rrethina e mitrovices gjithmon kam pas deshir te emigroj ne kanada po nuk kam mundesi asnjeher te aplikoj per vize ne kanada jam studet shpresoj te me ndihmoni jam 24 vjecar ju falimdert .

 45. Pershendetje Feriti a mund te me informoni rreth emigrimit per Kanada, se si mundem dhe qfar dukumentacioni duhet flm per mirkuptim.

 46. Ah mor zoti “John” ose Arjan me mire te themi. Pse nuk u tregon shqiptareve te shkrete qe jane disa kritere qe nuk e kane mundesine te gjithe.
  1- Gjuha angleze eshte e domosdoshme, e perseris ….Domosdoshmeri.
  2- Jo te gjitha profesionet kualifikohen per emigrim ne Kanada
  3-Eshte thjesht nje vize pune e perkohshme , nese realizohet.
  4-Zotrote merr $2500 dollare per nje “kontrate pune” (me ligj nuk duhet ta besh kete) pastaj mijera e mijera dollare per procese te tjera zinxhir e pa garanci, dhe i nxjerr ne skype dike qe pretendon te jete “punedhenesi” ose “oficer emigracioni” qe t’i marre ne interviste. ( dhe kur nuk behet gje ti nuk ke faj se anglishtja e tyre nuk ishte e kenaqshme)
  5- I sorrollat shqiptaret e shkrete , sidomos ata qe kane ardhur tani nga Greqia dhe i perplas ne vende me minus 30 apo minus 40 grade celsius dhe as pune as vize pune
  E gjithe kjo qe ben ti eshte nje pazar i paligjshem dhe mashtrim. Njoh njerez personalisht qe po i shijojne frytet e “ndihmes ” tende.
  Ben mire te merresh me ato perkthime dhe lere qeverine kanadeze te merret me emigracionin.
  “E keqja e shqiptareve jane po shqiptaret” ka thene nje koke e mencur.

 47. si mund te aplikoj ketu jam i interesuar per pune

 48. jam 48 vjec du te shkoij me pune ne kanad ,australi.jam murator ispecializuar ne punime me pllaka mermer granit tulla dekorative tulla xhami ndertimin epicerive dhe oxhaqeve familjare.kam mbaruar arsimin e mesem per fruti kultur .dua te emigroij me familje .vajza mbaron per shkenca sociale kurse djali vazhdon 8 vjecaren.gruaje punon ndimse guzhunjere

 49. pershendetje,,,ku mund te gjej nje adrese elektronike per te aplikuar per nje vend pune ne Australi ??? ose per ndonje llotari australiane ?? Ju lutem, me jepni nje ndihme …ju faleminderit

 50. DUA TE VIJ TE PUNOJ E TE JETOJ NE KANADA TANI NDODHEM NE GREQI PUNOJ DHE JETOJ KETU 15 VJET SI TEKNIK NE MOBILJERI KAM PERBOJ TE MADHE SI MUND TE SHKOJ NE KANADA?ATJE KAM 2 DAJO 2 TEZE DHE SHUME KOSHURINJ JANE NE MONTERAL TE KANADAS MBIEMER KELLOGJERI

 51. Pershendetje, jam e interesuar per te emigruar ne kanada do doja te dija dokumentacionin dhe proceduren e aplikimit.
  ju faleminderit

 52. Deshta me dit a vlen edhe per Ksovaret kjo se jemi izolu ketu ju lutem mu peegjigjeni nese mundeni edhe qka duhet me apliku .

 53. Erhan karahasani

  prshindetje,deshiroj te emigrona ne kanada jam me profesijon auto mekanike dhe auto laker si munt te emigrona me se shpejti ne kanda jam ne moshen 42 vjecar :)

 54. pershendetje jam i interesum per nje viz ne kanada ku muj me apliju edhe a vlen edhe per neve qka jem ne kosov

 55. ku duhet te drejtohemi per tu interesuar per nje vize ne kanada jam me profesion saldator

 56. pershendetje,, dua te di se kush i gazet i nxierr emrat e personave qe aplikojn per fakse ne ambasaden greke? ose nqs keni noj info,, per noj faqe web,, nga ambasada greke,, qe i nxjerr ne internet?

 57. Jam i interesuar per te emigruar ne Kanada do desha te me ndihmonit per plotesimin e formularit dhe ku mund ta gjej ate.Ka ndonje adres interneti?

 58. J-a i intresuar per pune ne kanda. kam degjuar qe kerkojne per ne miniera? A mund te me sqaroni ?

 59. jam i intereseruar per pun ne kanada ku mund te drejtohem

 60. si mund te shkoj ne kanada me familje nuk di ku me apliku

 61. O bujaro ti je dhe italo albanese e ke shume tè thjeshte .drejtohu né konsullaten kanadeze né milano dhe atje ke informacionet e duhura .

 62. Ikni ku tè doni Po prape ne atdhe do tè ktheheni .do tju mungoj plazhi jalit .

 63. ju lutem si mund te me krijohet muncia per pun ne kanada aktualisht un ndodhem ne greqi punoj per shtate vjete me radhe ne nje firm ndertimi ju lutem cfar duhet te bej qe per te shkuar per kanada

 64. jam i intereseruar per pun ne kanada ku mund te drejtohem

 65. Pershendetje. kam bere nje aplikim on line per te emiguar ne kanada, nepermjet faqes te nje agjensie emigrimi e cila quhej “korbi”. dua a te di; mos valle kjo eshte ndonje agjensi koti, ose gjoja apo meret vertet me kete pune? flm

 66. Nazmi Hoxha 29 jam usta ndertimi dhe kerkoj pune ne kanada

  Ok

 67. prsh ka mundsi te me dergoni ndonje link per aplikacion per vize pune se qfar dokumentash duhet ti plotesojm…

 68. a vlen edhe per popullin e kosoves?

 69. un kamdeshir qe te shkoj ne kanada se edhemotrat i kom aty

 70. pershedetje mir se ju gjeta desha apo kam deshir qe te jetoj e punoj ne kaned jam nga mitrovica aka njeri qe um dimon ju falemderit per mir kuptim edhe jer ju pershedes nga zemra me respekt

 71. jam 18vj punoj mekanik,i automjeteve,makinave te transportit,makinave bujqsore, saldues me co2,argon.kerkoj ndihmen tuaj flm.

  • agron i pira 13.12.1994. jam 18vj punoj mekanik,i automjeteve,makinave te transportit,makinave bujqsore, saldues me co2,argon.kerkoj ndihmen tuaj flm.

 72. une qe jam nga kosova a mundem me ba naj viz pune per kanada

 73. pershendetje kam punuar ne greqi prej 6 vjetesh do doja te shkoja ne kanada per shkak te krizes ekonomike qe eshte ne vend

 74. ju lutem a mundet te me shpjegoni aplikimin per ne KANADA, se kam nevoje per punesim, faleminderit
  .

 75. ju lutem a mund te me spjegoni si mund te aplikoj per viz pune ne KANADA kam nevoj per pun me informoni

 76. po pse mo doni te ikni te gjithe ne jemi te katertit ne bote per ritjen e mireqenies.me mire se kanadaja

 77. a ka mundesi te me spjegoni qfar dokumentash duhet me pas per viz pune per Kanada

 78. mirbrema jam nje vajze qe jetoj ne athine me bashkshortin dhe dy femijet tane,ju lutem me thoni me qartesi si te bej nje aplikim per vize pune. nderkohe kam bere nje kerkese per vize turistike ne gusht te 2012 dhe nuk na u apravua,tani po mundohem me disa zyra qe na thone se te sigurojne kontrate pune por nuk po japin rezultat .anglish une flas pak por burri nuk di.mund te jete problem qe kam kerkuar vize turistike .

 79. ju lutem me tregoni cfar rregullash duhet te ndjekim qe te aplikojme ju fleminderit

 80. jam teknike ndertimi me pervoje 21 vjecare ne greqi dhe dua te shkoj ne kanada specialiteti im pllaka dyshemeje veshje tel 697742571

 81. jam me profesion kuzhinjer hoteleris dhe kam pervoi 14 vjet ne kete drejtim jam i intereuar per ne kanada 045 605014

 82. ku duhet me apliku

 83. ju lutem me tregoni cfar rregullash duhet te ndjekim qe te aplikojme ju fleminderit

 84. qysh duhet te regjistrohesh per te shkuar ne kanada

 85. edhe a duhet dhe sa duhet per te paguar per te shkuae ne kanada

 86. Une jam inxhinier i makineris- i dipomuar jam… Dhe Se ka mundesi na tregoni ne e-mail si dhe sa kushton??? te gjitha na tregoni ne add te msn , te gjitha na i dergoni ne e-mailin ton neve jemi te gatshem te pergjigjemi me respekt…

 87. inxhinier i diplomuar i makineris,, skype –( mirzazymeri ) na dergoni add te kontaktojm na ktheni pergjigje…

 88. deshiroj te punsohem nese ka munsi e kam mbaru fakulteiti e fshmn deka fizike

 89. kam mbaruar fakultetin e infermieris/dega logopedi, nese aplikoj kam mundesi te fitoj apo jo? se di sa jane kerkesat ne canada per kte dege? fakleminderit!

 90. deshiroj te emigroi ne kanada

 91. kam mbaruar per mexanik ilektrout dhe deshiroj te emigroi ne kanada si mundem tja bej se kam ber dhe aplikim ne per mes internetit dhe vetem lek kerkoj ju kam dhen deri tani 1.000 euro dhe me than se do te japim numrin e avukatit qe ka mar ceshtjen tende dhe me kerkojn te di anglishten mir dhe tashkruaj mir me than se me keto te dhena qe na ke dhen per punet qe mundem te bej jan shum te mira po cedo qe rezultate skadderi tani si mundem tja bej mund te me shpjegoni ju lutem.

  • Jam Minatori nga mitrovica jam i martuar kam nje femi ,mosha ime është 24 vjeqar bashkshortja eshte 22 vjeqare ndersa vajza eshte 1 vjeqare.Un kam perfunduar shkollen e mesme te mjeksis drejtimi teknik i dhëmbve kam pervoj 3 vjeqare pune ne ket drejtim ,kurse gruaja ka te perfunduar shkollen e mesme te mjeksis drejtimi infermiere ,kam deshir qe te emigroj ne kanada dhe te fitoj te drjeten per te jetuar dhe punuar ne ket shtet nr per kontakt 049-674-792 me respekt minatori

 92. ku muj me apliku

 93. jam me viz sllovene si muj me apliku me shku ne kanadaflm

 94. me tregoni te nderuar si dhe ku te paraqitem qe te judreitohem kam qen ne perendim jam riatdhesuar ne vitin 2000
  jeni te nderuar per idene per ndihmen qe beni.

 95. Fetah——-
  22.03.2013
  jam pa pun dhe deshiroj te aplikoj si emigrant ne candame profeson jam murator

 96. jam pa pune dhe kam deshir te aplikoj per ne canada me profesion jam murator
  si mund te aplikoj nese keni mundesi te me ndihmoni faleminderit per ndihmen tuaj

 97. kam deshir te aplikoj per ne canada jam i pa pun nese mund te me ndihmoni rreth aplikimit faleminderit me profesion jam fasader dhe murator

 98. jam nga gjilani kam kam kater femij gjendja ekonomike shum erand po kam deshir te aplikoj per canada nese mundini te me ndimoni rreth aplikimit faliminderit

 99. jam, 20 vjet, ne greqi jam i martuar, dhe kam 2 femij (10 dhe 8) 43 jam un dhe, 41 nusja, punoj, 19 vjet te plota ,me punime allciri gips, mundeni te me ndimoni me shum per femijet qe te ken njet mete mir se ne ju flm per vemendjen respekte ?

 100. pershendetje une jom i martuar une e gruaja e tri vajza pese antare te familjes kom deshire me jetu ne kanada per nje jete ma te mire per familjen time falimennderit per mirkuptim.

 101. Divorc hajdari

  O njerez ky robi flet se don pare ne ket biznes.Osht shume e veshtire, me emigru ne Kanad.
  I kerkoni me ja dhene paret pasi tu kete nxjerre vizat e meigrimit.

 102. Zoti Prifti, mos u tallni me njerezit hallexhinj per fitimet tuaja. Se Ju e dini shume mire se nuk eshte e lehte ardhja je Kannada ,dhe po shof qe tregoni shumen e lekeve qe marin punetoret ne Kannada por Jo se sa harxhon (shpenzimete detyrueshme) taksat e roges,taksat e ushqimeve, taksat e shtepive, taxe mbi fitimin ,cmimet e shtepive( qirate) .si dhe sa kohe do qe ta marresh rogen qe shkruani me lart ,Kanadaja,America dhe Meksika kane mareveshje pune jane anetarete(N,A,F,T,A) keshtu qe seshte aq e lehte ,prandaj te dashur bashkatdhetare ,mos u genjeni nga disa qe deshtuan ne emigracion dhe shohin te fitojne ne kuriz te hallexhinjve

 103. i ndihmoni shqiptaret o patriot kodo qe te jeni se se shqipetaret jane popull besnik ….por disa bezhdila mundohen ti mashtrojne shqipetaret vellezerit e tyre ata nuk jane patreiot …shqipetaret e vertet i ndihmojne njeri tjetrin dhe nuk mundoen ti mashtrojne …shqipetare bashkouni kodo qe ndodheni dhe ndihmoni njeri tjetrin me mundesiteqe keni …ju faleminderit

 104. jam i interesum me dit ma shhum informata rreth ksaj pune nese kishi muj tmem ndihmu FlM.

 105. Jam 36 vjec i martuar pa femije. Lexova artikullin ne gazeten Panorama dhe shoh qe disa zanateve i jepet prioritet per pune dhe emigrim. Kam zanatin e saldatorit, nese vertet shtetit te Kanadase i hyj ne pune te na lajmeroje nepermjet imelit tim. ju faleminderit…

 106. kam vllain ne kanada te martuar me kanadeze me ka dergu ftes pune nga pronari vet por jetoj ne greqi edhe nga kriza kam edhe probleme me dekumenta nga pashaporta duket se jetoj ne greqi si mund te veproj faleminderit

 107. Jam interesuam te imigroj ne Canada dhe nuk di ku mund te drejtohen ne ndoni zyre kty ne Prishtin ,apo mund tme informoni si mund te aplikoj per Migrim , faliminderit

 108. Kushtrim zimeri

  Pershendetje Nga Kushtrim Zimeri. Jetoj Ne Maqedoni Jam Ne Moshen 20 Vjeq Kerkoj VIZ Per Ne KANAD Dote Isha Shum ilumtur Nese Mundet Te Bej VIZ Prej ‘Kesaj Moshe Kam Zanat Te Krym Qe 5 Vite Per Auto Laker. Kam Diplomuar Shkollen E Teknikes Makineris 3 Vite GTZ Po Edhe 4 Vite E Vazhdova Sapo Mora Diplam Tash Kerkoj VIZ Nese Esht Serjozisht Ateher Me Lajmrohuni Jam Ne Gjdo Moment Neh Pritje ( +389 71 985 759 Ju Famderit Per Gjdo Mir Kuptime Ja Kalofshi Shuuum Bukur.

  • un jam 40 vjece dhe nuk patem mundesi te mesonim anglisht se ne ate koh ishte akoma koha e xhaxhit enver….prandaj ne e kemi te kot qe te mundohemi per te shkuar ne kanada..se me keto qeveritare qe kemi ne nuk kane as kalamajte ton per te pare drite te mjeret shqiptare se ngelen neper dyert e botes

 109. Deshira ime te emigroj ne Kanada jam i martuar kam dy djem njeri esht 18 vjeq kurse tjetri 16 e un jam 43 vjeqar me bashkeshorten ju falemderit

 110. Dua te emigroj per Kanada me bashkeshorten dhe dy djemt

 111. Dua te emigroj me familje per kanada dy djem dhe bashkeshorten.

 112. dua te emigroj ne kanada me familjen time.faleminderit,,,

 113. kertuka lindita

  kam mbaruar 3+2 vite (master shkencor) dega infermieri e pergjithshme ne U.T ketu ne shqiperi dhe dua te me ndihmoni qe te punesohem ne Kanada se atje kam dhe vellain qe prej 14 vitesh inxhenier no Toronto .Me pelqen shume kur ai me tregon per jeten atje .Zoteroi anglishten ne menyre te kenaqshme.Si dhe 5 programe te plota te kompjuterit. kam 2 djem 11dhe6 vjec si dhe bashkeshortin.JU faleminderit per mirekuptimin pres pergjigje per procedurat qe duhet te ndjek.

 114. ku mundt te aplikoj ju flm

 115. ku ti marrim pergjigjet

 116. pershendetje,do doja te na jepnit me shum hollesi rreth aplikimit per pune

 117. pershendetje…kam mbaruar shkollen per chef kuzhinier…jam i interesuar per pune…ne rast se keni mundsi te me tregoni se si aplikohet ju jam shume mirnjohes..flm!!!

 118. pershendetje shume e mire per tu besuar por ne qofte se eshte e vertete une kam experience ne ndertim per kalluposje dhe jam shume i interesuar per nje vize me anglishten jam shume mire e flas pa problem por dhe e shkruaj e lexoj ,,.,.ju lutem ne qofte se dikush ka informacion me te hollesishem per kete me kontaktoni ose me qoni nje kompani qe interesohet per punetore te tille ju faleminderit

 119. Jam i interesuar per emigrim ne kanada si mud te veproj qe te aplikoj.

 120. jam i interesuar per te shkuar ne toronto kam i shok qe me pret ai eshte me letra punon ka pun edhe per mua si duhet te veproj

 121. jam student ne fakultetin ekonimik dhe kam nevoj per pune per ti vazhduar studimet.posedoj patent shofer te kategoris E dhe provoj pune 5 vjeqare gjithe ashtu kam punu edhe si mekanik. ju falemderit per mirkuptim.

 122. jam student ne fakultetin ekonomik dhe per vazhdimin e me tutjeshem me nevoitet te punij dhe ti perfundoj studimet.mund te punoj si mekanik dhe kam provoj 5 vjeqare si vozites kamioni te kategoris E. ju falemderit per mirkuptim.

 123. pershendetje kam mbaruar shkollen e mesme per teknik i mesem elektrik dhe kam punuar ne kompani te ndryshme pervoj pune kam 6 vjet dua te di se si te aplikoj per ne kanada ju faleminderit per mirekuptimin

  • Meso anglisht dhe jep provimin IELTS tek Ambasada Britanike duke marre te pakten 6.5 points per reading, listening, writing dhe speaking dhe pastaj kontakto ne ambasaden kanadeze ne Rome

 124. ju lutem a mund te me informoni se kush eshte hapi i pare qe une duhet te bej per te fillu procesin e aplikimit?

 125. si duhet me e mush aplikacionin per me shku ne canada a ka naj pergjigje nga ju

 126. di te saldoj kam te kryer shkollen e mesme teknik i makineris a ka naj mundsi per me apliku per canada faleminderit per mirkuptim

 127. Hej jam intersum me shku kanda me viz pune kam edhe vllaun ne kanada ka firm si duhet a mundesh mem informu

 128. dua te shkoj ne kanada per pun ndertimi bojaxhi plakaxhi dhe ….. kam mar diplome per parukeri kto jane zanatet e mija si mund te mar vizen?
  faleminderit!!

 129. Jam nga kosova si jan mundesit per te shkuar ne Canada mund te me sqaroni deshiroj te shkoj te punoj atje dhe te jetoj atje profesioni im eshte Automekanik kam pervoj shum vjeqare kam

 130. Jam nga qyteti i Vlores jam 29-vjec deshiroj te aplikoj per Kanada bashke me gruan dhe vajzen time per nje jete me te mire zanati im eshte marangoz me nje pervoje 9-vjecare.Ju lutem ku mund te komunikoj per me tej ju faleminderit.

 131. jam nga vitia jam 27 vjeqar deshiroj te aplikoj per kanada bashk me gruan dhe tre femit emi jam mjeshter ndertimi du te aplikoj per ne kanada bashk me familje per nje jet me te mir ju lutem ku mund te te kmunikoj me ju qe te regjistrohem kthemani per gjigjen

 132. hamiti jam si te regjistohemi per ne kanada na jepni te dhenat me hollsisht

 133. pershendetje
  doja nje keshille nga komentyesit me lart sidomos ata qe jetojne ne kanada.i lexova me vemendje te gjitha ato qe keni shkruajtur ,une kam mbaruar shkollen e mesme profesionale mekanik teknollog ,kam emigruar 18 vjec ne greqi dhe kam 21 vjet qe punoj si teknik sevis tv ,,,dhe me specialist ne motime antenave satellitore dhe sistemeve kamerash CCTV ,jam njohes i mire i pc mund ti ndertoj nga fillimi etjer dhe,,,,,,kam punuar ne kompani te medha etjer.. njoh gjuhen agleze si ta shruaj dhe ta lezoj ,a mund te kanditoj per amigrim ne kanada dhe aty ky zgjidhet profesioni ne cilin te zgjedh .do ju isha mirenjohes per pergjigjen ose ne i mail tamo@in.gr

 134. kisha dashur te shkoj ne kanada njoh gjuhen angleze profesioni im esht saldues dhe kam punuar me fasada ju lutem me tregoni se si duhet te aplikoj nr e telefonit esht 044930431

 135. jam 20vjec, kam punu bojaxhi dhe me gipse, aktualisht jam me leje qendrimi ne itali, por ketu nuk ka pune ,kerkoj nje leje pune ne kanada, sinund ta mar?
  falemderit.

 136. jam 19 vjec flas shum mire anglisht (italisht) kete vit mbaroj shkollen per hidraulik doja te dija a eshte e favorizuar profesioni i hidraulikut si te tjerat …FALEMINDERIT

 137. pershendetje ,kisha dasht me punu ne kanad profesion kam saldimin ,kam patent shoferin per kamion kategorin B C anglishten e di pak jo mir ju lutem me tregoni si mund te aplikoj numri im i telefonit osht ky 049489997.

 138. Si ku mund t’aplikoj un per te udhtuar n’kanada

 139. kisha dasht te emigrohem me familje ne kanad dhe te punoj profesjoni kuzhinjer me ndihmoni si te aplikoj ju faliminderit tel 045 427 552

 140. Prsh.jam 20 vjec kam mbarur shkollen e mesme industriale 5 vjecare dega ‘elekrike” kualifikimi tek. i mesem elektrik.do doja te me jepej nje mds punesimi jashte shqiperise.

 141. jam nje emigrant ekonomik ne greqi dhe dua te emigroj ne kanada per pune jam shofer kamioni kam mbaruar shkollen elektrike profesionale te mesme ne shqiperi por nuk njoh anglishten me dokumenta ku mund te marr nje informacionm te mundshem per nje aplikim te sakte.

 142. berat haziraj

  jam 26 vjeqar punoj si mulergipser me fasata di te flas gjermanisht po gjith ashtu edhe anglisht

 143. halil mazreku

  pershendetje,un halil mazreku nga malisheva desha tadi se si mund te emigroj me familje ne kanada mund te me thirrni edhe ne ket numer te telefonit.0037744765-083,ju faliminderit per mirkuptimin

 144. pershendetje ,isha ne greqi prej shume vitesh ,dhe tani jam kthyer ne shqiperi ,me duket vetia shume i huaj,keshtu e lash dhe keshtu e gjeta ,per kundrazi eshte shkateruar me shume ,do desha shume te di se ku ndodhen zyrat e punes ,faleminderit…tel 0693538937

 145. Pershendetje.
  Jemi te intersuar per te shkuar ne Kanada por pyetem disa njerez qe jetonin andej dhe na thane qe ato paga qe thone nuk jepen realisht sepse mbahen shume taksa nga shteti,nuk edi sa mund te jete e vertete apo jo ? a ja vlene te sakrifikosh per andej apo jo ? Ju lutemi na jepni ndonje pergjigje.

 146. florid haradini

  pershendetje se pari ju deshiroj suksese ne te ardhmen po qe ne filim kerkoj pun fizikisht ne ndertimtari jam shyum mirnjohes per ate pun edhe e baj pa problem nvaret prej pgeses te puntorit apo mjeshtrit asht punon edhe personi ne viim un vetem ne ndertimtari edhe ne restaurant muj me punuen si kamarier numri im personal 045469585 esh i vales sesht z mobil hde ju pershendes faliminderit per mirkuptim

 147. dua te emigroj ne canada , njoh cike english itallisht gjermanisht, jam me profesion murator , ku mund te bej aplikimin dhe cfare me duhet flm per mirkuptimin

 148. PERSHENDETJE. DUA TE EMIGROJ PER NE KANADA POR SKAM KONTRAT PUNE PARAPRAKE. SI TE APLIKOJ DHE KU DUA NJE RRUGE. JETOJ NE SHQIPERI.

 149. Adnan krasniqi

  Une quhem adnan krasniqi jam nga komuna lipjanit f.sh smallush me profesjon jam mekanik i mbikqyrjes se makinerive te fabrikes se millit (mullirit) ket pun e punoj qe 15 vjet por me pagat qe i marr ktu ne kosov nuk mundem mi mbush kushtet e femijeve qe i kam 4 kisha pas deshir me shkue ne kanada falimenderit per oferten p.sh adnani

 150. Dua te emigroj ne kanad per pun jam puntor kam kontrat pune 10 vjet profsioni mullinxhi puntr bereqetit lll

 151. pershendetje te gjithve ..a ka mundesi te me thot ndonjeri se si mund te shkohet ne amerik me leke flm pres nje pergjigje

 152. Labinot Mehmeti

  Pershendetje dua te emigroj ne kanad.punoj ne hoteleri qe 15 vite kam kontrat pune.kam deshir te punoj ne kanad per te ardhmen e jete
  ses jam familjar…

 153. nese ka mundesi me magjet nje pun mua ne kanad une jom I gaqum me punue ne qfar do pune nese munet dikush letme ndimon numri I jem I telit esht 045227198

 154. Dua te shkoj ne kanada per pun.Kom pervoj pune per vozitje te maqineris se ran(bager,greder,piruner ETJ)kam pervoj pune 10 vjeqare ne UNMIK.Kam 47 vjet,dua te di menyren e konkurimit edhe vendin se ku duhet per te konkuruar.

 155. Dua te shkoj ne kanada per pun.Kom pervoj pune per vozitje te maqineris se ran(bager,greder,piruner ETJ)kam pervoj pune 10 vjeqare ne UNMIK.Kam 46 vjet,dua te di menyren e konkurimit edhe vendin se ku duhet per te konkuruar.di te flas 2 gjuh -Anglisht dhe Serrbisht.Kam dhe pervoj Kompjuterike ne Vorld,Exel dhe servisim te kompjuterev.Kam te kryer shkollen e mesme ekonomike ne Prishtin.

 156. Pershendetje

  A eshte e mundur te gjesh ndonje pune Si p.sh: Punet e Kontabilitetit dhe financave si dhe punonjes administrate. Kam eksperienc pune dhe njof shume mire gjuhen angleze.

  Faleminderit.

 157. dua te shkoj ne kanda me familjen time per nji jet me te mir dhe per nji pun me te mir …. ju flm shum.

 158. JAM MATURANT ME NOTA SHUME TE MIRA DHE DO TE DOJA TE VAZHDOJA STUDIMET NE KANADA…..NESE MUND TE ME NDIHMONI SI MUND TE APLIKOJ????

 159. jam nga kosova ku duhet me apliku per kanaca jom me familje

 160. Pershendetje mund te kem njohuri per te emigruar ne Canada si jan procedurat me familje mund te me informoni ju falemenderit ja kaloni mir

 161. a ka mundesi me me tregu si jan rregullat e aplikimit tung klm

 162. pershendetje a mund te me informoni a gjendet ambasada Kandeze ne Tiran dhe adresen ku gjendet saksisht

 163. pershendetje a mund te me informoni rregullat e aplikimit klm

 164. une kam gjetur menyren qe te shkoj ne te zez ne kanada dhe mund te shkoj ,mirpo a din dikush te me tregoj se nese shkoj ne te zez ne kanada a me japin azil apo me kthejn

 165. desha dhe une te emigroj me familje ne kanada e dua shume kanadane kush mund te me tregoje do beje sevape ju flm

 166. jame ne greqi prej 22 vjetesh me dekomenta dhe liqens pune si usta teknik ne ndertim mosha 45 vjeq dua te shkoi ne kanada per pune sepse ketu ka rene puna si mund te veproi jam me familje ketu ku jetoi me 2 femi ne shkolle grke femia i madhe din anglisht kurse ne te tjeret jo qfare rruge mund te ndjek faleminderit

 167. jmam 38 vjec punoja mjeshter ne punime druri prej 15 vitesh ne geqi ,dhe kam petend te klasit G dhe E dhe interesohem per 1 nga keto lloj pune
  po patet mundesi me ktheni pergjigje
  faleminderit

 168. persh-kam experience 5vjecare ne punime artistike karton-gesi ne itali por mund te beje dhe pune te tjera dt-lindja-15-07-1980-flas shumemire italisht-mire angisht dhe pak frengjisht studiojper shkenca juridike viti-3tr me respekt artan mebelli

 169. pershendetje- jam nga kosova deshiroj te emigroj ne kanada me familje si mund te aplikoj kush mund te me ndimoj per aplikm flm

 170. pershndetje jam teknik i dhembve me pervoj tri vjeqare, deshira ime eshte qe te punoj ne kanada

 171. Nita & Ardiani

  Deshirojme te punojn dhe jetojm ne Kanada…a ka mundesi pak informacion per aplikimin?E njohim gjuhen angleze te dy.

 172. jom puntor kamarjer,kuzhinjer,banakjer,profesionin e di nese keni munsi te me lajmroni +37744923388

 173. Pershendetje. Deshiroja te dija se si ka mundesi te shkoj ne kanada te gjej pune, dhe ne te njejten kohe te studjoj ne fakultetin e mjekesise. Pres me padurim pergjigjen tuaj

 174. un jam 26 vjeq ..kam aftsin te punoj ne ndrtim si usta sovatimi muri dhe shtrim pllakash .kam 10 vjet eksperjenc …po patet mundsi te me punsoni ju lutem me kontaktoni..0685921603..ose ne fb ..sajmir vladi,

 175. pershendetje, un jam 23 kam profesjon hidraulik kerkoj pun ne usa kam mbaruar studimet ne shqiperi per ate profesjon dhe kam kam punuar 8 vjet greece faleminderit , mud te me kontaktoni ne ketea numra ,,, tele (GR) 00306999936548 tele (AL) 00355684171375 faleminderit,,?

 176. si mund te shkoj ne kanada

 177. pershendetje ,gjithmon kam enderruar te jetoj e punoj ne Kanada do te ju lutesha shume qe te me informoni si jan rregullat e aplikimit , ju flm

 178. pershendetje, une kam mbaruar shkollen per mekanik, por per nje kohe te gjat punoj punime druri dhe usta kam shume vite me keto profesione do te ju lutesha shume te me informonit si te aplikoj, ju flm

 179. Pershendetje… jam familje e re me dy femije. Jemi te dy burre egrua te arsimuar me te larten. jetojme ne Vlore. Tepunesuar te dy ne administrete. Jemi perkatesishte Ndihmes mjek dhe Juriste. Jam i interesuar per te aplikuar per punesim ne kanada. Ju faleminderit.

 180. Pershendetje,
  Un jetoj ne Calgary Alberta,
  Erdha ne Canada me work permit edhe punoj si Elektriçist.
  Jam i kualifikur ne angli edhe kam pashaport Britanike.
  Po u tregoj proçesin që kam ber un edhe shpresoj tju ndihmoj.
  E para, bera nje CV personale, për me shum Google sample CV.
  1- gjeta nje pundhenes qe kan të drejt te punsojn të jashtëm.
  2- nisa dipllomat tek Apprenticeship and industry training Alberta, duhet të kesh mbi 8000 ore edhe 6 vjet eksperience pune.

  AIT verifikojn çertifikatat edhe eksperiencen e punes, duhen kontakte te pundhensve që keni punuar pë të. Edhe mundesisht qe te flasin anglisht.
  Aplikimi per AIT kushton 450 CAD edhe ato e aprovojn ose refuzojn. Lekët nuk kthehen nese qështja jote refuzohet.
  Kjo procedur zgjat derin ne 10 jave.
  Nese me sukses…….

  3- Punëdhensi apliko per Labour Market Opinion (LMO) ne shtet. Kjo i jep te drejt punëdhensit që te punesoj nje të jashtëm edhe nuk ka kanadez qe mund ta plotësojn ket vend pune.
  Kjo procedore zgjat derin 10 jave. Për mua konkretisht zgjati 7 jave…

  4- Nese të duhet vize per te hyre ne kanada duhet te aplikosh tek ambazada kanadeze qe esht pran vendbanimit tënd, bashk me formën e plotesuar të duhet LMO që ta jep punedhensi, Job offer,oferd pune, AIT letter, letra nga AIT. Kjo procedure zgjat derin ne 10 javë.
  Ju uroj fat të gjithve edhe kanadaja esht nje vend i mrekullushmëm per ato qe duan punën edhe duan të jetojn nje jetë të ndershëm
  Good luck :)

 181. dua te shkoj ne kanada per pun si mund te regjistrohem ju lutem

 182. deshiroj te emigroj ne Canada jam saldator dhe kam diplom

 183. Sa te mbrapametur jenie mendoni qe aplikohet ketu osh web site tjeter per aplikim ktu thjesht vetem info dhe comente ka asgje me shum kaloni bukur dhe suksese…!!

 184. PO NA E THUAJ KU ESHT KJO FAQJA..TI LEELI,NESE MUNDESH..KLM

 185. pershendetje jam 27 vjec du iki ne canada jam imartuar kam dy femije.jetoj ne greqi punoj ktu jam shofer me fortigo edhe di shum mir per kasap puno mbazdite.faleminderit

 186. punoj 17 vjet ne greqi bojaxhi jam usta , po me krizen kam gati 3 vjet pa pune kam dokumenta te udhetoj ne ter boten , si mund te me ndihmoni ??? pres pergjigjen tuaj faleminderit .

 187. Pershendetje.Jam nje i ri nga kosova jam intersuar te di me shum rreth aplikimit te dokumentav per Canada.nese din dikush spjegim me detalisht.faleminderit per mirkuptim.

 188. PERSHENDETJE,JAME E FEJUAR,PER APLIKIMIN DUA TE DI … DUA TE DI SE SI MUND TE IKIM NE CANADA ,KEMI MBARUAR TE DY SHKOLLEN EMESME (GJIMNAZIN) FALEMINDERIT SHUME .

 189. i diplomuar nese ka mundesi te me informoni rreth emigrimit ne ganada jam shum i interesuar ju faleminderit

 190. Deshta ta di per Aplikimin si jan procedurat per Emigrim ne Canada,a ka mundesi te me jepni nje pergjigje,jam nga Kosova

 191. jetoj ne angli per gati nje vit dhe punoj ne restorant dhe me pelqen shume ky profesion gjuhen aneze e fals pak por kuptoje shume na ajo qe arrij te flas dhe do te doja shume te punoja ne canada ka qene endra ime gjithone faleminderit

 192. ….dhe kam nisur universitetin kam bere 2 vjet e gjysem por u detyrova ta nderpres per arsye ekonomike dhe u largova ne angli ku dhe jetoj por duke qene pa dokumenta eshte mjaft e veshtire per te pumuar prandaj ju lutem ta merni ne konsiderate kerkesen dhe lutjen time faleminderit

 193. persh… jom 25 vjeqar dhe dua ta di si mund te aplikoi per ne shtetin e Canadas qe te aplikoi dhe qe ekom fatin e mir qe te emigrohna ne qat shtet

 194. jam i interesut per pun jam 23 vjeq nga kosova punoj ndertimtari me ndertime nese eshte e mundur me apliku per ne kanada apo qfardo shteti jam i inetersut per pun flm shum prej juve

 195. prsh juve une jam kreshniku jam i interesum per me dal ne kanada nese ban ndo kush ndonje viz pune me telefono 044668458 né kosov flm per mirkuptim

 196. persh,,jam nje emigrant i sapo kethyer nga londra jam i specjalizuar ne fushen e ndertimit si armature montim hekuri bojaxhi di te shtroj dhe pllake ,si mundem te gjeje nje pune te tille ne kanada ( dokumenta europiane nuk kam) flm

 197. interesohem per te emigruar ne kanada mundesisht me familjen nese ka ndonje menyre nepermjet ndonje agjensie punesimi apo tjeter ne kontaktoni ju lutem

 198. jam i interesuar edhe un per ne canada se bashku me gruan dhe djalin tim, si duhet te aplikohet faleminderit per mirkuptim 049329567

 199. ju pershendes deshiroj te shkoj ne kanada e kam te perfunduar mjeksin emergjente te punoj ne profesion timin.

 200. pershendetje ,jam 28 vjeqar deshiroj per te emigru ne kanada per te punuar ,me profofesjon jam kuzhinjer ,kam deshir te kem nje informat ma te hollesishme faleminderit

 201. duam pume ne kanada

 202. Ju lutemi, mund te paraqiteni te gjithe tek zyrat e Korbi Group dhe te merrni te gjithe informacionin e nevojshem e te sakte dhe te filloni proceduren per te shkuar ne Kanada per te punuar. Nr i telefonit 044504233 dhe email: punesim@korbigroup.com. Zyrat tona jane tek Sigal Business Center, Bulevardi Zogu 1, 72, Tirane.

 203. neqofse osht e mundur ni viz tpunos por kanada por pun se spokimi ktu pun veq pun po dueeeeee

 204. qdo njeri deshiron te shkoj me punu ne shtetin e kanadas pse jo edhe vet kisha punu si saldator bujqsi fasader moler apo laminat edhe beton

 205. jam i intersuar per te imigrua ne kanad jam nga kosova puna qe di te boj masemiri asht te punoj ne bujqesi jam 21 vjeqar kam porvoj pune 4vite e njoh shum mir kit lami tani jam edhe student i bujqesis nese mundeni mum informu aplikimin per imigrin ne kanad faliminderit

 206. pershendetje jam julian hajdini 29vjec jam i martuar kam dhe nje femi jam nga lushnja dua te punesohem jam zanatci saldator kam 8vjet qe e ushtroj kete zanat

 207. pershendetje kam disa profesijone qe i kryej shum mir jam 29 vjeq jam i pamartuar dhe kam deshir te shkoj ne kanada kam atje te aferm familijar ska lidhe ne cilen pjese te kanades veq me shku ok tung kujtimi nga peja

 208. une kam te perfunduar fakuletin Teknik kisha pas deshir me dit rrugen per punsim ne kanada

 209. taulant velaj

  kerkoj pun ne kanad mund te me ndimoni si mund te veproj

 210. jam mjeshter ndertimi i diplomuar mundesisht te me ndihmoni per tu regjistruar

 211. perrshdetje nga Jakup deshiroje ta dije si mundemi me Emigrue ne Kanda jame nga Kosova i pa pune a oshte naje munsi Humane qete me dihmoni per dukomente si duhete me aplikue edhe cilate jone kushtete e Emigrimit

 212. perrshdetje akemi ndonji pergjigje nga Stafi per pytjene qe bera

 213. si mund te kontaktoj ndryshe a keni 1 nr kontakti jam e interesuar .

 214. pse e keni vendosur kete shkrimin ketu ne gazete …kur njerzit hallexhinjte duan te luftojn per nje jete me te nivelit te lart ekonomike ne canada …nuk shof ndonje pergjigje duam te marim vesh si mund te aplikojme dhe asnje pergjigjedhe me ebukura kur une dua ta lexoj se cfar shkruhet ne kete faqe nuk kam mundesi se jan vetem nnjerzit qe shkruajn pyetjet etyre …beni nje faqe tjeter gazete ku mundesoni leximin e faqes …ju flm.

 215. duam te dine jemi te fejuara te dy motrat kemi deshire te aplikojm duam nje pergjigje ku mund te aplikojm ne cfar adress eshte per aplikimin ne canada ..na jepni nje pergjigje ju lutem .shume faleminderit jemi me gjimnaze …e dime mire anglishten ,italisht dhe spanisht…

 216. si shkohet ne canada na jepni nje rrug zgjidhje cfar dokumentash duhen

 217. po lerni vend te huaj,nuk jen ka shiko keto osht ka behet ne ks nje monaco e vogel .

 218. Pershendetje , jame Fatmiri nga Gjilani me profesion autoelektricist – mekanik kete profesion e kemi trashegim familjar , kam punuar edhe me ushtrine Amerikane ne Bonstill , pastaj ne Avganistan , jame i interesuar te udhetoje ne keto vende nese ska skadue ende afati i aplikimit ..? Si informoni ju lutem ..?

 219. aleks kumbulla

  jam Aleksi dua nje vend pune po te jete mundesia kam arsimin e mesem dua te punoj puntor ne ndertim ju lutem me ketheni nje pergjigje jam nga pogradeci faleminderit shume kerkoj ndihmen tuaj

 220. Jam nga vlora dhe jam i interesuare per te emigruare ne kanada jam i martuare kam nje djal 2 vjec une kam profesionin shofer me zotroj patent te kadikoris (b)(c)(be)(ce) ndersa bashk shortja ime punon si infermiere ne spital eshte e mundur qe aplikimi im mund te konsideroet i pranushem ne ambasaden canadese ne shqiperi kush mund te me japi nje pergjigje te sakte ju faleminderit .

 221. jam hamit shabani nga shkupi(Mqd kam diplomen te cranes(Vinçat)
  jam 19 vjeqar kam krier shkollen e mesme 3vjeq ne cfar adress eshte per aplikimin ne canada ..na jepni nje pergjigje ju faleminderit .

 222. pershendejte jam i interesuar per pune ne kanada , dhe jam ne profil profesional elektroauto dhe lyerje makinash , a esht e mundur te behet nje kontrat ne lidhje me kto 2 profesione ? zoteroj diplome per shkolle private profesionale per servis makinash

 223. pershendetje jam i interesuar per me apliku per vend pune ne kanada …. ju lutem me tregoni procesin e aplikimit …. ju pershendes e faliminderit …

 224. pershendetje me inereson nuk e dij procesin panvarsisht jetoi jasht
  faleminderit

 225. pershendetje jam klenton xhallari,jam 30 vjec.kerkoj te punesohem ne kanada ne ndertim.jam usta pllakash.si duhet te aplikoj?ju faleminderit

 226. a kan te drejt edhe kosovaret te aplikojn se un kam degjuar moti per kete aplikim edhe me duket qe kosovaret nuk kan te drejt vetem banoret e shqiperis kan te drejt a esht ndonje kosovar qe ka mbrri ne kanada me ket aplikacin kthe dikush pergjegjeje se nuk esht shum e besueshme kjo per mua aj qe ka mbrri nga kosova permes keti aplikacioni le te shkruan nje koment ok kaloni mir ju te gjith qe jeni punsuar ne kanada me vjen shum shum mir

 227. Pershendetje ili une jam nje djal nga vlora 30 vjec kam disa zanate merem me elektronik me lyerje patinime kam punuar si ndimes guzhunier ne greqi itali spanj dome plq te punoja ne kanada qofte ajo cdo pune kemi disa pervoja pune ju flm presim te na jepni nje pergjigje nese egziston si mundesi per te punuar ne canada dhe nese mund te naregjistroni ju flm per kete interesim pune per ne canada qe na jepni.

 228. Pershendetje,kam eksperienc pune si picajol e kuzhinier,flas anglisht e italisht.h.make my dream come true

 229. pershendetje, jam i interesuar shum per ne canada flas anglishte puna qe une zotroj eshte KARPENTER kam ekserience prei 8 vitesh ne greqi edhe tre vite tjera ne libya ne ket profesion me company te medha !! por tani asht pak si remuj atje edhe ..dua qe te emigroj ne canada kam letra greke per 9 vite tjera .jam 29 vjeq me ..ju faliminderit

 230. pershendetje jam i interesuar per pune se ketu ne shqiperi nuk ka pune fare

 231. pershendetje,kam mbaruar shkollen hoteleri turizem sistemi 5 vjecar,e ushtroj profesionin e guzhinierit prej 5 vjetesh ne restorante te ndryshem ne durres ,tirane,golem.kam punuar ne tragete te ndryshme prej 2 vjetesh.kam punuar me guzhinier italjan dhe jam nje njohes i mire i guzhines italjane.gjithashtu jam i certifikuar dhe ne gjuhen angleze.guzhina eshte pasioni im dhe punesimi ne kanada si guzhinier do te ishte fantastike ne cdo drejtim.faleminderit,gjith te mirat

 232. Ky eshte website i qeverise kanadeze per emigracion. Kush di anglisht le ta lexoje vete dhe te ndjeke procedurat sic thuhen aty:

  http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/skilled/index.asp

  Suksese
  John

 233. jam kosovar qe nja 4 muj jam dal ne franc aka munsi me shku ne kanada por ne te zez se letra skam vetum te kosoves me gru dhe thmi dhe nese arrij me shku ne te zez APO si te lajmrohem

 234. peshendetje jam nga ferizaj kosov kam deshir te shkoj ne kanada per te punuar jam kuzhinjer si esht mundsija per te shkuar atje jam 29 vjeqar nese mundet dikush te me ndihmojj te me shkruj imell mazi.n@hotmail.com

 235. xhelil bajraktari

  pershendetje jam nga lipjani deshirij te migroj ne kanad per punsim me familjen kam dy femi dhe gruan jam me profesion ndertimtar jam i moshes 34 vjet nr telefonit 045664128 nese ka dikush qe me ndimon te me lajmroj ne nelefon

 236. xhelil bajraktari

  deshira jeme esht qe te gjej nje zhithje dhe sa me par te udhetoj per kanad se edhe si vend e dua shum se edhe kam lexuar shum per kanaden qe esht nje vend shum i mir

 237. pershendetje,menyra me e mire eshte qe te shkoni ne te zez ne kanada e kam fjalen kta nga kosova qka eshte me e rendesishme se i merrni letrat shum shpejt dhe shteti kanadez ju ndihmon shum ,per te gjitha gjerat ,mundohuni te beni pasoshe fallco apo mund edhe me pasosh te vllaut apo shokut te merrni rrugen me airoplan dhe pasi qe keni mrri ne kanada mos e lajmeroni ate pasosh ,dhe kshtu menjeher behi banor i kanadas ,se kta qe e kan ba kete faqe veq kqyrin em amarr pare pi popullit dhe nuk bajn kurgja ,vetem ne te zez krijoni mundesi ne te zez per ne kanada keni m e pas sukses 100 per qind

 238. kam deshire shume te madhe te shkoj dhe une ne kanada te punoj ne zanatin tim qe proferoj hidraulik 10 vjet jam nje mastor i mire kam shume dituri ne kete profesion po skam dipllome si mund te me plotesohet enderra e jetes time faleminderit.

 239. jam teknik i ndertimtaris kam edhe diplomen deshiroj te shkoj ne kanada per te punuar ne profesionin tim por nuk pe di si te aplikoj po nese um ipet rasti kisha emigrauar me familjen faleminderit.

 240. Prsh,, quhem Valentin Hoxha jam 34 vjec i martuar me nje femije.Jam i interesuar per punesim per ne Kanada.Ndodhem ne Greqi prej vitit 1998 ushtroj profesion pune prej 12 vitesh si : Teknik Axhustator me shume njohuri ne strukturen metalike e shume te tjera, po diplome kam vetem te shkolles profesjonale qe kam ber ne Shqiperi.Ndersa bashkshortja ka mbaruar shkollen e lart per Parashkollor .Gjuhen Angleze shum pak e njohim .Ju lutemi na udhezoni si munde te aplikojm dhe nese kemi te drejt te aplikojm qe nga Greqia .Presim pergjigjen tuaj.

 241. prsh. quhem vjodor tafa jam interesuar per nje vend pune ne canada.jetoj ne greqi. kam dipllom guzhine mbroj anglishten dhe greqishten .

 242. prsh jam nje 21 vjeqar qe jam interesu per punsim ne kanada , zanat kam guzhinen si picier di gjuhen gjermane

 243. si mundem me apliku per ne kanada ju faliminderit mendimoni ju lutem

 244. dhe une deshiroj te shkoj shum ne kanada dhe profesioni im eshte hidraulik jam 27 vjeq

 245. jom 34 vjeqar dhe kom provoj pune ne disa lami dhe kom disa vite pun ne rregullimin e rrugve dhe pastrimin e rrugve dhe ne male me drujn

 246. jam armirus me pervoj pune , kam deshir me jetu dhe punu ne Kanad ju lutem me njoftoni

 247. po mundet te shkoj the un ne kanada jiam 26 viet merem me makinat ghama te erta the veshie makinash komplet me plasmas

 248. OLVIN _ SHALLARI

  pershendetje . une jam 27 vjec punoj ne fushen e ndertimit ,kam reth 9 vjet qe punoj ne ndertim jam teknik pllakash . mermere . jam i gatshem te jap cfar do lloj prove ne kete fushe . do kisha deshire per te aplikur n.q.s eshte e mundur . faleminderit .

 249. Pershendetje une jam teknik ndertimi dhe punoi ne ndertim prei 18 vitesh kam punuar ne Greqi dhe ne Shqiperi dhe e zoteroi kete zanat plotsisht
  Ne qofte se mund te aplikoi per viz ne Kanada me ktheni nje pergjigje, do ti paguaj te gjitha detyrimet qe duhen per kete viz ,Petriti

 250. pershendetje kekoj me familje te shkoj ne kanad per te punuar punoj monter kamarjer ku mund te aplikoj per viz familjare

 251. jam i interesuar te shkoj me familje ne kanada , njekohsisht dua edhe te punoj . ju lutem te me jepni ndonje udhezim si mund te aplikoj , dhe a pi japin vizat ne ambasad edhe nese nuk ke kontrat pune , apo si eshte puna

 252. jam i interesuar te shkoj ne kanada te gjej nje pune dhe te punoj sepse gjendja e papunsis ne kosove eshte shum e madhe dhe ska perspektiv per shum te rinj kshtu qe dua te dal per nje te ardhme me te mir jasht vendit si mund te aplikoj per viz apo per ne kosovaret eshte e ndalume smujm me apliku a mund te me jam nje informacion dikush flm me respekt ARTONI.

 253. dua ne punsohem ne kanad

 254. jam i interesuar per pun,kerkoj ndihme qfar duhet te bej rreth kesaj qeshtje me lajmroni disi. arberbesimi,ne facebook me dergoni nje informacijon,faleminderit per mirkuptim

 255. Pershendetje! Jam inxhinier elektrik dhe do te doja se si kryhet procedura e aplikimit

 256. fejzullah dumani

  jam 42 vjeq kerkoj pun me ndertimtari armirus kam punuar ne gjermani per 10 vite edhe kazakistan kam punuar edhe si automekanik kerkoj pun ne kanada .Per informata te aplikimit ju lutem me tregoni si behet

 257. Jam 37 vjec,me dipllome saldimi,me nje pervoje pune prej 15 vjetesh.si mund te behet nje aplikim.jam i interesuar jasht mase per pun.

 258. jam nje mesues i gjuhes shqipe flas frengjisht , gjermanisht dhe italisht a mund te aplikoj per kanada dhe per ndonje profesion tjeter ?

 259. un jam 26 vjec do doja te shkoja ne kanada per te punuar ne fushen e ndertimit se ate njof shum mir kam 12 vjet qe punoj me ket pun dhe vazhdoj te punoj- nese ju do te me jepnit nje mundesi per te shkuar aty do ti ndoqja udhezimet tuaja dhe do te punoja aty.— gjuhe anglish nuk kam mesuar.—ju faleminderit per mirkuptimin.— po pres nje pergjigje nga ju??’

 260. o ropi do e tregoj na njori si te aplikojm ???

 261. kerkoj vend pune ne kanada nr tel 00355666607823

 262. desha te shkoj ne kanada kam punuar ne greqi prej 7 vjetes emigrant i regullt po per shkak te krizes u ktheva ne shqiperi .jam usta ndertimi suvaxhi bojaxhi e mur me thull po te ket qoft e nje vent pune mir do ishte .faleminderit per mirkuptimin

 263. sabit berisha

  jam sabit berisha jam i interesuar te punoj me profesjon jam. zhrikthtar per info 045 246 041

 264. arbnor halili

  un jam 23 vjeqar dhe kam provoj pune ne ndertim dhe armatur kush mund te me ndimoj .

 265. jam ervisi jetoi ne greqi kam punuar 8 vjet ne ndertin guri, tani dua te shkoj ne kanada, per pune dhe menyre te mire jetese .

 266. Pershendetje; jam 40 vjec,i martuar dhe me femije, jetoj ne greqi qe prej vitit 1991 punoj ketu dhe 23 vjet dysheme druri, gjithashtu shtroj dhe me pllaka.Interesohem per pune ne kanada.Ju lutem si mund te amplikoj qe nga greqia.Pres pergjigje FLM….

 267. pershendetje jam burim kelmendi nga prishtina jam 30 vjeqar jam ne perfundim te fakultetit drejtimi ekonomi administrim biznesi dhe per momentin jam i papun nese ka mundesi me dit a i plotsoj kushtet per migrim ne canada ju faleminderit

 268. andrea kumrija

  pershendetja jam albani nga durrsi jam i interesuar per pune ne kanada zotroj mur guri tulla dhe suvatime..jam 25 vjec dhe e ushtroj kete zanat prej 7 vjetesh..faleminderit nese me ndimon dikush per te me informuar se si jan kushtete e aplikimitfaleminderit

 269. bekim haziri tel +37744121417 jam nga kosova jetoj ferizaj jam imartum kam 3 thmi jam itersum per pun dh me jetu ne canad me profesjon jam mekanik kam prevoj pune 11 vjet edh kam edh shkoll emesme 4 vjet kam edh diplam po e foli gjuhe agleze kum punu edh me ushtrijen amerikan ne avganistan kam edh lejen per per kamjon c d kam edh lejen ader mer kimikale te rrezikshme ju lute pergjigjjuni

 270. jam me diplam te ndertimtaris, simundem te aplikoja per ne kanada per punsim , shpresoj te konsulltohemi . por dhe kugjindet vend p
  er aplikim

 271. kam nje biznes te vogel ju lutem dua tedi se ku behen aplikimet

 272. kam nje biznes te vogel ju lutem ku behet ky aplikim

 273. punoj ne italime shume se 15 vjetesh, punoj ne nje dite issolimenti, per isoliminin e tubave te ngrote e te ftote, kurse nusen e kam guzhinjere te specalizuar,edhe ajo punon ne nje dyqane grastronomie,, ku eshte e guzhinjerja e pare.edhe ajo ka me shume se 15 vjete pune ketu ne itali .

 274. Ciao jam edmond.Une kam punuar si saldator ne itali per 5 vite dhe Jam detyruar te kthehem ne shqipni per munges pune..do te pyesja a mund te behet gje per kete vizen qe flitet..une jam i martuar une jam 26 vjec ndersa nusja eshte 20

 275. Pershendetje , doja te informohesha persa i perket aplikimeve . Vazhdojn aplikimet te jen ne dispozicion . Un jam nje studente shqiptare ne greqi , studjoj per gjuh te huaja . Flas 5 gjuh ( Anglisht, Spanjisht, Italisht, Portogalisht dhe Greqisht ) . Kam un mundesi per pranim qendrrimi ne Canada , dhe kush esht kategoria qe duhet te zgjeth per te aplikuar. Gjithashtu doja te dija persa i perket ndimeses ,ne ofron shteti ndonje ndim per fillimtaret qe akomodohen ne Canada per her te par .

 276. Ju lutem me tregoni ne e-mail per cdo gje qe duhet

 277. une kam dokumenta 5 vjecare ne greqi.dua te punesohem ne kanada.jam teknik ndertimi ,suvatim,pllaka,lyerje,mermer.cfare procedure duhet te ndjek qe te plotesoje kriteret per te emigruar ne kanada? ju faleminderit per kohen tuaj! flas pak anglisht.

 278. ju lutem me tregoni ne e-mail per procedurat qe duhen ndjekur per te aplikuar faleminderit per mirekuptimin

 279. po ku mund te aplikojme per kete,,, ne cfare vendi dhe ku … ju lutem flas anglisht ,,,,jam 24 vjec,,, ,, ju faleminderit ,, per kohen qe mund te me kushtoni per nje pergjigje ,,,,

 280. Rrena kote nuk kishte met kush pa shku ne shqiperi Po qe keshtu

  • Nuk jane rrena, por edhe fushe me lule nuk eshte. Ai qe do te punoje punon por detin, veren e vapen e klimen e Shqiperise ta harroje.

 281. Shikoni ne website e qeverise kanadeze:

  http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/index.asp

  Kush e di gjuhen i ka te gjitha aty mund te aplikoni direkt aty.

  Suksese!

 282. pershendetje deshta mu informue se qfare duhet te beje me aplikue per dukumenta ne kanada jam 33vjeqare nga kosova komuna e prizrenit jam gipser.moler.fasader etj.jam i martuen kam dy femi gjithkushe kishe pase mundsin per nje jete normal flm per mirkuptim pres nje pergjigjje pozitive edhe flase gjuhen italiane tung.

 283. a di kush te me tregoj si aplikohet per kanad ??

 284. si mund te me ndimoni te shkoj ne canada jam nen e 4 femive

 285. desha te shkoj ne kanada per pune jam i martuar dhe kam dy femije,jam 33 vjec dua te shkoj familjarisht,kam aplikuar per pashaport greke une me femijet gruaja nuk e perfiton se ska vitet e duara ne greqi,jam punemarres ndertimi me leje te rregullt ndertimi prej 6 vitesh.cati,gipso,bojaxhi. me ka thene nje shok grek ne toronto te me bei prokur kam te drejte te vi familjarisht kam te drejte te punoj dhe te qendroj me pasaporte greke ju lutem kush mundet te me kthjei pergjigje falimenderit

 286. pershendetje emerin e kam dede deda nga puka jetoj ne itali qe nga viti 2001,.kam punuar si murator nga viti 2001 deri ne vitin 2008.pastaj u futa te punoja si shofer me autotren nga viti 2008 deri me daten 28.01 2014,per shkak te krizes dhe shum pa punsi e madhe tani jam pa pun, kam dekumenta italiane cart songgorno pa skadenc,deshiroja te spostohesha ne kanada me familie ,i kemi te gjith dokumenta pa skadenc ,un deshiroja te aplikoja per nje vend pune ne kanada si kamionist patentat i kam italiane,ju lutem po patet mundesi me tregoni nje rrug zgjidhije,qfar dokumenta duhen per te arritur endren ton kam 3 quna do kisha shum deshire te lehtesoja jeten e tyre.ju lutem ne qofse egsiston ndonje nidim nga agjensit apo nga shoqatat shqipetare apo kanadese ju lutem me ndihmoni.kanadaja ka qen gjithmon endrra jone por nuk kan qen mundesit, edhe sot nuk na hiqet nga mendija ,ju faliminerit per te gjitha keto mundesi qe na jepni si shoqat,po patet mundesi te me dergono E-MAIL me kete adres DEDE DEDA79@GMAIL.COM FALIMINDERIT

 287. Ju pershendes.Pata deshir me qen i informum se si muj te shkoj ne Kanada me familje.Jam vet i pesti anetar..
  djali i madh eshte 13 vjet
  i dyti 12
  i treti 3 vjet..
  e di gjuhen Frenge,me anglisht sa do pak merremi vesh,,po kisha pas deshir me na tregu se si te shkojm atje te behemi banor te Kanadas dhe si eshte munsija e punsimit dhe e banimit..
  Ju falemindrit per mirekuptim

 288. Pershendetje! Quhem Kleis ,20 vjec, njohes i mire i gjuhes angleze!! aktualisht jam i papune!! kam shume deshire te punoj ne Kanada! kam pasur te bej me makinat shume kohe por nuk kam mundur te bej nje kurs i cili tregon ligjerisht qe une jam i afte per ate pune!! Do pranoja me kenaqesi cfaredolloj pune qe do me ofrohej ne nje nga keto provinca! JU FALEMINDERIT!!

 289. quhem sheribane

  pershendetje jam nje familje 4antarshe deshiroj te punoj dhe jetoj ne kanada kemi jetuar 3vite ne franc e flasim gjuhen frenge sidomos femit e flasin 100 perqind gjuhen frenge kishim pranu gjdo lloj pune qe na ofrohet ju kisha lut me na tregu se si mund te shkojm dhe te behemi banor te kanadas ju pershendesmi dhe ju falenderojm per pergjigjjen qe naj jepni

 290. pershendetje jam nje djal i ri 23 vjec vazhdoj studimet e larta per ing:elektrike,kame ber gjimnazin+2 vjet nje kurse per elektriciste ku kam mare dhe nje certifikate,kame eksperienc pune mbi 3-vjet.do doja te punoja ne kanada ku dhe si mund te aplikoj?

 291. P.R.SH CFAR DOKUMENTASH DUHEN PER RREGJISTYRIM JAM TEKNIK NDERTIMI AMUND TE DIM 2 GJERA PER RREGJISTRIMIN JU LUTEM??

 292. Jam me letra Greeke kam te drejt pune ne Kannada. Ose ne norvegji. Nje pergjigje ju lutem

 293. Dua ta di se si mundem te aplikoj

 294. Mund te na thot dikush nga ata qe jetojn andej per te rejat …ndryshimet qe mund te jen ber per aplikimet e shqiptare per te emigruar ne kanada..ne qoftese ka dikush ndonje informacion ..ta shkruaj ..ju falemderit…

 295. une jam interesum per punsim jam 21 vjet a ka mundesi mem tregu qfar duhet bër per te shkuar ne Kanada a ka mundesi adresën ose ndonje numre te tel ? flm per mirkuptim

 296. ku mund ta gjej adresen e ambasades se kanadas edhe a ka mundesi mem ndim ? flm per mirkuptim

 297. une jam interesum per punsim jam 21 vjeq a ka mundesi me mndimu edhe mem tregue adresen ose ndonje numer kontaktues ? flm per mirkuptim

 298. jam i ineteresuar per pun ne kanada profesjoni im esht bojaxhi faleminderit per mirkuptimin

 299. dua te punesohem ne kanada

 300. dua te punesohem ne kanada 069 66 45 501

 301. dua te punesohem ne kanada

 302. jam nje saldator jam interesuar per pune ne kanada 0692789370

 303. Pershendetje, edhe un jam njeri prej shume shqiptareve qe dua te shkoj dhe te punoj ne Kanada. Nese kjo qe thoni ju eshte serioze atehere ju lutem ta pranoni kerkesen time. Fillimisht do te doja qe te informohem me hollesisht per menyren e punesimit, kushtet qe me ofron mua Kanada si puntore e pastaj nese ja vlen do te shkoja te punoja me shum deshire. Me kontaktoni ne fb nese keni mundesi Arjanit Susuri

 304. arben mehmetaj

  jam i interesuar per pun ne kanada.jam i martuar me 4 femi.punoj te gjitha punimet me dru.dhe kam njerez afert atje.pres pergjigje.0684218333

 305. arben mehmetaj

  jam hektor mehmetaj 20 vjec , kam punur ne call ceenter , punime druri , ndertim , aktualisht ne shkolle , di dy gjuhe te huaja anglisht dhe italisht kam aftesi te mira komunikuese me njerezit , pres pergjigje 0685880222, faleminderit per mirekuptimin

 306. Dalip Beqiri

  Pershendetje jam 27 vjeqar jam mjeshter nendertimtari a mundem per me shku ne kanada dhe si mundem nese mundeni mem tregu

 307. Fadil Bilbili

  pershendetje jam 34 vjeqar shpreh vullnetin per pun ne kanada,jam i diplomuar si automekanik kam punura 7 vite ne gjermani.poashtu kam te kryera edhe 2 zanate..njeri si bravar me dyer e dritare prej metali, edhe tjetrin si elektroinstalues.desha te ceke edhe kete se posedoj dy pasaporta ate te kosoves edhe te maqedonise,pres pergjigje nga ju faliminderit

 308. se kuptoj pse vazhdoni kot dhe beni pyetie nuk shikoni qe asnjeri nuk po pergigjet??sepse ne ssqhiptaret nuk e domi te miren e tjetrit.keshtu jemi si rac

 309. Shume thjeshte aplikimet mund te behen ne website qeveritar kanadez, mjaft paguat e humbet leke, kete pune mund ta beni vete pa pagese..

 310. Jam iliri jetoj ne greqi. kam 12 vjet qe bej punime me gur, jam 47 vjet a mund te shkoj dhe si mund te veproj per ne kanada.

 311. jam miri dinoshi.kam punuar 15vjet ne greqi per ndetim dhe 13 muaj ne kazakistan.jam specialist per kartonxhes.si mund te me ndihmoni per te aplikuar ne canada.nuk di anglisht vetem greqisht

 312. pershendetje , une jam shabani jam i martuar kam nje vajze dhe jam i interesuar qe te shkoj ne kanade, ju lutem me tregoni qfar dokumente duhet ti plotcoj dhe a kam shanca me shku ne kanad, gjuhen angleze mund ta flas por jo shum mire, me profesion jam fasader dhe e njoh shum mire ket pune, por kam punuar shum edhe ne restorante si banakier. ju lutem me ktheni pergjigje

 313. Per ne Kanada me letra Greke cfare menyre ndjekim .ju uroj te gjitheve suksese dhe pune te mbare te gjitheve….

 314. une kam mbaruar 2 kurse per hidraulik dhe panele diedhore.Nuk di ne qofse eshte e mundur. kuptoj dhe anglisht mjaftushem.klm

 315. prsh.si mund te aplikoj per ne viz vetem vizit familjare per disa muaj nese ka mundsi me tregue ju prsh

 316. pershendetje aka ndonje menyr per te dal ne canad me familje jam kater annetarsh kisha pas deshir me dal sa ma shpejt ju pershendes

 317. mire dita une dua ta di nese ka mundesi ku mundem te informohem ma sakt per punsim ju faliminderit per mirkuptim

 318. Pershendetje kerkoj pune ne canad jam zhdrktar qe 14 vjet punoj e kam edhe diplome ju lutem me ktheni pergjigje

 319. prsh ju lutem nese mund te me tregoni se si mund te shkoj ne kanada une jam student viti 2 per history ju lutem me kontaktoni ne add time flm

 320. jam e interesume te punoj ne kanada kam mbaru dhe shkollen e larte per ndertime kam bere dhe nje kurs kuzhine kam punu 4 vite dhe ne fas food ju lutem me ndimoni per naj pune pres pergjigje

 321. jam pa pune si munt te me ndimoni

 322. jam i interresuar te punoj ne kanada .per momentin punoj ne nje firmr ndertimi bej suvatim te ndryshme dhe patinim ,bej ngritje sekelash per facada te jashteme .po te jet e nevojshme julutem me ktheni pergjigje .

 323. pershendetje si kam mundem do bej aplikimin jam i interresuar per kete kerkese..

 324. Mentor Rushiti

  jam 40 vjeqar jam i interesuar per punsim ne kanada kam pervoj pune ne ndertimtari rreth 20 vitesh 8 prej tyre ne Gjermani .

 325. jam elektricist me pervoj shum vjeqare ne gjermani per ate edhe kam diplom kisha emigrue me tane familjen edhe per shkollim te femijve ma te lehte edhe 200 persona ikam te aferm ne amerik ne new york por nuk po di ku me ulajmerue jam nga ferizaj kosov

 326. Pershendtje do doja te dija si kryhet procedura e aplikimit.Faleminderit

 327. edhe une dua te shkoj ne kanad ku mund te gjej informat me te sakta

 328. Pershendetje . Me intereson se ku mund te aplikojm dhe se a vlen kjoper kosovaret ?

 329. pershendetje..! jam 23vjeqar, jam student i vitit te trete ne departamentin :MENAXHMENT & INFORMATIKë, kisha pas deshir me apliku per nje vize-pune per ne KANADA, nese eshte e mundshme dikush me me njoftu per procedurat e APLIKIMIT..??

 330. mirmbrema jam nje mashkull 41 jam i interesuar per viza pune ne canada .jetoj ne athin[greqi] me bashkshorten dhe dy femije 14 djali dhe 9 vajza faliminderit per mirkuptimin.

 331. pershendetie jam nje djal 19 vjeq jam ne vit te fundit te shkolles se mesme profesjonale dega mekanike kame punuar si kekanik qe 7 vjet si dhe marangoz mobilerish 2 vjet

 332. pershendetje dua te emigroj ne kanada me familjen kam dy vajza njera 3 vjec dhe tjetra 6 muaj jam profesor i edukates fizke jetoj ne maqedoni \ shkup ju lutem saj perket informatave te me kontaktoni ne emailin e meposhtem :)

 333. Pershendetje jam Fadil gashi nga prizreni dua te aplikoj qe te emigroj ne kanad jam mjeshter i ndertimit dhe eskavatorist di te vozis bagera te lloj llojshem di dhe te vosis kamiona prej met vogliv deri te me te mdhenjet kam edhe zanate tjera bej montimin e kiramikav qdo gje qe shoh jam ne gjendje te bej ju falemderit per mirkuptim

 334. per mekanik jom i interesum nga kosova jam a mundem me apliku..

 335. Ka mbaruar gjeografi Universiteti i Tiranes> Ka mundesi te aplikoj per vize ne Kanada.
  Jam shuime i interesuar per nje pergjigje te sinqerte.

  Faleminderit per mirekuptimin

 336. kam mbaruar elektriken e pergjithshme ne shkollen industriale pavaresia vlore,si mund te aplikoj per ne canada?

 337. 80% e njerezve vetem nje pyetje bejne: Si mujt me apliku. Secili do nje pergjigje me vete.

 338. pershndetje jam blerim jam nga kosova, kam shkollen e meseme te kreyer drejtimi ptt kam njohuri gjuhes angeze gjuhes gjermani gjuhes croate jam i martuar baba i 3 femijve mosha 44 vjec jetoj ne prishtine jam i interesuar te di si duhet aplikuar si dhe kriteret pershndetje

 339. pershendetje te nderuar,une kerkoj nje ndihm nga ju ,shok kam nje rast shum te rend ekonomik ,mirpo e kam nje mundesi shum te mir qe te shkoj ne kanada ne te zez dmth ilegalisht ,a kam ndoni mundesi te kerkoj azil atje dhe a me pranojn, apo duhet te kem vet lek me vete qe te mbijetoj ,ju lutem me ktheni nje pergjigjje

  • Mos u nis per te kerkuar azil se do sorollatesh 3-4 vjet e do te kthejne..kohe e para e humbur..apliko direkt per emigracion te rregullt ne Saskatchewan te Canadase

   • pershendetje, jam dakort me sugjerimin tuaj, por ne nuk e dime aq mire anglishten per te aplikuar vete dhe pa gabime, dhe mbi te gjitha keto zyrat avukatore te sigurojne pune dhenes te cilen vete ske nga e gjen, pra te sigurojne kontraten e punes, dhe avokatet keto pune i dine me mire, po sa te realizuara jane spo e kuptojme , shume persona vene mire deri ne nje fare vendi kur dergohet dosja per vize ambasada i pret, nuk eshte aq e lehte, ndaj shpresojme tek avokati..

 340. Sa vjec duhet me qene per te mare nje vise per ne kanada

 341. sokol tahiri

  jam sokoli pershendetje ju lutem dua tju them se jam familjar kam tre femij,jam 41 vjec kam jetuar ne greqi prej 20 vjetesh dhe jam kthyer ne shqiperi per arsye se greqia ska me pun . une vet jam usta atje kam qen sipermarres ndertimi.e njof gjuhen greke shum mir me shkrim dhe lexim ndersa pak anglisht dhe doja qe te aplikoja per te jetuar dhe te punoja ne kanada ,si mund te veproj ju faleminderit me ktheni pergjigje ju lutem. ose nr i tel .0686838767

 342. Dua rezultate konkrete si mund të emigroj në kanada

 343. Eshte nje perkthyes ne Kanada qe i ka hyre biznesit te emigracionit e kerkon $15000 per cdo shqiptar qe te vije ketu. Ka pasur raste qe i ka lene zvarre mjafton qe ka marre parate. Hapni syte. Aplikimi per ata qe plotesojne kushtet eshte free: http://www.cic.gc.ca
  Ata qe nuk i plotesojne as me leke si zor te vijne dot..

 344. Per te gjithe ata qe duan te emigrojne ne Canada duhet te plotesojne formularin on-line (pra ne iternet) free, d.m.th pa leke dhe per 24 ore do tu kthehet pergjigje nese duhet ta vazhdoni aplikimin per Canada, pra nese jeni i pershtatshem per ta per tu pranuar si emigrant me dokumente te rregullta apo jo. Pra njerez eshte falas, pa leke, mjafton te dini te perdorni kompjuterin per te naviguar ne faqe e per te plotesuar formularin e meposhtem https://www.canadavisa.com/assess/canada-immigration-assessment-form.htm&site=google&cat=us&kt=lawyer (nese ky website nuk ju hapet shkruaj; Canada immigration visa dhe do tju dale faqja me instruksionet perkatese. kuptohet qe duhet te dini paksa anglisht ose ferngjisht per te plotesuar formularin…. Ju vafte mbare te gjitheve ju qe deshironi te emigroni!

 345. pershendetje jam nje djal nga durresi jam 24 vjec dhe kam mbaruar shkolle hidrraulike gjithashtu dhe elektrrike i kam dipllomat dhe i kam ushtruar si zanate hidrraulikun 5 vjet dhe elektrrikun 3 vjet dhe kam punuar me nje inxhinjer qe ka mbaruar shkolle ne hollande,shpresoj qe mesazhi im te meret ne kosiderat

 346. pershendetje. un jam nga elbasani dhe kam 7 vjet qe punoj ne furr puke jam me wme kontret pune dhe me siguracion jam specialist pjekje brumra dhe pasticeri ne se kerkohet kjo gje ne se ka vend per kete profesion un jam 25 vj kam punuar pasticeri ne grecce dhe ne furr italli dhe shqiperi ……shpersoj qe mesaxhi im te merret ne kosiderat nje pergj ju lutem fcb.Armand tafa…mandi_leo@hotmail.com

 347. jam nga kosova me duhet ndihm per te emigruar ne canada,

 348. staver brahimi

  Jam 40 vjeq,kerkoj pune si usta per armatur,mure,suvatim,kam eksperienc pune 5 vjet ne Greqi dhe 6 vjet ne Shqiperi,

 349. pershendetje, jam nje cun nga SHkodra kam punuar fillimisht ne vitet 1996 deri 99en ne Greqi pastaj ne Itali 4 muaj dhe pastaj ika edhe nga Italia hyra ne Angli qendrova 8vite me kthya nga Anglia. edhe ne Angli kam punuar ne fabrika te ndryshme, Anglishten e flas mjaft mir dhe tani SHqiperi ne formimin profesional kam ber 2 kurse elektercist dhe elektroshtepiake jam 33vjec i martuar nje femi faleminderit

 350. Une jam i interesum me familje ne kanad me shku jam 32 vjeqar jam me gru dhe dy femi qysh muj me apliku a muj me mar pergjigjje .
  punoj kamarier ,kuzhinier banakier .

 351. jam Cesk lushaj nga lezha 32 vjeq i martum me tre femi .Korkoj pun per monta dhor farbrikash metalike kam provoj pune 10 vjeqare ne greqi .si dhe ne prodhimin e tyre ne fabrik lexoj ne skicat .dhe njoh saldimin me elektrod dhe argon hekuri esht pasjoni im puna qe perferoj me shum .le n.00355685517690.

 352. jam nga vlora 37 vjec jam usta ne fushen e bojes patinim lyerje dekorative dhe kartonxhes dhe zbukurime me gipse kam pervoj pune mbi 10 vjet cel 06989

 353. pershendetje une janm naim islamivi nga mitrovica kam qen ne belgjik qe 6 vite tash me kan kthyer ne kosov jam i interesuar per te shkuar ne canada per te punuar jam i pa martuar edhe foli gjuhet …. anglisht- gjermonisht– nederland —- serbisht edhe gjuhen franqeze deri dikun jo shum mir une i punoj te gjitha punet e ndertimtaris si moler rymen zidimin plakat e keramikes te gjitha sa i perket ne nertimtari — per edhe kam shkollen e zjarfikseve te kryer jam i diplomuar nese ka mundesi dikush mem ndihum se ku mundem te orjentohem ojse te drejtohem per nje aplikacon per me provu edhe une fatin tim per ne canadan e madhe faliminderit per ndihmen

 354. Jam Fadil Gashi nga prizreni deshiroj te punsohem ne canada jam mjeshter i indertimit , mjeshter i laminatit , kiramikes , dhe te gjitha llojet e punve te ndertimit po ashtu ,jam edhe shofer i mjeteve te mdhaja qe voziten per ndertim si bagerit kamionit dhe shum mjeteve te tjera jam i interesuar te jetoj dhe punoj ne shtetin e kanades jam i martuar njoh gjuhen italiane anglishten pak e njof kisha pas deshir te jem pjes e ketyre firmave ju pershendes

 355. do te doja te dija per aplikimin dhe vendet e punes cfare kerkohet …flm.

 356. jam 27 vjeqar i martuar ikam 2 femi jam interiaur per pune ne kanada punoj ne dertimtari qe 5 vite

 357. te gjith ata qe duan te aplikojn per ne kanada kjo eshte faqja ne te cilen mundni te aplikoni eshte ne gjuhen -englisht ne ket faq jan te gjitha pikat krysor t cilat duhet permbushur qdo aplikant

 358. Cfar faqe eshte per te aplikuar mund te na e tregoni.

 359. Kam mbaruar per TERMO-HIDRAULIK kamm certifikat per kete zanat kam 5 vjet eksperienc.si mund te aolikoj per tu punesuar ne kanada munte te na jepni ndo nje kontakt.

 360. Pershendetje un jam kam deshir te shkoj me familje ne kanada edhe te punoj mund te na ndimosh

 361. Lion MULLAMETI

  Jam i interesuar per punesim ne Kanada,Jam 37 vjec,i martuar me nje femij 3 vjec.Ushtroj zanat ne Tavane Gipsi dhe Korniza Gipsi,keto te fundit i prodhoj vet,kam 16 vjet qe punoj ne kete pune,Arsimi im : vazhdoj fakultetin ekonomik, Bashkeshortja ka mbaruar ekonomikun Finance – Kontabilitet dhe punon ne kete zanat.Kerkoj se si mund te aplikoj per punesim ne Kanada? Flm

 362. peshendetje jam nje djal 23 vjec interesohem per pune si shtrim pllakash guresh dhe mermeri kam punuar rreth 6vjet ne greqi,di pak anglisht,flm per mirkuptimin

 363. Flakadon Banushi

  Pershendetje, une jam me profesion baqeller i arkitektures dhe jam i punusuar ne kosov saktesish ne bashkin e qytetit te lipjani detyre pune kam menagjer i projekteve andaj kisha shprehur deshiren qe te punoj ne kanada. Flm

 364. jam edisoni nga librazhdi jam 21 vjeç kam mbaruar shkollën e mesme jam i interesuar për punë në kanada,kam bërë shumë punë të ndryshme

 365. Une jame ylber ajvazi nfa kosova por kame biznes ne kosove bashke me bashkeshorten time kemi biznes salllon ondulimi por jame i ineresuar per kanade qe te punoj dhe te jetoje ne kanade ju luremi kerkesem time te shqyrtoni dhe te me lajneroni sa me shpejt

 366. mundesisht te dijm me teper reth aplikmit per tu punesuar ne kanada………………..jam saldues,, mekanik i mjeteve te renda dhe …hevavy equpment operejter,

 367. pershendetje
  un kam jetuar ne kanada dhe jam kthyer at dite qe jemi kthy tnesermen mka ardh ftesa per shtetsi jom kon nshkup as qe mkan marr parasysh ku muj me kry kete pune se po kom qef mu kthy prap nkanad

 368. In jam ylberi nga Kosova kam punuar mekaniki ne afganistan dhe flas jotja mir gjuhen angleze dhe kam deshir te emigroj ne Kannada per te jetuar dhe punuar

 369. mfalni a vlen kjo edhe per neve qi jetojm nkosove apo veq nshqiperi

 370. unj melsi du qe te punoj ne kanda punoj me fadrrom me skllavator etj gjuhen nk edi miir

 371. Jam interesun me shku canada kam viz slovene punoj si bagerist qka duhet per me apliku mbasi e kam vizen evropes.

 372. Jam35vjeq Jam i Martuar Kam nje Vajze Jam Interesuar Te Shkoj Ne Kanada Punoj Me Eletrikun Di Edhe Hidraolik Punoj Edhe Pune Te Tjera Kerkoj Tme Ndimoni Me Vize.

 373. Jam i interesuar per Pune ne canada , jam i diplomuar per teknik ndertimi
  kam punuar , ne shtrim pllakash, muratur, instalime elektrike etj.
  mundesisht me shum informacion rreth aplikimit

 374. jam 21 vjec , jam i interesuar per pun ne canada , jam i diplomuar per mekani makinash , dhe tn punoj ne fabrik mishi , ( “meet factory” in “Greece” ) mundesisht me shum informacion rreth aplikimit.

 375. Naser Alili Kiphaut

  Perdhendetje Jam Maqedonia(Kumanov) Jam 41 Vjet Imartuar Kam 5 Femij Jam Interesuar Te Jetoj Dhe Te Punoj Ne Kanad SI Shofer I Kamionav Kategorit B,C,E Numri Telefonit +389 76 407 490 Ju Faleminderit

 376. Hot.Ismet@hotmail.com

  Ismet Hoti35vjeq jam pa pune jam i martuar kam deshir te shkoj ne Angli kam edhe vellezrit punoj eletrik hiraolik di edhe pun te tjera ju faleminderit.

 377. Hot.Ismet@hotmail.com

  Ismet Hoti35vjeq jam pa pune dua te shkoj ne Angli jam i martuar punoj me eletrikun e hidraolikun kam deshir tme ndimoni sa me shpejt ju falenderoj.

 378. Hot.Ismet@hotmail.com

  Ismet Hoti35vjeq jam pa pune du te shkoj ne Angli jam i martuar punoj eletrik hidraolik dhe pune te tjera kam deshir tme ndimoni ju falenderoj.

 379. Hot.Ismet@hotmail.com

  Ismet Hoti35vjeq jam pa pune du te punoj ne Angli punoj eletrik hidraolik di edhe pune te tjera jam i martuar kam deshire tme ndimoni ju falenderoje.

 380. po me vjen shum mir qe njerzit kerkojn ndihm.po ma mir te jesh I varfer ne shqipri sesa I punsuar jasht shtetit.ska njeri qe ka gzuar gja..vetem qka ka humb.prandaj 35 vjeq siguro vehten me 5 mi dollar ne shqipri.kurse jasht ste hyn gja ne pun..dhe mos kerkoni emigrim vetem se humbni familjet dhe jeten kot duke u mashtrua mas te mires.bari ropaj usa.

 381. mos ja fusni kot , Canadaja eshte ne krize ekonomike qe prej vitit 2008 ,dokumentat shume veshtire ti marresh, toronto nuk para ka pune fare ,edhe asistenze ( 623$) nuk e merr dot po nuk pate permanent rezident , ose nej status ( gei, lezbike, gjakmarrje etj) , qirate jane te larta , punen nuk ta siguron askush , do e gjeni vete! do punoni ne te zeze? ok , as 10 $ ora …po ku? ???
  po nuk pate miq e shoke , eshte veshtire ! shpesh premtojne sepse trafikantet e vizave duan para prej jush , kur te ikni do e vertetoni qe eshte shume veshtire!

 382. Oo mos humbni koh me shkrime se kto jan genjeshtra i maashtrojn popllin se me kon sigurt kjo me shku canad ish hap ndonje agjension prishtin qe kishim mujt me mar informacione po kto sjan verteta as nja veq e vetmja mnyr me shku esht nese e ki babgjyshin canadez

 383. O ju popull I Kosoves,pa gjuhe te huaj anglisht dhe frengjisht nuk hani dot buke ne Kanada.Ne Kanada duhen specialiste qe e provojne se jane te tille dhe komunikohet vete direkt me kompanite e Kanadase kush ju thote ndryshe deri tani ju genjen.Dy zonat qe permenden se duan teknike te kualifikuar Jane nga zonat me te ftohta me gati 9 muaj dimer deri minus 15 -20 grade c qe te ngrin koka dhe prapanica ,e verteta eshte qe vete kanadezet nuk shkojne te punojne atje dhe kush eshte atje eshte ne pune se ndryshe ske pse te rrosh atje prandaj e ka perqindjen e papunesise me te ulten eshte artificiale ne krahasim me zonat e kanadase jugore.kjo eshte e verteta.Te shkosh per te punuar ne te zeze as mos e mendoni me po u kape si ti qe punon ne te zeze edhe ai qe te ka punesuar Ty ne te zeze jeni te mbarum burg dhe depertim gjoba dhe depertim I pa disutueshem me ligjet e reja.Kjo eshte e verteta.Shkohet ne Kanada ne rruge ligjore vetem ne rruge ligjore ndryshe je I genjyer dhe ivjedhur prej lloj lloj batakcish qe te marrin paret e tallen me injorancen tuaj.y

 384. jam bekim pacolli jam iteresuar kuduhet me aplikue

 385. a ka mundesi me shku une ne kanada po skom pare per qet jom tui shku

 386. Leonard ferhati

  dua te interesohem per pune ne canada ne alberta jam 28 vjec i martuar jetoj ne greqi jam me letra greke 5 vjecare cfar dokumenti duhet per ne canada flas anglisht gjermanisht dhe pak frangjisht kam punuar kamarier hidrolik edhe ndertim flm ju lutem pres pergjigje

 387. dua te shkoj ne kanada per pun…kam mbaru shkoll profesionale te mesme 4 vite per elektronik si dhe kam 4 vite pun per zanat `air condicioner dhe teknik te bardh` si do mundem qe te aplikoj a ka mundsi te me tregoni ose me shkruani ne gmail.

 388. Jam 19 vjeqar e kam diplomen e shkolles se mesme Saldator jam i interesuar te punoj saldator kam punuar saldator jam ne kurs anglish e kuptoj mir englishte .

 389. jem e interesuar per pun ne kanada … julutem mund te me tregoni se cfare dokumentash duhen .. ju lutem jam prind i dy femijeve 9.e 5

 390. kam diplom greke per marangos dhe gjithashtu pashaport greke si mund te shkoj dhe te punoj ne kanada.flm.

 391. metush nishori

  ja nje kosovar dhe punoj ndertime te ndryshme kam nevoj per pun dhe kry pun me gur dhe kubeza te betonit ju mirpres per ndihmen tuaj qe ma jepni

 392. jam nga kosova jam 33 vjeqar kisha pas deshir te shkoj ne canada e njoh gjuhen angleze a ka ndonje mundsi per canada flm

 393. Jam nga Kosova jam 19 vjeqar kam mbaruar shkollimin 3 vjeqar ne fakulltet nuk kam pas mundsi mu regjistru puna e te hollav kam pun u ndertim , kubza te betonit edhe fasada ju Faliminderit per ndihmen tuaj .

 394. Jam mekanik ,kam punuar ne ndertim, ne fabrika .Jam ne moshen 50 vjec a mund te punoj ne Kanada?.Ju flm

 395. Pershendetje,Jam infermiere prej 20 viteve ,a mund te punoj ne Kanada ,jam e martuar,nese po ,si mund t ja bej per familjen .Flm

 396. jame i interesuar te di se si eshte e munduar me shkua ne kanad me qfar dokumente si me aplikue dhe sa eshte afati i qendrimit atje jame me tre femi gruja dhe une klm shendet te gjithve

  Pergjigjuni

 397. si eshte menyra e aplikimet me gjithe familjen per kanda

 398. pershendetje jamm i interesum me shku ne kanada po si muni mem ndimu profesijoni jam automekanik

 399. ju lutem far kushet duhet per te shkuar ne kanda ju lutem nese ka mundesi te na tregoni

 400. pershendetje jamm.i interesuar me shku ne kanade po si muj te aplikoj nes ka musi me trigu flm per mir koptim

 401. ramadan sllovinja

  jam 45 vjeq baba i 4 femijeve i martuar jam ujsjells i diplomuar si kam mundsi qe te emigroj femija me i madh ka 5 vjet

 402. Si duhet te aplikohet per te shkuar ka mundedi ju lutem te me tregoni

 403. Pershndetje jetoj ne itali dhe i kam dukumenta italajn te perhershm po akam mundesi me ardhe atje ne cande dhe amuje ne punu

 404. Përshëndetje,më intereson mënyra se ku duhet aplikuar për Kanada,për momentin punoj në Teknologji Informative.

 405. kam deshir te antarsohem te vij e te punoj ne kanad ku dihet se ne kosov papunsia asht shum e madhe si mund te aplikoj dhe te punsohem

 406. jam arsimi nga kosova dua qe te punsohem ne kanad ku dhe si te aplikoj

 407. Si mund te aplikoj per ne kanad me familje jam nga Kosova.

 408. mfalni si mund te aplikoj per ne kanada jam nga kosova jam i pa pun

 409. po un punoj si automekanik po ku me u lajmru kerkush nuk pe jep ni detaj te sakt

 410. ku duhet me saksisht te orjentohem qe te aplikoj per kto oferta pune

 411. pershendetje jam 1 djal 31 vjec jam elektricist kam punuar 14 vjet ne itali si elektricist i kualifikuar tani jetoj prej 1 viti ne shqiperi ku vazhdoj te ushtroj profesionin time . bashkshortja ime ka mbaruar studimet e larta per infermieri i pergjithshem dhe punon prej 6 vitesh si infermiere ketu ne shqiperi

 412. pershendetje jam zylfi hamdiu nga zhegra ekam profesjonin frizer kamarjer shankist edhe kuzhinjer jam i pa pun numri telefonit 045 562 895 flm

 413. pershendetje jam gania nga kosova jam fasader ket pun e baj qe 5-6 vite mirrem edhe me bujqesi edhe kopshtari

 414. deshira ime osht qe te punoj kudo dhe qka do ne Kanada

 415. do dojate shkoj ne kanada pert te jetuar dhe punuar

 416. Jam nga Gjilani Kosove jam i martuar dhe kam tre djem un jam elektricist djemt e mi qe te tre flasin dhe shkruajn Anglisht dhe Holandisht deshira ime kishte me qene te shkoja ne Kanada te punoja dhe te jetoja; kuptohet me djemt dhe gruan kisha dasht nje shpjegim se si mund te shkojm per ne Kanada ju falemderit klm

 417. jam nga komuna evitis un deshiroj qe te punoj dhe jetoj ne kanada bashk me shoqen time ju lutem na tregoni qysh mund te shkojm na kontaktoni ne ket numer044305571

 418. un jam 22 vjeqar nga kosova kumuna e shtimes jam i interesua per pun shkollen e meseme e kam t perfundune edhe kam 4 vjet provoj pune si perqes i maqinav t renda kerkoj pun n KANAD po edhe unk e zgedhi punen qa ka me punu punaj ju falimderit per mirkuptim ju lutem ma jepni nj pergjigjje 044 933 007

 419. un jam 22 vjeqar nga kosova kumuna e shtimes jam i interesua per pun shkollen e meseme e kam t perfundune edhe kam 4 vjet provoj pune si perqes i maqinav t renda kerkoj pun n KANAD po edhe unk e zgedhi punen qa ka me punu punaj ju falimderit per mirkuptim ju lutem ma jepni nj pergjigjje 044 933 007 bujsin e njoh 90
  %

 420. jam 25vjeqar jom interesuar por me punu ne kanada dhe i di disa zanate mjeshter ndertimtarie furrtar

 421. ja dhe nr kontaktus 045345810

 422. une jam astrit janova me me gru e me fmi i kam 2 vajza anelen edhe ornelen nese kish mujt me shku ne canad se ktu ne ks nuk po rrihet asnuk po ka pun as scojal nuk marr kisha pas deshim me shku ne canad se nuk jam ktu i knaqt me kta te shpis 044 181 455 049=588=423

 423. une jam astriti janova kam deshim me shku ne kanad me punu se tash kam familje flm per mir kuptim 044 181 455

 424. une jam 25 vjeqar i pa martuar nga kosova jom i interesuar per pune,, shkollen e mesme e kam te perfundume elktron, kam pervoj pune 5 vjet . nr. 049329686

 425. jam 22 vjeqar i pa martuar shkollen e mesme e kam te perfundume elektron kam pervoj pune 4 vjet,, nr i tel 045852612

 426. Jam I nteresuar te emigroj ne Kannada,per kosovar Ku duet drejtuar ne qfar zyre flm

 427. jam i martuar kam tre femije jam i papun qe 12 vite kam punuar ne zvicer azil 8 vite profesioni im esht murator mjeshtri ndertimi me kan kthy ne kosov jam i papun kam deshir qe te vi te punoj ne kanada me familje. jam interesuar se ku mundem mu apliku dhe ajan keto informata te verteta qe po shihen permes iternetit. nr i tel 044 820 534.

 428. Shefkije Idrizi

  un jam shefkije idrizi prej ferizaj jam e iteresuar per pun ju lutem

 429. un jam agush idrizi prej ferizaj jamm i interesum per pun ju kisha lutt 049 241 353 045 52 978

 430. Un jamm agush idrizi prej ferizaj jamm 21 Vjeq dua te emigroj ne kanad per punsim ju lutem 045 562 978 049241 353

 431. Un jam Nue Matiqi e njoh punen ndertimtari jam i martuar,nga Klina-Kosova
  Tel:+37744364044

 432. Un jam Lulzim Matiqi e njoh punen ndertimtari(qermika) i martuar 3 femije jam nga Klina-Kosova
  Tel:…

 433. Pershendetje une Kam letrat e sllovenis familjarisht kam gruan eehe femijen 3 vjeqare punoj me fasada ngjyrosje akam naj perparsi masi jam me viza sllovenis te dal ne kanada

 434. Un Jam Agush Idrizi Prej Ferizajt Jam i Iteresum Per Pun A Ka Shpres Per Mee Shku ne Kanad Ju Lutem 045 562…

 435. Un jam Nue Matiqi e njoh punen ndertimtari jam i martuar nga Klina-Kosova
  Tel:…

 436. jam 41 ekam te kryer zhdruktari kam diplom shteterore frangjishten e lexoj mir e ekuptoj

 437. Pershendetje ‘ jam frizere burrin e kam moler kemi nje djale 5 vjeq’ qysh kisha mujt me Marr vizen e kanadas

 438. ORHAN REXHEPI NGA KUMANOVA IKAM 3 FMIJ BASHKSHORTEN JAM I INTERESUM PER KANAD ME SHKU PUNOJ MEKANIK PO KTU NUK POKA PUN ABA KATASTROF +38970599612

 439. pershendetje si mundem te aplikoj per ne kanada kam shkollen e mesme
  te elektros kam prevoj pune 4 vjeqare dhe jam ingjinjer

 440. jam 35 vjeq, i martuar me dy femi, jam emigrant prej 5 muajsh ne suedi,, njoh mir fushen e ndertimit.. kam punuar si mjeshter guri ne greqi prej 14 vitesh,, jam regjistruar si azilant ktu ne suedi por i kam shpresat e pakta,, nuk dij se si te veproj,, jam ne mes te ujit dhe te zjarrit.. nuk e dij nese ka ndoni shqiptar me zemer te madhe te me tregoje nje rrugdalje per ne kanada,, nuk po i premtoj asgje por besnikerin ja premtoj dhe nuk do ja harroj kurr, se me shpeton familjen time se per mua pak rensi ka jeta ime..

 441. jam 28 vjeqar,i martuar kam nje femij;per momentin gjindem ne franc(azil).kam punuar si shofer i kamijoneve me ngarkesa te renda dhe materieve te rrezikshme,kam pervoj pune .flas anglisht dhe frangjisht.do ishte kenaqesi per mue nese do me ofrohej mundesia per pune ne kanada.
  Ju pershendes.

 442. Jam 42 vjeqar, jam i martuar, kam 4 femije, te gjithe nxenes nga mosha 9 deri 15 vjeq, jam i pa pune. i njohe te gjitha lamite e ndertimtarise,instalimin e rrymes,ujesjelllsit,saldatim etj. Jam i interesuar te emigroje ne Kanada. Ju lutem me ndihmoni per menyren e aplikimit ne tel 049 410 044 ose 049 113 968. Nese mund te me sqaroni per vendosjen, strehimin…Ju faleminderit per mirekuptim.

 443. deshira ime me e madhe asht me dal ne kanada po nuk di se kujt ti drejtohem aj qe me regjistron faleminderit shum sepse kam shum nevoj

 444. ka deshir te shkoi ne kanada te punoja jam 32 vjeq pa pune po ri ketu se spo gjei pne ketu

 445. kam deshir te shkoi ne kanada te punoja jam 32 vjeq pa pune po ri ketu se spo gjei pne ketu

 446. numri 044202146 kam deshir te shkoj ne kanad te punoj jam 33 vjeq

 447. Pershendetje jam i punesuar prej 20 vitesh si profesionist ne fushen e bicikletave profesionale kam mar pjes me garat qe jan organizuar ne vendin ton me imazhin e dyqanit tim qe quhet Bike Store Tirana nga viti 1996 e deri me sot kurse bashkeshortja ka nje profesion si estetiste ,kemi nje vajz 7 vjece do te doja i plotesojm kushtet per shtetin Canadez nqft se po si te kontatojm nr tl 068…..15 flm

 448. jam 33 vjeq jam usta edh kamdeshir te shkoi ne kanada te punoi julutem numri 068…..02

 449. jam 25 vjeqar jom i interesuar pot me punu ne kanada me profesion jam agjystrator dhe jom fasader dhe moler e kon diplomen teknik i eloktres +37704….925

 450. jam marangos usta 33 vjec dhe kam punuar 15 vjet ne greqi interesoem te shoj kudo vetem tepunoj dua ju faleminderit

 451. si te veproi per te apliku per kanada ju lutem numri . 0685520902 me telefononi ju falenderoi dhe gezuar vityn e ri 200.15 ‘

 452. Njof gjuhen angleze kamarier.i diplomuar.

 453. Jam nje auto mekanik dhe mekanik i mjeteve te renda,kam punuar 10 vite ne Gjermani,njof gjuhen gjermane,kam deshir te punoj ne Kanada si mekanik.Ju lutem me ndihmoni si te veproj qe te shkoj te punoj si mekanik ne Kanada

 454. pershendetje, jam nga kosova kam punu 1 vjet ne afganistan si mekanik me forklift dhe crain gjithashtu, keto dy te fundit kam pervoje me shume se mekanik ju lutem a mundeni me me ndihmu.

 455. profesioni im eshte myler gipser izolj shpija me stiropol jam nga kkosova e shkret si mund te shkoj ne kanad dhe mos te kthena kurrrrrr ne kosov kush me ndimon ishalla ZOTI JA KTHEN PER SMIRI SE NASHTA UN SKAM MUNDSI

 456. si te veproi te boi dokumentat per kanada per pune ju lutem me shpjegoni

 457. ju lutem ku duhet me mbush aplikacionin per ne Kanada

 458. Dua te migroj ne canad me gjithe familjen time. ( Nenen bashkeshorten dhe tre femijet e mi)

 459. Kam mbaruar shkollen e lart ekonomik dhe flas anglisht.ka mundesi punesimi?

 460. Kerkoje azil kerkues ne Kanda per punsim

 461. Kame provoje Ngrohje Qendrore

 462. deshirojm azil ne kanada per shkak se ne kosov nuk ka te ardhme per femijet tan shpresoj qe kerkesen time ta merrni parasysh me respekt Familja Nura

 463. Te lutem, Shae
  me dergo kontaktin(adresen) tuaj sepse dua qe te pys ne hollsi se si mundem te kem qasje per aplikim ne Canada?
  Faleminderi.
  Mehmeti

 464. Mirmbrema jam edi aktualisht punoj ne pasticeri por kam punuar dhe ne kuzhine kamarier dhe pak ne fast food

 465. UN JAM FARUK>SALIHU VENDI MUZEQIN KOMUNA SHTIMES JAM I MARTUN KAMDY FEMIJ >NESE ESHTE MUNDESIA ME ARDHE NE KANADE ME PUN PUNONME REGIPS NGHYRA FASADA GLET ETJ KAM DESHIRE ME JETU NE KANADE

 466. Un jom xhevdet berisha jam saldator ne korporaten energjetike te kosves me qertifikat nderkombetare te saldimit.
  Jam i interesuar qete filloj punen ne kanada,Ju faleminderit per mirkuptim.

 467. une jom Maliq Hyseni,jam student ne UP,kom njohori mesatare te gjuhes angleze,kom prioritet te punes si p.sh.restaurant,kuzhin etj.kam njohori te punoj edhe si Dado,me femij,por deshiroj te di me shum rreth kanades,dhe mundesis te punsimit atje,ju faliminderit per mirkuptim

 468. une quhem Milaim H.Hyseni jam student dhe punoj ne nje firm private ne kosov,si shofer,kranist etj.deshiroj te posedoj punsim ne Canada
  ju faliminderit.

 469. une jam Gazmendi nga Vushtrria,me shtetsi te Kosoves,jom mirnjohes qe keni ket web.une jom dukepunuar ne hotileri si kuzhinjer,Kamarjer etj.
  ju mirpres te me kontaktoni

 470. une jom naser hyseni,punoj me hidraulik,e shum pun te ndryshme si p.sh.bujqsi ndertimtari etj,knaqsia osht e imja te punsohem ne Canada

 471. kom njohori te punes per frizerk,punoj se 8vite e njoh 100% ket profesjon
  kom deshir te punoj ket lami ne canada

 472. une jom Lulzimi jom i martum,deshiroj te migroj ne Canada,jam instalus i rrymes dhe kamerave.
  ju faliminderit per mirkuptim

 473. Jam Artani,jam i martum,dhe kam 2 femij,jam saldues,kom knaqsi te punoj ne Canad

 474. cilat dokumente duhet mej pas per aplikacion ju faliminderit per mirkuptim

 475. une kam diplom te shkolles profesionale Don Bosko ne shqiperi per hidraulik,elektriqist,marangoz cfare veprimesh duhet te te ndjek per te aplikuar per kanad

Beni nje Koment

 • Facebook
 • Twitter
 • YouTube
 • Linkedin
 • RSS
Gazeta Panorama Alexa toolbar

Parashikimi i motit


+23
H: +24°
L: +12°
Tirana
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +25° +25° +25° +24°
+12° +11° +11° +11° +10° +11°
+22
H: +23°
L: +15°
Durres
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +25° +23° +23°
+15° +14° +15° +15° +12° +11°
+22
H: +25°
L: +10°
Elbasan
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+28° +28° +27° +27° +27° +26°
+12° +11° +11° +10° +10° +11°
+18
H: +23°
L: +16°
Vlore
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +24° +24° +24°
+15° +14° +14° +15° +12° +12°
+21
H: +23°
L: +11°
Shkoder
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +25° +25° +26° +25° +24°
+12° +11° +12° +10° +11° +12°
+18
H: +22°
L: +
Korce
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +22° +23° +23°
+ + + + + +
+22
H: +24°
L: +11°
Berat
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +25°
+11° +10° +10° +10° + +10°
+9
H: +22°
L: +
Kukes
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +22° +21° +21° +21° +21°
+ + + + + +
+23
H: +23°
L: +12°
Sarande
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+23° +23° +23° +22° +22° +22°
+11° +12° +11° +10° + +13°
+24
H: +24°
L: +13°
Kavaje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +25°
+13° +13° +12° +12° +11° +11°
+22
H: +22°
L: +12°
Kruje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +23° +21° +22° +21° +20°
+11° +10° +10° +10° +10° +11°
+22
H: +24°
L: +14°
Lezhe
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +24°
+14° +14° +14° +13° +12° +13°
+20
H: +24°
L: +14°
Fier
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +26°
+12° +12° +11° +12° +12° +11°
+18
H: +19°
L: +
Pogradec
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +21°
L: +
Rreshen
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +24° +23° +23° +23° +22°
+ +10° +10° + + +
+23
H: +23°
L: +
Tropoje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +20° +19°
+ + + + + +
+20
H: +23°
L: +
Pristina
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +21° +20°
+ + + + + +
+25
H: +25°
L: +
Prizren
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +24° +23° +24° +24° +23°
+10° + + + + +10°
+23
H: +23°
L: +
Mitrovica
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+20° +20° +19° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Skopje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +22° +23° +23° +23° +23°
+ + + + + +
+24
H: +24°
L: +
Gostivar
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Tetovo
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+16
H: +20°
L: +
Struga
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +20° +20°
+ + + + + +Showbiz

Lifestyle

Teknologji

Kuriozitete

© 2015 Gazeta Panorama ONLINE. All Rights Reserved.   Programuar nga: ikoncept Privacy