GRAZIA   UNION Bank
Lotaria Kombetare  
Home » Kronike » Pogradec, tritol lokalit të ish-futbollistit Gjergj Leka

Pogradec, tritol lokalit të ish-futbollistit Gjergj Leka

 • Albanian
 • English
 • French
 • German
 • Italian

Gjergj Leka

Tritol aktivitetit privat të ish-futbollistit të Pogradecit, Gjergj Leka. Shënjestra e shpërthimit ka qenë lokali dhe pika e internetit në pronësi të ish-futbollistit të ekipit të Pogradecit, Gjergj Leka, ndërsa motivi dyshohet të jetë një konflikt i vjetër mes pronarit dhe një grupi të rinjsh. Sipas të dhënave, konflikti ka nisur para dy vjetësh kur pronarit të lokalit dy të rinj nga qyteti i Pogradecit i kanë kërkuar një shumë të konsiderueshme lekësh, duke i ushtruar presion. Dhe pas denoncimit që ky i fundit ka bërë në polici, ata janë arrestuar. Pak ditë pas lirimit të tyre nga burgu, është regjistruar edhe shpërthimi i tritolit rreth orës 03:00 pas mesnate, duke vënë në rrezik edhe njëherë familjen. Sipas Lekës, e gjithë familja është kërcënuar edhe dhunuar, por pavarësisht denoncimeve që ai ka bërë, duket se instancat përkatëse nuk kanë marrë asnjë masë për t’i garantuar sigurinë familjes Leka. I shqetësuar nga këto dhunime të vazhdueshme ndaj tij, bashkëshortes dhe djalit të tij 22-vjeçar, ish-futbollisti ka kërcënuar me vetëgjyqësi. Si ka nisur ky konflikt? Rreth dy vite më parë, dy djem nga qyteti i Pogradecit më kanë kërkuar 4 mijë euro duke më kërcënuar. Unë nuk ua kam dhënë, ndaj për këtë arsye prej dy vitesh ata janë duke më përndjekur mua dhe familjen time. Ju e keni denoncuar rastin?

Lokali ku ndodhi shpërthimi në Pogradec

Ne kemi dy vjet që vrapojmë lart e poshtë nëpër polici dhe asgjë nuk është bërë. Po përballemi çdo ditë me tmerrin e kërcënimeve. Çdo gjë bëhet në ditë me diell dhe askush nuk merr masa. Kam shkuar disa herë në Policinë e Pogradecit dhe dosja mbyllej, pavarësisht se unë merrja kërcënime. Më tej shkova në Policinë e Korçës dhe ata dy djemtë që më kërcënonin u dënuan për gjobëvënie. Këtu gjithçka mbulohet nga lart, se njëri nga ata është nipi i një prokuroreje dhe çështja mbyllet pa u hapur mirë, pa pyetur askush se çfarë po kalon familja ime. Çfarë ka ndodhur gjatë këtyre dy viteve? Më kanë kërcënuar nëpër rrugët e qytetit, të gjitha po bien mbi kurrizin e djalit tim 22-vjeçar. Atë e kanë rrahur, e kanë plagosur me thikë i kanë fyer të dashurën në mes të qytetit. Madje, një herë e kanë marrë një grup personash dhe nën kërcënimin e thikës e kanë zhveshur e rrahur në gjithë trupin, i morën nga qafa varësen. Është një krim i vërtetë. Po shpërthimin e dëgjuat? Po si nuk e dëgjuam?! U terrorizuam të gjithë, sepse ishim në gjumë. Banesën e kam sipër lokalit dhe për momentin nuk po kuptonim se çfarë ndodhi. Kur zbritëm dhe pamë dyqanin të gjithë të shkatërruar. Janë rreth 16 xhama të shkatërruar, tavolinat, gjithçka. Nuk po gjej mbështetje askund. Çfarë do të bëni tani? Kur shteti nuk gjen zgjidhje, do ta gjej vetë. Do mbyll sytë dhe nuk dua t’ia di më, do bëj vetëgjyqësi. Ky tmerr që po përjeton familja ime nuk mund të zgjasë më. Kur pas autorëve fshihen emra të mëdhenj që i mbulojnë krimet, asgjë tjetër veç vetëgjyqësisë nuk mbetet.
Shoqërimet Policia e Pogradecit, nisur nga ngjarja dhe dëshmitë e familjes Leka, ka shoqëruar 7 persona në lidhje me shpërthimin e lëndës plasëse. Sipas burimeve të Komisariatit të qytetit bëhet e ditur se po hetohet pozicioni i tyre, bazuar dhe në gjurmët e gjetura në vendin e ngjarjes.
POGRADEC/ DHORJELA DEMKOLLI

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Panorama Online. Moderatori

2 Komente per “Pogradec, tritol lokalit të ish-futbollistit Gjergj Leka”

 1. te dh…qeverine ne mes te dites, dhe ne syte e policise te dhunojne sikur jeton ne xhungel dhe jo ne nje shoqeri te civilizuar. GJERGJI LEKES DUHET TI PUNOJE MENDJA NE KETE RAST, SEPSE JETON NE XHUNGEL JO NE POGRADEC.

Beni nje Koment

 • Facebook
 • Twitter
 • YouTube
 • Linkedin
 • RSS

AMC

abissnet

Hotel Prestige

Gazeta Panorama Alexa toolbar
Njoftime pune nga gazeta Panorama

Parashikimi i motit


+23
H: +24°
L: +12°
Tirana
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +25° +25° +25° +24°
+12° +11° +11° +11° +10° +11°
+22
H: +23°
L: +15°
Durres
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +25° +23° +23°
+15° +14° +15° +15° +12° +11°
+22
H: +25°
L: +10°
Elbasan
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+28° +28° +27° +27° +27° +26°
+12° +11° +11° +10° +10° +11°
+18
H: +23°
L: +16°
Vlore
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +24° +24° +24°
+15° +14° +14° +15° +12° +12°
+21
H: +23°
L: +11°
Shkoder
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +25° +25° +26° +25° +24°
+12° +11° +12° +10° +11° +12°
+18
H: +22°
L: +
Korce
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +22° +23° +23°
+ + + + + +
+22
H: +24°
L: +11°
Berat
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +25°
+11° +10° +10° +10° + +10°
+9
H: +22°
L: +
Kukes
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +22° +21° +21° +21° +21°
+ + + + + +
+23
H: +23°
L: +12°
Sarande
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+23° +23° +23° +22° +22° +22°
+11° +12° +11° +10° + +13°
+24
H: +24°
L: +13°
Kavaje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +25°
+13° +13° +12° +12° +11° +11°
+22
H: +22°
L: +12°
Kruje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +23° +21° +22° +21° +20°
+11° +10° +10° +10° +10° +11°
+22
H: +24°
L: +14°
Lezhe
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +24°
+14° +14° +14° +13° +12° +13°
+20
H: +24°
L: +14°
Fier
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +26°
+12° +12° +11° +12° +12° +11°
+18
H: +19°
L: +
Pogradec
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +21°
L: +
Rreshen
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +24° +23° +23° +23° +22°
+ +10° +10° + + +
+23
H: +23°
L: +
Tropoje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +20° +19°
+ + + + + +
+20
H: +23°
L: +
Pristina
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +21° +20°
+ + + + + +
+25
H: +25°
L: +
Prizren
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +24° +23° +24° +24° +23°
+10° + + + + +10°
+23
H: +23°
L: +
Mitrovica
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+20° +20° +19° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Skopje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +22° +23° +23° +23° +23°
+ + + + + +
+24
H: +24°
L: +
Gostivar
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Tetovo
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+16
H: +20°
L: +
Struga
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +20° +20°
+ + + + + +Showbiz

Lifestyle

Teknologji

Kuriozitete

© 2014 Gazeta Panorama ONLINE. All Rights Reserved.   Programuar nga: ikoncept Privacy