GRAZIA
Home » Sociale » Matura, ja pikët që ju bëjnë fitues në universitete

Matura, ja pikët që ju bëjnë fitues në universitete

 • Albanian
 • English
 • French
 • German
 • Italian
Në prag të publikimit të Formularit A2 për zgjedhjen e degëve. Në prag të publikimit të Formularit A2, gazeta boton të plota pikët e fundit për fituesit në të gjitha programet e studimit. Përpara se të plotësojnë formularin, nxënësit duhet të konsultohen me to dhe të bëjnë llogaritjen e pikëve personale. Janë dy formula në dispozicion të tyre. Njëra për të gjithë maturantët që u janë nënshtruar 2 lëndëve me zgjedhje, ndërsa tjetra për ata që kanë dhënë 3 të tilla. Pikët janë në progresion që prej vitit 2007. Për një pjesë të madhe të degëve, pragu i pranimit është rritur duke e bërë garën për në universitete më të vështirë. Formulari A2, i cili këtë vit për herë të parë do të plotësohet online, u jep mundësinë maturantëve të caktojnë 10 degët ku do të konkurrojnë për në shkollat e larta. Per te pare piket klikoni linkun: http://www.panorama.com.al/wp-content/uploads/2012/07/9.pdf

AMC

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Panorama Online. Moderatori

10 Komente per “Matura, ja pikët që ju bëjnë fitues në universitete”

 1. pershendetje ju lutem do te toja te shihja piket per universitet ne tirane? apo jane njesoj, mendova qe do te ishin ulur mqs nuk dolen mir ne provim maturantet..

 2. Sigurisht qe me kete lloj perllogaritje do te shkojne ne deget me te mira ata qe kane kopjuar.Ndersa ata qe kane mesuar 4 vite do te marrin deget qe kane pike me pak. Prandaj gjendja e studenteve eshte skandaloze. Shikoni mjeksine se sa sudente kane ngelur ne provime qe ta kuptoni se kush vete ne universitet.

 3. doja te pyesja sa pike ka UNIVERSITETI “ALEXANDER MOISIU” MENAXHIM HOTELERI TURIZES

  PO ASHTU DOJA TE PYESJA SA PIKE KA DHE UNIVERSITETI I TIRANES “MENAXHIM TURIZEM…………..

 4. Ej doja te merrja nje opinion se cila dege eshte me e mir sepse kam kapur 6300 pik por nuk po vendos dot se per cfare te vazhdoj ju lutem me jepni nje mendim

 5. doja te dija per piket qe mund te fitoj nje dege ne uamd ne durres

 6. psh doja te dija me 4467.6 pik cfar dege me rrekomandohet per te cen e sigurt se mund te fotoj ne universitetet i tiranes pervec se tek bujqesori

 7. Ckm, keto piket a jane te njejta me vitin 2012 afersisht apo jo..??

 8. po akoma se dim ? manjola .n.q.s se je nxenese e mire patjeter qe e fiton ok ..klm ..

 9. Suksese te gjitheve !
  Uroj te fitoni deget qe deshironi……..

Beni nje Koment

 • Facebook
 • Twitter
 • YouTube
 • Linkedin
 • RSS
Gazeta Panorama Alexa toolbar

Parashikimi i motit


+23
H: +24°
L: +12°
Tirana
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +25° +25° +25° +24°
+12° +11° +11° +11° +10° +11°
+22
H: +23°
L: +15°
Durres
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +25° +23° +23°
+15° +14° +15° +15° +12° +11°
+22
H: +25°
L: +10°
Elbasan
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+28° +28° +27° +27° +27° +26°
+12° +11° +11° +10° +10° +11°
+18
H: +23°
L: +16°
Vlore
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +24° +24° +24°
+15° +14° +14° +15° +12° +12°
+21
H: +23°
L: +11°
Shkoder
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +25° +25° +26° +25° +24°
+12° +11° +12° +10° +11° +12°
+18
H: +22°
L: +
Korce
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +22° +23° +23°
+ + + + + +
+22
H: +24°
L: +11°
Berat
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +25°
+11° +10° +10° +10° + +10°
+9
H: +22°
L: +
Kukes
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +22° +21° +21° +21° +21°
+ + + + + +
+23
H: +23°
L: +12°
Sarande
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+23° +23° +23° +22° +22° +22°
+11° +12° +11° +10° + +13°
+24
H: +24°
L: +13°
Kavaje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +25°
+13° +13° +12° +12° +11° +11°
+22
H: +22°
L: +12°
Kruje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +23° +21° +22° +21° +20°
+11° +10° +10° +10° +10° +11°
+22
H: +24°
L: +14°
Lezhe
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +24°
+14° +14° +14° +13° +12° +13°
+20
H: +24°
L: +14°
Fier
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +26°
+12° +12° +11° +12° +12° +11°
+18
H: +19°
L: +
Pogradec
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +21°
L: +
Rreshen
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +24° +23° +23° +23° +22°
+ +10° +10° + + +
+23
H: +23°
L: +
Tropoje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +20° +19°
+ + + + + +
+20
H: +23°
L: +
Pristina
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +21° +20°
+ + + + + +
+25
H: +25°
L: +
Prizren
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +24° +23° +24° +24° +23°
+10° + + + + +10°
+23
H: +23°
L: +
Mitrovica
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+20° +20° +19° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Skopje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +22° +23° +23° +23° +23°
+ + + + + +
+24
H: +24°
L: +
Gostivar
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Tetovo
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+16
H: +20°
L: +
Struga
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +20° +20°
+ + + + + +Showbiz

Lifestyle

Teknologji

Kuriozitete

© 2015 Gazeta Panorama ONLINE. All Rights Reserved.   Programuar nga: ikoncept Privacy