GRAZIA
Home » Aktualitet » Lista e Aluizni: Legalizimet, emrat e 2555 përfituesve të rinj

Lista e Aluizni: Legalizimet, emrat e 2555 përfituesve të rinj

 • Albanian
 • English
 • French
 • German
 • Italian

Kreu i ALUIZNI-t, Ardian Kollozi

Gazeta boton listat zyrtare me përfituesit, të ndarë sipas 12 qarqeve
. Qytetarët që marrin lejen e legalizimit të ndarë sipas 12 qarqeve. KLSH: Dosjet në ALUIZNI-n e Vlorës, 90% me shkelje. Kollozi: I gjithë procesi do mbyllet brenda vitit 2013. Agjencia e Legalizimeve bën gati dosjet e legalizimit për 2555 familje. Gazeta boton emrat e përfituesve, të ndarë sipas 12 qarqeve të vendit. Dosjet e këtyre qytetarëve janë miratuar gjatë periudhës 11 deri më 25 qershor. Sipas procedurave, për këta qytetarë ka përfunduar procesi i shqyrtimit të dokumentacionit tekniko-ligjor. Pas dorëzimit të mandatit të pagesës nga ana e Agjencisë është bërë i mundur tashmë kalimi në fazën e fundit, që është dhënia e lejes së legalizimit. Në prononcimin e djeshëm për media, kreu i ALUIZNI-t, Ardian Kollozi, nënvizoi se e gjithë drejtoria dhe nëpunësit janë të angazhuar për të kthyer përgjigje brenda 48 orëve nga pagesa e faturës financiare. “Drejtoria e Përgjithshme e ALUIZNI-t falënderon të gjithë ndërtuesit informalë që kanë aplikuar pranë zyrave tona, për interesimin e tyre në rritje, duke i garantuar të gjitha palët e përfshira në proces se ne do të përmbushim me korrektësi maksimale detyrimet tona, pra brenda 48 orësh nga pagesa e faturës financiare pajisjen me lejen e legalizimit”, thekson Kollozi në deklaratën e tij. Por, përgjigjja e ALUIZNI-t brenda 48 orëve shoqërohet edhe me penalitete të tjera, pasi zvarritjes së procesit të legalizimeve duket se po i vjen fundi. “Gjithashtu bëjmë me dije të gjithë ndërtuesit informalë, si dhe opinionin publik, se procesi i legalizimit do të përmbyllet brenda vitit 2013. Pra, secili duhet të besojë te korrektesa dhe transparenca, tashmë e instaluar në punën e institucionit tonë, secili prej ndërtuesve informalë duhet t’i largohet ndërmjetësimeve (sekserëve), sepse të dëmtuar do të jenë vetë ata. Jemi të bindur se ky raport besimi dhe entuziazmi do të forcohet edhe më tej”, thekson Kollozi. Procesi i legalizimeve ka pasur si ngërç pagimin e faturave, edhe pse minimale krahasimisht me çmimet e tregut. Per te pare emrat per legelizimet klikoni linkun: http://www.panorama.com.al/wp-content/uploads/2012/06/legalizime1.pdf NERTILA MAHO

AMC

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Panorama Online. Moderatori

6 Komente per “Lista e Aluizni: Legalizimet, emrat e 2555 përfituesve të rinj”

 1. legalizimi i shtepis ne bishan te fierit

 2. emrat e 2555 perfituesve te rinj

 3. emrat e perfituesve te legalizimeve te rethit fier

 4. fatmir hasan jata

  kam aplikuar per legalizimin eshtepis e cila ndodhet ne shkoz tiran qe ne fillim fare kam cuar dokumentat tek njesia nr 1 tiran dhe deri tani nuk e di cfar eshte ber me dosjen time ju lutem ne rast se ka mundesi te na njoftoni se cfar behet me dosjen time ju faleminderit per mirkuptimin

 5. Perse u eshte ndaluar legalizimi ndertesave te ashtuquajtura sipas jush kater kateshe dhe lart,kur ne ate ndertes jan dy hyrie e gjysem,pastaj ketu behet fial per siperfaqen e tokes,kur nje shtepi nje kateshe mund te kete siperfaqe me te madhe dhe legalizohe.Edhe per ate ndertes eshte mar dhe kredi.Per keto ngateresa qe behen nga shteti gjerat ikin mbrapsht, ne vend qe te ikin perpara,nje gje eshte me se e ditur,fuqia puntore nuk i ka mundesit te japi sepse nuk ka,sepse te gjitha keto ngaterresa behen per kete shtres. faleminderit.

 6. dhimiter gjika gramesh

  kam aplikuar per legalizimin e shtepis qe kam ndertuar ne kodra e priftit (ishe komuna linez)nje shtepi 3 kateshe ,token e kame me certifikat te rregullte me (tapi) ,letrat e fundit qe kame futur i kam mbyllur ne qershor te vitit te kaluar (2014) dhe shtepija eshte matur nga 2 persona te cilet i solli pergjegjesi i aluiznit ,kerkoji nese ka dale emeri ime ne liste apo jo jame futur ne kerkim te emrave qe ju keni ven por deri tani nuk me ka dale ju lutem si munde te interesoem ose si mund te me njoftoni tel(6996707850)fm

Beni nje Koment

 • Facebook
 • Twitter
 • YouTube
 • Linkedin
 • RSS
Gazeta Panorama Alexa toolbar

Parashikimi i motit


+23
H: +24°
L: +12°
Tirana
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +25° +25° +25° +24°
+12° +11° +11° +11° +10° +11°
+22
H: +23°
L: +15°
Durres
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +25° +23° +23°
+15° +14° +15° +15° +12° +11°
+22
H: +25°
L: +10°
Elbasan
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+28° +28° +27° +27° +27° +26°
+12° +11° +11° +10° +10° +11°
+18
H: +23°
L: +16°
Vlore
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +24° +24° +24°
+15° +14° +14° +15° +12° +12°
+21
H: +23°
L: +11°
Shkoder
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +25° +25° +26° +25° +24°
+12° +11° +12° +10° +11° +12°
+18
H: +22°
L: +
Korce
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +22° +23° +23°
+ + + + + +
+22
H: +24°
L: +11°
Berat
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +25°
+11° +10° +10° +10° + +10°
+9
H: +22°
L: +
Kukes
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +22° +21° +21° +21° +21°
+ + + + + +
+23
H: +23°
L: +12°
Sarande
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+23° +23° +23° +22° +22° +22°
+11° +12° +11° +10° + +13°
+24
H: +24°
L: +13°
Kavaje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +25°
+13° +13° +12° +12° +11° +11°
+22
H: +22°
L: +12°
Kruje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +23° +21° +22° +21° +20°
+11° +10° +10° +10° +10° +11°
+22
H: +24°
L: +14°
Lezhe
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +24°
+14° +14° +14° +13° +12° +13°
+20
H: +24°
L: +14°
Fier
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +26°
+12° +12° +11° +12° +12° +11°
+18
H: +19°
L: +
Pogradec
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +21°
L: +
Rreshen
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +24° +23° +23° +23° +22°
+ +10° +10° + + +
+23
H: +23°
L: +
Tropoje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +20° +19°
+ + + + + +
+20
H: +23°
L: +
Pristina
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +21° +20°
+ + + + + +
+25
H: +25°
L: +
Prizren
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +24° +23° +24° +24° +23°
+10° + + + + +10°
+23
H: +23°
L: +
Mitrovica
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+20° +20° +19° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Skopje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +22° +23° +23° +23° +23°
+ + + + + +
+24
H: +24°
L: +
Gostivar
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Tetovo
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+16
H: +20°
L: +
Struga
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +20° +20°
+ + + + + +Showbiz

Lifestyle

Teknologji

Kuriozitete

© 2015 Gazeta Panorama ONLINE. All Rights Reserved.   Programuar nga: ikoncept Privacy