GRAZIA
Home » Kuriozitete, Une Gruaja » Parashqevi Simaku, pas divorcit zbulon fotot topless

Parashqevi Simaku, pas divorcit zbulon fotot topless

 • Albanian
 • English
 • French
 • German
 • Italian

Parashqevi Simaku, transformimi i saj pas divorcit

Prej dy dekadash u tërhoq nga skena shqiptare në kërkim të një jete më të mirë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, që deri diku edhe e gjeti. Parashqevi Simaku, këngëtarja që tundi muzikën shqiptare në fund të viteve ’80, u shfaq në koncerte të mëdha nëpër diasporë, por edhe me një mashkull në krah, i cili më pas u bë bashkëshorti i saj. Por prej dy vitesh duket se nuk ka më asnjërën prej atyre që gjeti, përveç një djali nga martesa e shkurtër. Parashqevi Simaku është divorcuar nga bashkëshorti dhe nga skena. Të paktën kështu thonë miqtë e saj, ndërkohë që në profilin e saj personal në facebook ajo ka hequr të dhënat lidhur mbi gjendjen civile, si edhe fotografitë që ka pasur me të shoqin. Ka lënë vetëm ato të saj, si dhe të djalit. Ndërkaq, qindra pyetje i bëhen nga miqtë në FB, se me çfarë po merret kohët e fundit, ku performon dhe si po i shkon jeta private. Pyetje që kanë mbetur që të gjitha pa përgjigje prej më se një viti, pavarësisht se është aktive herë pas here me komentet e saj mbi çështje të përgjithshme, kryesisht filozofike, pa lidhje me muzikën. Ajo duket krejt e tërhequr nga bota muzikore, por jo nga nostalgjia. Duke vëzhguar një tjetër profil të saj, kësaj here në myspace.com, zbuluam foto që nuk i kishim hasur kurrë më parë. Një Parashqevi vogëlushe me shami pionieri, duke kënduar në pallatet e kulturës së diktaturës komuniste, por edhe një

Parashqevi Simaku, para divorcit

Parashqevi seksi duke pozuar me veshje të brendshme prej dantelle dhe mëndafshi. Madje, gjetëm edhe një foto topless. Për kuriozët ky është linku http://www.myspace.com/simaku/photos. Dhe diçka tjetër për ta kujtuar më saktë: Parashqevi Simaku lindi më 1 shtator 1966. Ajo lindi në Kavajë dhe më pas u shpërngul në Durrës. Ka kënduar në shumë festivale dhe koncerte të pranverës. Në vitin 1988 fitoi çmimin e parë të Festivalit të 27-të të Këngës në RTSH me kompozimin e Piro Çakos “E duam lumturinë”. Pas vitit 1991, ajo u largua në SHBA, duke u marrë edhe atje me muzikën dhe duke nxjerrë një album. Hera e fundit që u shfaq në Shqipëri si këngëtare ishte viti 1996, në Festivalin e 35-të të Këngës në RTSH. Ishte e ftuar speciale. Vite më vonë, ajo shkeli sërish në Shqipëri, por thjesht për vizita private. Sakaq në setin e fotove të saj, mungojnë pozimet e viteve të fundit. Megjithatë ne e gjetëm një, që për hir të së vërtetës, është e transformuar totalisht. Një Parashqevi e pakuruar dhe në mbipeshë. Gati-gati nuk njihet fare… ELISABETA ILNICA

AMC

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Panorama Online. Moderatori

17 Komente per “Parashqevi Simaku, pas divorcit zbulon fotot topless”

 1. ushqimi i cilsisë së dobët është shkaktare e mbipeshës.

 2. Cfare ylli ka qene. Marilyn Monroe ska asgje mbi Parashqevine.

 3. Me ka habitur kjo foto. Nuk e ka akoma moshen per nje transformim te tille. KA qene shume e bukur.

 4. Per mua parashqevia ka qene dhe mbetet nje yll per muziken dhe bukurine e saj. Eshte veshtire te arihet nga shume pretendente. Koha ben te veten. Jeta intime eshte e saj dhe duhet ta respektojme. gjithenje mbetet e respektuar dhe e dashur.

 5. NUK PO E NJIHJA PARASHQEVINE NE FOTOGRAFIN QE ESHTE E SHENDOSHUR, KAM PATUR RASTIN TA NJIHJA PAK NGA AFER KA QEN SHUME FEMER SIMPATIKE

 6. eshte nje enderr e te gjith kavajsve qe parashqevia te rikthehet te kendoj ne vendlindjen e saje kavaje . eshte nje bililbil i shqiperis se mesme nuk ka te krahasuar

 7. Keshtu e ka jeta, askush nuk ka jetuar gjithmon, por ajo kur ishte koha e saj, nuk mundet me u krahasuar askush me të, as vendore e as nderkombtare. kënga e ,,mos ju prishni lumturin” është hiti shekullit nga muzika e leht, por zëri që e ka kënduar do ta tunde eurvizionin sikur Rona Nishliu, ndoshte edhe me lart. Parshqevi zerin tënd nuk do ta harroj kurr

 8. je yll bote…. mos te plakesh kurre….e kuptoj qe je ne depresion…..eshte nje mode e shemtuar divorci…nderro ambientin…..rikthehu tek ata qe mirpresin me zerin tende…BACCIO

 9. PER MUA KA QENE DHE MBETET IKONA SHQIPETARE

 10. e pabesueshme! ky transformim i kengetares me te bukur qe ka nxjerr ndonjehere shqiperia. akoma nuk me besohet vetem po te jetoje ne shqiperi mund te kishe transformim te tille.dashte zoti te te beje dhe njehere ashtu sic ishe. Kurajo o yll bote

 11. Ti je ikona me e bukur qe ka nxjerre arti i kenges shqiptare.Gjithmone ke qene e mrekullueshme e do jesh.Me durim te mirepresim ate mall ate emocion qe na e sillje ti vetem TI.Per mua nuk je thjesht nji kengetare simpatike por gjithcka e mrekullueshme.Zoti eshte i madh ti e meriton mrekulline e TIJ.Me shume dashamiresi gjithe familja ime.

 12. Eshte me te vertete nje nga kengetaret me te preferuara si per muziken popullore ashtu edhe te lehte.Jam nje amator i muzikes ne pergjithesi por mund te them pa as me te voglin hezitim qe per brezin qe ka kenduar eshte nje nga me te preferuarat.Nuk ngopem se degjuari cdo. dite.Uroj qe te kthehet ne skene.pasi eshte akoma e re per te mbyllur karrieeren

 13. Parashe ne rralle te pare te uroj shendet ty dhe djalit jete te gjate dhe te lumtur po te them nje fjale guri rend ne vendt te vet .Na mungon shume ne skene ,qofte edhe 100 vjece.
  Nushi. Ciao

 14. meke nika cako

  parashqevi simaku eshte perla e muzikes shqiptare

 15. Parashqevia eshte dhe do te mbetet pergjithmone simbol i kenges popullore shqiptare, nje nga yjet me te ndritshme ne qiellin shqiptar, nje yll qe kurre nuk do te pushoje te ndris, nje shqiponje e vertete e estraden shqiptare.
  Megjithese nuk e kam pasur rastin dhe fatin me e degjuar drejtperdrejt, ne ne Maqedoni gjithmone e kemi preferuar shume.
  Megjithse ajo ka ndryshuar ne pamjen fizike, (si dhe cdo qenje ne kete planete), ajo mbetet edhe me tutje nje nga femrat, me te bukurra, qe ka pase populli shqiptar.

 16. per mua ka qene ylli i muzikes se lehte dhe popullore i te tere kohrave . Vendi i saj pavaresisht pretendenteve per ta zene apo qofte edhe per ta zevendesuar mbetet unikal dhe gjurmelenes ne ato dhe ne keto kohe :)

 17. Ikonë e muzikës shqiptare. Diva e asaj dhe e kësaj kohe sepse të tilla këngë nuk vdesin kurrë, edhe sot dëgjohen me të njëjtën dashuri si dikur. Jam shumë I sigurt që nëqoftëse një ditë do të vendosë të kthehet në vendlindje, publiku i mrekullueshëm shqiptarë (që për të tilla gjëra nuk fal) do të të bëjë një pritje madhështore, ndaj bëje zemrën gurë (pavarësisht dramave që çdo njeri nga ne përjeton në jetë) lumturoi sadopak këta njerëz këtë publik të mrekullueshëm që të deshi e të do akoma më shumë, kthehu….. Publiku të pret me padurim. Respekte

Beni nje Koment

 • Facebook
 • Twitter
 • YouTube
 • Linkedin
 • RSS
Gazeta Panorama Alexa toolbar

Parashikimi i motit


+23
H: +24°
L: +12°
Tirana
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +25° +25° +25° +24°
+12° +11° +11° +11° +10° +11°
+22
H: +23°
L: +15°
Durres
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +25° +23° +23°
+15° +14° +15° +15° +12° +11°
+22
H: +25°
L: +10°
Elbasan
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+28° +28° +27° +27° +27° +26°
+12° +11° +11° +10° +10° +11°
+18
H: +23°
L: +16°
Vlore
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +24° +24° +24°
+15° +14° +14° +15° +12° +12°
+21
H: +23°
L: +11°
Shkoder
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +25° +25° +26° +25° +24°
+12° +11° +12° +10° +11° +12°
+18
H: +22°
L: +
Korce
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +22° +23° +23°
+ + + + + +
+22
H: +24°
L: +11°
Berat
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +25°
+11° +10° +10° +10° + +10°
+9
H: +22°
L: +
Kukes
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +22° +21° +21° +21° +21°
+ + + + + +
+23
H: +23°
L: +12°
Sarande
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+23° +23° +23° +22° +22° +22°
+11° +12° +11° +10° + +13°
+24
H: +24°
L: +13°
Kavaje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +25°
+13° +13° +12° +12° +11° +11°
+22
H: +22°
L: +12°
Kruje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +23° +21° +22° +21° +20°
+11° +10° +10° +10° +10° +11°
+22
H: +24°
L: +14°
Lezhe
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +24°
+14° +14° +14° +13° +12° +13°
+20
H: +24°
L: +14°
Fier
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +26°
+12° +12° +11° +12° +12° +11°
+18
H: +19°
L: +
Pogradec
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +21°
L: +
Rreshen
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +24° +23° +23° +23° +22°
+ +10° +10° + + +
+23
H: +23°
L: +
Tropoje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +20° +19°
+ + + + + +
+20
H: +23°
L: +
Pristina
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +21° +20°
+ + + + + +
+25
H: +25°
L: +
Prizren
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +24° +23° +24° +24° +23°
+10° + + + + +10°
+23
H: +23°
L: +
Mitrovica
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+20° +20° +19° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Skopje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +22° +23° +23° +23° +23°
+ + + + + +
+24
H: +24°
L: +
Gostivar
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Tetovo
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+16
H: +20°
L: +
Struga
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +20° +20°
+ + + + + +Showbiz

Lifestyle

Teknologji

Kuriozitete

© 2015 Gazeta Panorama ONLINE. All Rights Reserved.   Programuar nga: ikoncept Privacy