GRAZIA
Home » Kronike » S’i bindet policisë, 31-vjeçari kapet me kokainë në makinë

S’i bindet policisë, 31-vjeçari kapet me kokainë në makinë

  • Albanian
  • English
  • French
  • German
  • Italian
TIRANE – Një 31-vjeçar është arrestuar mbrëmjen e së shtunës në Tiranë, pasi gjatë një kontrolli, në makinën e tij luksoze u gjetën dy doza lëndë narkotike, e llojit kokainë. Veç akuzës për posedim lëndësh narkotike, i riu nga Kukësi dhe banues në Kamzë të Tiranës, Vladimir Gjuta, akuzohet edhe për kundërshtim të punonjësve të policisë. Burime nga Policia e Tiranës thanë dje se 31-vjeçari Gjuta nuk i është bindur postbllokut të policisë mbrëmjen e së shtunës, për të kontrolluar makinën e tij tip “Rexhina”. Por pasi është zbritur nga automjeti, policia ka gjetur në kroskot dy doza lëndë narkotike, të llojit kokainë. Menjëherë është marrë masa e arrestit në flagrancë, për “kundërshtim të punonjësve të rendit publik”, si dhe “posedim të lëndëve narkotike”. Gjithashtu, atij i është sekuestruar makina luksoze dhe dy telefona celularë, bashkë me sasinë e kokainës. Burime nga Policia e Tiranës thanë se Gjuta ka qenë i arrestuar në vitin 2001, për një vrasje në fshatin Shtiqën të Kukësit, por tri shkallët e Gjyqësorit e lanë të lirë për shkak të mungesës së provave të drejtpërdrejta. Në një kohë që edhe vetë babai i tij e një kushëri e akuzonin që ishte ai autor i vrasjes. Ndërsa së fundmi, 31-vjeçari me origjinë nga Kukësi akuzohet të jetë autor edhe i një pengmarrjeje për motive grabitjeje të një çifti në fshatin Çekrez të Tiranës, ngjarje e ndodhur në vitin 2010, si dhe disa muaj më parë u arrestua pasi iu gjet një armë pa leje. Vladimir Gjuta është arrestuar edhe në muajin tetor të vitit të kaluar nga shërbimet e Komisariatit Nr.1, pasi u dyshua se po përgatitej për kryerjen e ndonjë vepre penale. Në një deklaratë zyrtare të Policisë që u dha në muajin tetor, thuhej se u arrestua Vladimir Gjuta, në afërsi të stadiumit “Qemal Stafa”, të cilit iu sekuestrua në momentin e ndalimit një armë pa leje tip  “TT” dhe një paruke. Gjuta ka qenë duke udhëtuar me motor bashkë me një mikun e tij, kur i është bërë shenjë nga postblloku për të ndaluar. Fillimisht, ata nuk i janë bindur thirrjes së policisë dhe kanë tentuar të largohen, por janë ndaluar brenda pak minutash. Gjatë përleshjes mes tyre dhe forcave të policisë, Vladimir Gjutës i ka rënë nga koka një paruke e zezë, për të cilën ende nuk ka dhënë shpjegime se me çfarë qëllimi e kishte vendosur.                                      e.d

AMC

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Panorama Online. Moderatori

Beni nje Koment

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube
  • Linkedin
  • RSS
Gazeta Panorama Alexa toolbar

Parashikimi i motit


+23
H: +24°
L: +12°
Tirana
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +25° +25° +25° +24°
+12° +11° +11° +11° +10° +11°
+22
H: +23°
L: +15°
Durres
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +25° +23° +23°
+15° +14° +15° +15° +12° +11°
+22
H: +25°
L: +10°
Elbasan
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+28° +28° +27° +27° +27° +26°
+12° +11° +11° +10° +10° +11°
+18
H: +23°
L: +16°
Vlore
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +24° +24° +24°
+15° +14° +14° +15° +12° +12°
+21
H: +23°
L: +11°
Shkoder
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +25° +25° +26° +25° +24°
+12° +11° +12° +10° +11° +12°
+18
H: +22°
L: +
Korce
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +22° +23° +23°
+ + + + + +
+22
H: +24°
L: +11°
Berat
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +25°
+11° +10° +10° +10° + +10°
+9
H: +22°
L: +
Kukes
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +22° +21° +21° +21° +21°
+ + + + + +
+23
H: +23°
L: +12°
Sarande
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+23° +23° +23° +22° +22° +22°
+11° +12° +11° +10° + +13°
+24
H: +24°
L: +13°
Kavaje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +25°
+13° +13° +12° +12° +11° +11°
+22
H: +22°
L: +12°
Kruje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +23° +21° +22° +21° +20°
+11° +10° +10° +10° +10° +11°
+22
H: +24°
L: +14°
Lezhe
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +24°
+14° +14° +14° +13° +12° +13°
+20
H: +24°
L: +14°
Fier
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +26°
+12° +12° +11° +12° +12° +11°
+18
H: +19°
L: +
Pogradec
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +21°
L: +
Rreshen
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +24° +23° +23° +23° +22°
+ +10° +10° + + +
+23
H: +23°
L: +
Tropoje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +20° +19°
+ + + + + +
+20
H: +23°
L: +
Pristina
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +21° +20°
+ + + + + +
+25
H: +25°
L: +
Prizren
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +24° +23° +24° +24° +23°
+10° + + + + +10°
+23
H: +23°
L: +
Mitrovica
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+20° +20° +19° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Skopje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +22° +23° +23° +23° +23°
+ + + + + +
+24
H: +24°
L: +
Gostivar
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Tetovo
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+16
H: +20°
L: +
Struga
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +20° +20°
+ + + + + +Showbiz

Lifestyle

Teknologji

Kuriozitete

© 2015 Gazeta Panorama ONLINE. All Rights Reserved.   Programuar nga: ikoncept Privacy