GRAZIA
Home » Kronike » Kapet anëtari i “Hakmarrjes për Drejtësi”

Kapet anëtari i “Hakmarrjes për Drejtësi”

 • Albanian
 • English
 • French
 • German
 • Italian

Dritan Hate, i arrestuar mbrëmë nga RENEA

Policia: Dyshohet për një vrasje në Tiranë dhe për eksplozivin në banesën e zv.drejtorit të Policisë
Vjedhja e “Gjallicës” në 1994, RENEA vë në pranga Dritan Haten Një personazh i njohur për Policinë e Tiranës u arrestua mbrëmë nga forcat speciale RENEA nën dyshimin se është autor i disa ngjarjeve të rënda kriminale të ndodhura muajt e fundit në kryeqytet. Shtetasi Dritan Hate, i dënuar si anëtar i “Hakmarrjes për Drejtësi” dhe i njohur si mik i Emiljano Shullazit, ka rënë në pranga pas një aksioni të organizuar nga forcat speciale RENEA. Sipas burimeve nga Policia e Tiranës, arrestimi i Dritan Hates ka ndodhur mbrëmë në një lokal pranë Medresesë në Tiranë, ku i kërkuari ka qenë në shoqërinë e dy personave të tjerë. Pas ndalimit nga RENEA, i dyshuari Dritan Hate është përcjellë në Drejtorinë e Policisë së Tiranës për kryerjen e veprimeve procedurale hetimore. Burimet zyrtare nga Drejtoria e Policisë së Tiranës kanë thënë mbrëmë se i arrestuari, Dritan Hate, është i dyshuar për vendosjen e eksplozivit në banesën e zv.drejtorit të Policisë së Tiranës, Dorian Muçës. Po kështu, Policia ia faturon shtetasit Dritan Hate edhe dyshimet për kryerjen e mundshme të vrasjes së shtetasit Sokol Doçi, jurist i Entit Kombëtar të Banesave dhe avokat në profesion. Zyrtarët e Drejtorisë së Policisë së Tiranës kanë thënë mbrëmë se veç këtyre dy vrasjeve, janë duke hetuar edhe implikimin e mundshëm të Dritan Hates në një sërë veprash penale në Tiranë. Hate njihet si person me precedentë penalë, ndërkohë pritet që hetimi të zbulojë të vërtetën për dyshimet që i adresohen. Më 16 qershor 2006, shtetasi Dritan Hate u dënua nga Gjykata e Tiranës me tetë muaj burg për akuzën e moskallëzimit të krimit. Dënimi i tij ndodhi pas arrestimit të Hates në një banesë me Emiljano Shullazin dhe Gilmando Danin, apartament në të cilin policia gjeti një sërë sendesh të paligjshme, duke nisur me një arsenal armësh e mandej duke vazhduar me maska, fenelina policie, radio komunikimi marrëse-dhënëse etj. Më 1 korrik 2008, Dritan Hate është dënuar nga Gjykata e Krimeve të Rënda me 23 vjet burg, me akuzën se ka qenë anëtar i “Hakmarrjes për Drejtësi”. Ai e ka marrë këtë dënim në mungesë me akuzën e “vjedhjes me pasojë vdekjen”, të firmës “Gjallica”, në shumën 2.4 milionë lekë, me pasojë vdekjen e shtetasit Pali Prendi më 13 dhjetor 1994. Sipas vendimit të dhënë nga Gjykata e Krimeve të Rënda në korrik 2008, në lidhje me vjedhjen e firmës “Gjallica” me pasojë vdekjen e shtetasit Pali Prendi, më datë 13.12.1994, të ndodhur në Vlorë, janë akuzuar shtetasit Altin Arapi, Nikolin Novruzaj, Pasho Novruzaj dhe Dritan Hate.                 e.d Vrasja Shtetasi Dritan Hate dyshohet nga policia për implikim të mundshëm në vrasjen e avokatit Sokol Doçi, vrasje e cila ndodhi në korrik të vitit 2011 në Tiranë. Zyrtarisht, Policia tha mbrëmë se Dritan Hate është i dyshuar në lidhje me atentatin e ndodhur pranë shkollës 9-vjeçare “9 Maji”, në rrugën “Shyqyri Ishmi” në Tiranë. Viktima ishte jurist i Entit Kombëtar të Banesave e gjithashtu edhe avokat i njohur në Tiranë. Eksplozivi Shtetasi Dritan Hate, sipas Policisë, është person i dyshuar për vendosjen e eksplozivit në banesën e zv.drejtorit të Policisë së Tiranës, Dorian Muça, më 8 dhjetor 2011. Sipas burimeve nga hetimi, vendosja e eksplozivit në banesën e zyrtarit të rendit ka ndodhur pas arrestimit të Emiljano Shullazit me akuzën e armëmbajtjes pa leje. Dyshohet se Dritan Hate, si mik i tij, është “hakmarrë” për arrestimin.

AMC

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Panorama Online. Moderatori

2 Komente per “Kapet anëtari i “Hakmarrjes për Drejtësi””

 1. ja fusin kot. po mire me ket policin, po me kete avokatin cfare kishte ky dritani. tani te gjitha qe nuk i gjejne dot policet ia fusin nje fakiri qe kapin.

 2. ej sa fytyra ka ky hate se nuk po e marim vesh ne gazeta te ndryshme shfaqet me fytyra te ndryshme.

Beni nje Koment

 • Facebook
 • Twitter
 • YouTube
 • Linkedin
 • RSS
Gazeta Panorama Alexa toolbar

Parashikimi i motit


+23
H: +24°
L: +12°
Tirana
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +25° +25° +25° +24°
+12° +11° +11° +11° +10° +11°
+22
H: +23°
L: +15°
Durres
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +25° +23° +23°
+15° +14° +15° +15° +12° +11°
+22
H: +25°
L: +10°
Elbasan
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+28° +28° +27° +27° +27° +26°
+12° +11° +11° +10° +10° +11°
+18
H: +23°
L: +16°
Vlore
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +24° +24° +24°
+15° +14° +14° +15° +12° +12°
+21
H: +23°
L: +11°
Shkoder
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +25° +25° +26° +25° +24°
+12° +11° +12° +10° +11° +12°
+18
H: +22°
L: +
Korce
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +22° +23° +23°
+ + + + + +
+22
H: +24°
L: +11°
Berat
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +25°
+11° +10° +10° +10° + +10°
+9
H: +22°
L: +
Kukes
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +22° +21° +21° +21° +21°
+ + + + + +
+23
H: +23°
L: +12°
Sarande
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+23° +23° +23° +22° +22° +22°
+11° +12° +11° +10° + +13°
+24
H: +24°
L: +13°
Kavaje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +25°
+13° +13° +12° +12° +11° +11°
+22
H: +22°
L: +12°
Kruje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +23° +21° +22° +21° +20°
+11° +10° +10° +10° +10° +11°
+22
H: +24°
L: +14°
Lezhe
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +24°
+14° +14° +14° +13° +12° +13°
+20
H: +24°
L: +14°
Fier
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +26°
+12° +12° +11° +12° +12° +11°
+18
H: +19°
L: +
Pogradec
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +21°
L: +
Rreshen
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +24° +23° +23° +23° +22°
+ +10° +10° + + +
+23
H: +23°
L: +
Tropoje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +20° +19°
+ + + + + +
+20
H: +23°
L: +
Pristina
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +21° +20°
+ + + + + +
+25
H: +25°
L: +
Prizren
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +24° +23° +24° +24° +23°
+10° + + + + +10°
+23
H: +23°
L: +
Mitrovica
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+20° +20° +19° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Skopje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +22° +23° +23° +23° +23°
+ + + + + +
+24
H: +24°
L: +
Gostivar
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Tetovo
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+16
H: +20°
L: +
Struga
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +20° +20°
+ + + + + +Showbiz

Lifestyle

Teknologji

Kuriozitete

© 2015 Gazeta Panorama ONLINE. All Rights Reserved.   Programuar nga: ikoncept Privacy