GRAZIA
Home » Une Gruaja » Këshilla, të reja, ide, për një shtëpi të bukur e të rehatshme

Këshilla, të reja, ide, për një shtëpi të bukur e të rehatshme

  • Albanian
  • English
  • French
  • German
  • Italian
Për një pamje verore në dhomën e ndenjjes Dekorime shumëngjyrëshe dhe projekte të thjeshta do t’i japin dhomës së ndenjjes një pamje verore, nëse dëshironi të ndryshoni arredimin në këtë sezon. Gjithçka që duhet për të bërë një rinovim veror, është të hidhni ngjyrë dhe të vendosni ndryshe aksesorët e mobilijet. Një ngjyrë e re e verdhë dhe një jeshile shkumë deti ndriçojnë muret dhe aksesorët, duke përdorur disa marifete të zgjuara. Sektori i uljes nuk është asgjë nëse nuk është fleksibël. Duke rikonfiguruar copëzat, do të krijoni një pamje krejt të re. Tapetet apo rrugicat janë argëtuese për të veçuar dhe përcaktuar pjesë të ndryshme të dhomës së ndenjjes. Ngjyra të llojeve të ndryshme, motive apo zbukurime me dantellë mund të përshtaten në këtë ambient. 1. Derdhni ngjyrat Shtoni ngjyrë në dhomë nëpërmjet aksesorëve. Përdorni jastëkët dhe shtresat në dy ngjyra të ndryshme. 2. Shtoni një take-tuke Mund ta lyeni me të verdhë tabakanë e vendosur mbi take-tuke, ndoshta dhe me ndonjë model për ta bërë më tërheqëse. Do të servirni me stil mezet apo gjëra të tjera për mysafirët tuaj. 3. Krijoni një kënd për lexim Cepi përbri dritares është një vend i rehatshëm për të krijuar këtë kënd leximi. Bëjeni këtë zonë të veçantë nga zona e dhomës së ndenjjes. Shtoni punime arti, një tavolinë anësore, një llambë dhe jastëkë me modele. 4. Krijoni një kënd relaksi e të gëzueshëm Transformoni një kënd në një zonë ngrënieje të rehatshme, duke vendosur një tavolinë bistro dhe karrige të së njëjtës ngjyrë (në këtë rast, e bardhë). 5. Mbuloni karriget Shtojini një “spërkatje” ngjyrash karrigeve të bardha të drunjta me këto lloj cope verore. Qepni dhe lidhni në të dy anët e karriges fjongo të bukura për një pamje akoma më verore. 6. Përdorni dy ngjyra Përforconi ndikimet arkitekturale në dhomë me “veshjet e drurit”. Krijoni një kremastar me çengela. Lyeni me dy ngjyra të ndryshme poshtë dhe lart kësaj bordure, për një pamje më tërheqëse e më gjallëruese.   Përgatiti: Eva Ikonomi

AMC

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Panorama Online. Moderatori

Beni nje Koment

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube
  • Linkedin
  • RSS
Gazeta Panorama Alexa toolbar

Parashikimi i motit


+23
H: +24°
L: +12°
Tirana
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +25° +25° +25° +24°
+12° +11° +11° +11° +10° +11°
+22
H: +23°
L: +15°
Durres
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +25° +23° +23°
+15° +14° +15° +15° +12° +11°
+22
H: +25°
L: +10°
Elbasan
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+28° +28° +27° +27° +27° +26°
+12° +11° +11° +10° +10° +11°
+18
H: +23°
L: +16°
Vlore
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +24° +24° +24°
+15° +14° +14° +15° +12° +12°
+21
H: +23°
L: +11°
Shkoder
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +25° +25° +26° +25° +24°
+12° +11° +12° +10° +11° +12°
+18
H: +22°
L: +
Korce
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +22° +23° +23°
+ + + + + +
+22
H: +24°
L: +11°
Berat
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +25°
+11° +10° +10° +10° + +10°
+9
H: +22°
L: +
Kukes
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +22° +21° +21° +21° +21°
+ + + + + +
+23
H: +23°
L: +12°
Sarande
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+23° +23° +23° +22° +22° +22°
+11° +12° +11° +10° + +13°
+24
H: +24°
L: +13°
Kavaje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +25°
+13° +13° +12° +12° +11° +11°
+22
H: +22°
L: +12°
Kruje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +23° +21° +22° +21° +20°
+11° +10° +10° +10° +10° +11°
+22
H: +24°
L: +14°
Lezhe
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +24°
+14° +14° +14° +13° +12° +13°
+20
H: +24°
L: +14°
Fier
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +26°
+12° +12° +11° +12° +12° +11°
+18
H: +19°
L: +
Pogradec
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +21°
L: +
Rreshen
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +24° +23° +23° +23° +22°
+ +10° +10° + + +
+23
H: +23°
L: +
Tropoje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +20° +19°
+ + + + + +
+20
H: +23°
L: +
Pristina
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +21° +20°
+ + + + + +
+25
H: +25°
L: +
Prizren
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +24° +23° +24° +24° +23°
+10° + + + + +10°
+23
H: +23°
L: +
Mitrovica
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+20° +20° +19° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Skopje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +22° +23° +23° +23° +23°
+ + + + + +
+24
H: +24°
L: +
Gostivar
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Tetovo
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+16
H: +20°
L: +
Struga
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +20° +20°
+ + + + + +Showbiz

Lifestyle

Teknologji

Kuriozitete

© 2015 Gazeta Panorama ONLINE. All Rights Reserved.   Programuar nga: ikoncept Privacy