GRAZIA
Home » Kulture » “Top Fest 8”, fiton Elvana Gjata me këngën kushtuar “Emmy”-t

“Top Fest 8”, fiton Elvana Gjata me këngën kushtuar “Emmy”-t

 • Albanian
 • English
 • French
 • German
 • Italian

Elvana Gjata duke marrë trofeun e “Top Fest 8”

Duke i kënduar një humbjeje, një momenti të dhimbshëm, ajo fitoi trofeun e festivalit. Me një këngë të krijuar nga Flori Mumajesi, dedikuar “Emmy”-t, këngëtares që u nda nga jeta në mënyrë tragjike pak kohë më parë, Elvana Gjata ka rrëmbyer trofeun e edicionit të tetë të “Top Fest”. Pas javësh të tëra prezantimi në ekranin e “Top Channel” dhe netëve gjysmëfinale, mbrëmjen e së dielës u zhvillua në Pallatin e Kongreseve “Top Fest”. Shumatorja e votave të publikut dhe të jurisë në sallë (Genti Rushi, Juliana Pasha, Ezdalin Gorani, Arbana Osmani dhe Elton Deda) fituese shpalli Elvana Gjatën, e cila merrte pjesë për herë të parë në këtë festival. Madje ky ishte i pari trofe i madh për këngëtaren, pas shumë çmimesh të dyta apo trofe të tjera në festivalin “Kënga Magjike”. Por nuk ishte vetëm Gjata me këngën “Me ty” që u vlerësua në këtë mbrëmje. Ishin edhe 9 çmime të tjera që u ndanë gjatë natës finale të drejtuar nga Ledion Liço dhe motrat Vjolla, Marina dhe Luana. U nderuan me çmime këngëtarë si Flori, Anjeza Shahini, Flaka Krelani, Endri Prifti, Xhensila Myrtezai etj. Ndërkohë që të tjerë këngëtarë interpretuan gjatë kësaj mbrëmje. Të gjitha këngët u interpretuan live, shoqëruar nga orkestra e “Top Channel”, nën drejtimin e Dorian Gjonit. Çmimet Çmimi i madh: Elvana Gjata Artisti i ri më i mirë: Anxhelina Hadërgjonaj Çmimi “Top Albania Radio”: “NRG Band” Çmimi i internetit: “Tallava” e Flori Mumajesit” Kënga më e mirë Rrok dhe Alternativ: Flaka Krelani Artisti më i mirë mashkull: Gent Bushpepaj. Kënga më e mirë Pop dhe R&B: Xhensila Myrtezaj Balada më e mirë: “Do vazhdoj të flas”, Endri Prifti Artistja më e mirë femër: Elvana Gjata Interpretuesi më i mirë: Anjeza Shahini dhe Dren Abazi

AMC

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Panorama Online. Moderatori

2 Komente per ““Top Fest 8”, fiton Elvana Gjata me këngën kushtuar “Emmy”-t”

 1. A na e postoni dot textin e kenges???

 2. Me pelqeu shume shume A Shahini me D Abazin ,ishin te mrekullueshem.

Beni nje Koment

 • Facebook
 • Twitter
 • YouTube
 • Linkedin
 • RSS
Gazeta Panorama Alexa toolbar

Parashikimi i motit


+23
H: +24°
L: +12°
Tirana
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +25° +25° +25° +24°
+12° +11° +11° +11° +10° +11°
+22
H: +23°
L: +15°
Durres
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +25° +23° +23°
+15° +14° +15° +15° +12° +11°
+22
H: +25°
L: +10°
Elbasan
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+28° +28° +27° +27° +27° +26°
+12° +11° +11° +10° +10° +11°
+18
H: +23°
L: +16°
Vlore
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +24° +24° +24°
+15° +14° +14° +15° +12° +12°
+21
H: +23°
L: +11°
Shkoder
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +25° +25° +26° +25° +24°
+12° +11° +12° +10° +11° +12°
+18
H: +22°
L: +
Korce
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +22° +23° +23°
+ + + + + +
+22
H: +24°
L: +11°
Berat
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +25°
+11° +10° +10° +10° + +10°
+9
H: +22°
L: +
Kukes
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +22° +21° +21° +21° +21°
+ + + + + +
+23
H: +23°
L: +12°
Sarande
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+23° +23° +23° +22° +22° +22°
+11° +12° +11° +10° + +13°
+24
H: +24°
L: +13°
Kavaje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +25°
+13° +13° +12° +12° +11° +11°
+22
H: +22°
L: +12°
Kruje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +23° +21° +22° +21° +20°
+11° +10° +10° +10° +10° +11°
+22
H: +24°
L: +14°
Lezhe
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +24°
+14° +14° +14° +13° +12° +13°
+20
H: +24°
L: +14°
Fier
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +26°
+12° +12° +11° +12° +12° +11°
+18
H: +19°
L: +
Pogradec
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +21°
L: +
Rreshen
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +24° +23° +23° +23° +22°
+ +10° +10° + + +
+23
H: +23°
L: +
Tropoje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +20° +19°
+ + + + + +
+20
H: +23°
L: +
Pristina
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +21° +20°
+ + + + + +
+25
H: +25°
L: +
Prizren
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +24° +23° +24° +24° +23°
+10° + + + + +10°
+23
H: +23°
L: +
Mitrovica
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+20° +20° +19° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Skopje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +22° +23° +23° +23° +23°
+ + + + + +
+24
H: +24°
L: +
Gostivar
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Tetovo
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+16
H: +20°
L: +
Struga
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +20° +20°
+ + + + + +Showbiz

Lifestyle

Teknologji

Kuriozitete

© 2015 Gazeta Panorama ONLINE. All Rights Reserved.   Programuar nga: ikoncept Privacy