GRAZIA
Home » Opinion » Kjo bandë e ndyrë që ka kapur PS-në

Kjo bandë e ndyrë që ka kapur PS-në

 • Albanian
 • English
 • French
 • German
 • Italian
ARIAN ÇANI Një person pa shtyllë kurrizore dhe me inteligjencë të mangët, që quhet Erjon Veliaj e që njihet nga publiku si ai që luan rolin e pordhës nëpër brekët e shefit të vet, në një “intervistë” të improvizuar me ngut e të botuar në gazeta vasale shefash, ka sulmuar, ndër të tjera, me argumente të një naiviteti qesharak, edhe personin tim, duke kujtuar se, në këtë mënyrë, do të arrijë të përbaltë figurën time dhe të shpëlajë të tijën. Ky thotë se Arian Çani drejton një emision ku promovohen videoklipe, balerina serbe dhe opozita e opozitës. Mirëpo, publikut i kujtohet fare mirë se, jo shumë kohë më parë, vetë ky Erjoni është promovuar pikërisht në këtë emision. Për këtë promovim më vjen keq tani, por jo atëherë, sepse atëherë Erjonit nuk i ishte çjerrë akoma maska e tij e kalbur dhe akoma nuk ia njihnim fytyrën e vërtetë. Ja ç’thotë një personazh nga publiku, në një nga komentet që pasojnë “intervistën” e Erjonit: “Si nuk i vjen zor PS-së që mban në gjirin e saj njerëz si Veliaj dhe disa elementë të tjerë që kanë treguar se janë të paaftë në përballje dhe debate politike!? Erjoni, gjasme, kur krijoi Mjaft-in, na deklaronte se ishte në shërbim të qytetarëve e që s’do të ishte pjesë e politikës, dhe më vonë na krijon parti, ku nuk merr votat e duhura për deputet dhe ndërkohë Rama shet votat e tija dhe ia jep Erjonit, si një skllav që e ka. Po përse nuk thotë Erjoni që falë Çanit është aty ku është? Po ky është një ordiner mosmirënjohës që mori në telefon familjen e Çanit dhe e kërcënoi me bombë…”. (Gazeta “Tema online”, 4 maj, 2011 më 1:21 pm, postuar nga ajaks.) Natyrisht, Erjoni nuk ka promovuar videoklipe, nuk është as balerinë serbe (ndonëse kam përshtypjen se nuk do t’i kish ardhur keq sikur të ishte një e tillë). Por, në cilën nga këto tri kategori të emisionit e fut ky veten? Mbetet vetëm të përfshihet tek opozita e opozitës. Apo jo? Dhe kjo nuk është e pavërtetë. Ja një rast kur pavetëdija të tradhton. Erjoni, që tani është në PS dhe që pretendon t’i zërë vendin Gramoz Ruçit, me ndihmën financiare të disa dallavereve të huaja (duke e devijuar qëllimin e këtyre fondeve), si dhe i mbështetur nga një demagogji false që zë fill nga shefi i vet aktual, nuk la gjë pa bërë kundër Partisë Socialiste atëherë kur shefi i tij aktual ishte gjithmonë shef i tij, por akoma jo shef i kësaj partie. Askush nuk mund ta harrojë zellin e tij të tepruar, që e bëri Erjonin një nga fytyrat më të urryera në gjirin e Partisë Socialiste dhe të simpatizantëve të saj e më gjerë. Zelli i tij i tepruar u fashit pas dështimit spektakolar në zgjedhjet e përgjithshme të vitit 2009, përkundër pompave zhurmuese që mëtonin ta paraqitnin atë dhe partinë e tij fantazmë “G99” si e ardhmja e politikës shqiptare. I mbetur pa asgjë dhe duke pasur nevojë jetike për një trup ku të hidhte helmin e tij prej mashtruesi ordiner, Erjoni u katapultua nga shefi i tij i përhershëm drejt e në gjirin e PS-së, pa pasur asnjë meritë reale në këtë parti, përveç rolit të pordhës që përmendëm më sipër. Sot, në prag të zgjedhjeve vendore, me të njëjtin zell, por kësaj here të qindfishuar, kjo pordhë mediatike na shfaqet nëpër ekrane dhe gazeta sa herë që shefit të tij nuk i intereson më të flasë me gojë, por me bythë, dhe sa herë që dikush nuk mendon dhe nuk dëshiron të mendojë si shefi i tij. Kështu bën ky hipokrit i regjur edhe kur i akuzon të tjerët për kidnapim dhe gjobëvënie, duke bërë sikur harron se së bashku me sërën dhe shefin e tij (ai i gjobave të ndërtimit), kanë kidnapuar lidershipin e Partisë Socialiste, dhe duke mos e kuptuar se gjobëvënia më e dëmshme është përpjekja e pandërprerë për manipulimin e mendjes së njerëzve me retorikën boshe e të molepsur që përdorin prej vitesh. Në mënyrë njëherazi qesharake dhe të paturp, në fund të “intervistës”, duke folur për njerëzit e medias, Erjoni i akuzon këta të fundit se s’do mund të jetonin dot pa kordën umbilike që i lidh me politikën. Dhe këtë e thotë një tip si ky, që ekziston vetëm në sajë të medias, vetëm në sajë të lidhjes me politikën, shkurt një sajesë artificiale mediatiko-politike, në dallim të qartë nga njerëzit e medias që jetojnë me penën, idetë dhe zërin e tyre. Sot, në kushtet e mungesës së një shoqërie civile aktive, të pamundësisë së dëgjimit të atyre pak zërave të vlefshëm e racionalë në këtë qytet, në kushtet e mosekzistencës brenda së majtës të asnjë ideologjie, nuk është aspak e vështirë që sharlatanë të tillë si Erjon Veliaj, të marrin flamurin e luftëtarit për drejtësi dhe pozën e shtirur dhe të neveritshme të atyre që u dhimbsen shqiptarët dhe Shqipëria…

AMC

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Panorama Online. Moderatori

96 Komente per “Kjo bandë e ndyrë që ka kapur PS-në”

 1. Çani je gazetar i keq, por qenke edhe njeri shume i keq, shikoje veten me seriozitet . mos merr kote se pa tjeter qe do rrezohesh.mos beje te mirin dhe te zgjuarin atje ku s’ta kane borxhe

 2. bravo cani ja corre masken E velis e meritonte

 3. Katakombet e Parisit

  Arian! Ta kam thene edhe here te tjera: je nje mendjemadh , cinik e rrumpallaxhi i pa pare! Mbreme, ta tha bukur e balleperballe mendimin e Skraparllinjeve, djali i ndershem nga Skrapari-F.Ylli. A do i therrasesh mendjes e ta mbash vath ne vesh ate vleresim ?
  Edhe dicka tjeter: Duhet te te vije rende per ato fjale qe the per te madhin poet DUKA . Je fodull, zemerlig , antihuman, pa kulture (ke kulturen e parathenieve te librave, se liber mesa shihet nuk ke lexuar ende) e sidomos me mungese respekti per moshen e atyre qe pergojon. Mosha , more Arijan, nuk eshte merite e atij qe e ka, e megjithate duhet respektuar. Per dy arsye:me i moshuari se ty, sido te ndodhe, ka arritur te “kape” vite me shume se ty. Problemi qendron nese ne qe nuk i respektojme te moshuarit, a do te arijme valle deri ne moshen e tyre? Ndaj te moshuarit duhet ti konsiderojme si “baba”, sepse ku i dihet….?
  Perpiqu te behesh i mire, ne “Zonen e Lire”
  Katakombet e Parisit.

 4. Eshte per te ardhur keq qe nje palo gazetar pa tru si Cani, i cili pervec gjuhes vulgare qe perdor, tani na del hapur edhe si nje militant partiak. Nuk e di se si mund ta mbaje ne pune nje televizionni nderuar si Vizion plus kete tunxh te gazetarise shqipetare.

 5. I nderuar Cani. Nderimet me te perzemerta per shkrimin. Shqiperia jone e dashur ka kohe qe po kalon nje rrezik. Tamam ne fije te perit. Dhe perse? Per nje gje fare te thjeshte. Sepse dikush qe pretendon te behet i pari i vendit tone te dashur, duke i vene syze te tijve, po ben cmos per t’u vene syze edhe te huajve, qe t’u duken gjerat ndryshe nga ato qe jane. Mos u ligeshto nga keta burracake pa emer qe shkruajne lloj-lloj ne adresen tende. Ju jeni luftetar i te mires, Ju po beni per atdheun ate qe atheu yne ka kaq shume nevoje sidomos sot. Jam shume i lumtur kur shoh pena guximtare ta godasin ne shenje te keqen. Se doktoret thone more Cani, se kanceri duhet zbuluar shpejt, dhe po aq shpejt duhet kuruar. Se edhe kanceri me nje qelize te vetme fillon. Por helmon gjithe organizmin pastaj. Pena jote, e Prof. Tupes, e Henri Cilit, e Kasoruhos etj. jane sistemi imunitar i Shqiperise sone te dashur. Mirenjohje per kete qe po beni. Po shpetoni Shqiperine.

 6. E sheh Arian Çani kush eshte e majta? 1000 mije te mira t’u besh i harrojne po te flasesh nje here me zerin tend. Edhe ne skrapar ishim merzitur me ty! Ç’a jane keto bllofe politike qe duan te percjellin keta njerez. Arian ,thjesht ji vetvetja si ke qene se per keta tipa ka nevoje shoqeria dhe nuk eshte fidel ylli qe percakton sa te duan ty njerzit por audienca jote e papare ne zone e lire.

 7. Xhavit Hoxha

  Ishte normale qe te shikoja autorin dhe te lexoja vetem titulli.Kjo pasi, dikur kur kam pare nje emision te Canit, jam neveritur, kur vinte ne loje njerez, te mire dhe paksa naiv, qe i kish ftuar ne studio.Tejet vulgar dhe pa nje fije edukate. Eshte shume me keq se ai kamarier i dikurshem, qe mbasi i ve dhe daten ne llogarin e klienit, i nxjerre dhe gjuhen i kenaqur nga pas, me shume jo per parate e vjedhura, por qe ja ka hedhur. Dhe per para cdo gje shet. Dhe te mendosh qe ky lloj drejton dhe emision.Ku je katandisur o atdheu im!

 8. I madh Cani!
  Dhe me pelqen sepse tek emisjoni yt ke qene gjithmone i hapur ndaj te gjitha mendimeve. Si duket prandaj te kane inat, mendonin se do ishte sherbetor i betuar i tyre.

  Gjithsesi per Erjonin nuk ja vlen te flasesh me shume se kaq. Qe ne 2005 kur ne protestat e tij vinte bashke me Muc Nanon dhe Andrea Stefanin u kuptua qarte kujt i sherbente. Dhe sot prandaj eshte aq nervoz. Nese Rama humbet e detyrohet te largohet, atehere ku i ngelet te shkoje Erionit?

 9. O Cano! Ke marre kot.Po vazhdon ta menderosesh. Degjo vellain.

 10. Ti Arjan Cani je nje vegel qorre e te gjitheve. Une te ndjek çdo te premte ketu nga larg dhe shikoj shume gjera qe paraqet ti, por e verteta eshte cipeplasur se ti veç karakterit banal e mosperfilles per moraliin , nderin dhe dinjitetin, te mungojn shume gjera te nocionit njeri qe nga shprehjet qe perdor ne shkrimin e mesiperm. Nje gje duhet te dish: njeriu, flase per njeriun jo ate me fytyre njeriu, nuk mbrohet dot nga bemat e jashteme me fjale ofenduese, ato jane karakteristike e nje ekzemplarari qeveritar i quajtur Sali Berisha, por ndoshta dhe ti atje ke perfunduar. As me vjen keq se çfare thua per Erjon Veline, se nuk kam fare ndonje simpati per te, bile e quaj nje njeri qe e ka mbaruar funksionin e tij politik para se ta fillonte, por shprehjet dhe titulli shkrimit tregon se vetem ti ke inisiative e guxim te flasesh hapur! Veç atyre qe ke ne karakterin tend (portofoli yt) gjate trajtimit te emisionit e qe mua diçka me ka pelqyer qe dhe te kam ndjekur vazhdimisht, dy tre te premtet e fundit u duk dhe ndryshimi jot se diçka e peshtire dhe banale vazhdon te behet ne Shqiperi. Edhe ftesa e Lulezim Bashes per hipotekat qe gjithmone e shpegoje se kishte te bente dhe çeshtjen e hipotekimit te shtepise tende, te nxori zbuluar qe nuk je ti Arjan qe çfaqesh ne televizor dhe shoqeri. Besoj dhe te enjten ne emisionin e vizion plus qe ishe antar jurie te vinte rende kur benin zhurme spektatoret kur merrje ti fjalen dhe kerkoje ndihmen e spikeres, u prishe dhe ne fytyre, po ashtu dhe mbreme se si te erdhi kur pyetjen tende bere Fidel Yllit ta ktheu si bumerang si njeriu me i perfolur ne Tirane mbas Lulezim Bashes dhe i kerkove pastaj disa here qe do ta diskutojme, do ta diskutojme nje here tjeter. Ti je djale i zgjuar, nuk e kupton veten se dhe ata qe te shikojne dhe nuk kane nevoje te te psikollogjisin se te shohin veprimet qe po ben? E kupton se ja ke ulur shume vlerat vetes, apo nuk te ben pershtypje ashtu si shume “intelektualeve” te tjere si Zheji, Idrizi, Rrokaj etj. Mos valle bej dhe keq qe permenda emra se do thuash qe paska dhe te tjere e nuk ka gje. Ti di vete si ti zgjidhesh problemet e tua, por mua jo vetem me ke lene shije shume te keqia javet e fundit, por tani te shikoj dhe si nje njeri te regresit sepse te jeshe ne krahe te hajduteve, krimineleve, antikombtareve, megjithese ti je i shartuar dhe nenshartesen qe eshte dhe baza e ke me shume jashte Shqiperise se brenda. Te theme te verteten nuk e kuptova pse Arjan Cani te arrij ketu ne kete gjendje keto dite, e vetemja eshte korrupsioni, semundja e pasherueshme e kapitalit ne Shqiperi, por edhe ne bote. E po te jete keshtu , mos dil me ta na besh moral ne televizion, ndryshe pres reagimin tend me te 296 emisionet qe ke transmetuar. Besoj se e kupton qe te kam ndjekur. Te sqaroj dhe nje here: nuk dua te dyshosh kategorikisht se mbroj Erjon Veline, por gjeta rastin se isha ngarkuar me ty per ato qe shpegova me larte. Kuptohet qe do ngelem nje person anonim per ty se ti asnjehere nuk e jep numurin e telefonit ne tv, perveç atyre qe ta dine , po une jam mijra kilometra larg dhe deri tani nuk e kam mesuar sepse nuk jam i pleksur edhe me bell-air, amc e ku e di sa kompani te tjera ka Fazlliçi ne Shqiperi.

 11. bravo cani,,je gazetar koti,,dhe emisioni jot,,me duket kot fare si ti qe e drejton,,kjo tregon se ti nuk je gazetar,,por llafollog,pordhollog,llogjezhi,e kogjexhi,,,vazhdo se je ne rregull,,o gazetar koti,,,

 12. Te shohesh banden tek PS dhe te mos e shohesh tek PD dhe pushteti vrases, do te thote te shohesh qimen ne sy te tjetrit e te mos shohesh trarin ne te tendin. Cani, je apo ben si budalla?

 13. Me vjen keq qe disa njerez akoma nuk e kane kuptuar se detyra e gazetarit eshte te shprehe lirshem te verteten dhe jo ti beje qejfin “skraparlinjve” (nuk kam asgje me ta)…

 14. Cani, je njeri pa karakter . Pse s’na thua, cfare te eshte ofruar per ta quajtur sot PS “bande”? Je shume dobet Cani! Ndonje emision ne radio ne ’98 edhe e beje, por tani nuk mundesh me… E keqja eshte se njerezve si ti, iu jepen ne dispozicion ekranet e TV dhe ne jemi te detyruar te degjojme “llafet” e tua pa vlere, tani ia ke nisur me analiza e gazeta. Shkrimi eshte i dobet dhje pa argumenta; ka vetem mllefe personale qe kushedi ku e kane burimin. Sa per inteligjencen e Veliajt, kije inat por jepi hakun; e ka ne nje koeificient goxha me te larte se tenden.

  • Bravo Alda !
   .. megjithse nuk ia vlen te shtosh ndonje argument qe mund t’i vlente Canit (show men, analist, gazetar, politikan etj..??), le te kujtojme dicka per lexuesit e tjere.
   Si show men (..ka mbaruar per ..Frengjisht dhe nuk artikullon dot nje fjale Anglisht !!!), ka nje risi tek Dancing with the stars (copy paste e RAI 1), qe Znj. Grabocka e di qe ne jurin e saj ka futur banalitetin dhe vulgaritetin tipik provincial (.. e shkreta juri e “Mili Karlucit” ta dije se kush dhe si e imiton/banalizon ne Shqiperi !!!
   Tek Zona Zero qe po kthehet ne nje foltore tipke thashethemesh (turp kush i vete – Ing.Ngjecari qe fliste per rruget me se fundi iku me tmer nga banalitetet..), tani eshte edhe tribuna vetjake “Cani” e sharjes dhe pergojimit te njerezve publike ne mungese (fakti i fundit i pergojimit ne mungese me Znj. Albanen duhet te tmeronte pergjegjesit e TV vizion +. Si mund t’i pergjigjej nje gjykate kjo monster gazetarie , po vellait te saj qe na qenka “Tropojan = i pavlere” sipas ketij te forti qe nuk pyet ??)

   .. Si eshte e mundur qe te pakten copy-paste me Anno Zero te Z. Santoro te RAI 2 kjo regji te mos perfitonte dicka dhe te shpetonte publikun nga banaliteti dhe mungesa e vlerave ??

   .. Per gazetari, analist etj etj nuk ke asnje mundesi oponence sepse eshte tipike Zone Zero (00000,000).

   Z. Veliaj te zuri me injorancen, injoroji dhe ec perpara !

  • ALDA BRAVO me pelqeve ,, nuk krahasohet CANI me E . VELIAJN .. nota me dite. CANI si ka dal ndonje ta thyej ne mes , te heci me paterica tere jeten ,, lapanjos plere pa edukate , po deshe me e sha tjettrin me e ofendu thuj vetem CANI . TUNG .

 15. O Alda me duket se pa karakter je ti. Sic duket, sipas teje, nqs flet kunder njeres pale, patjeter qe je i paguar nga pala tjeter (kete gje do beje ti me siguri). Ai thjesht po kritikon dike qe nuk e pelqen. Kaq. Nqs ti mendon se ky Veliaj eshte nje engjell e ke shume gabim. Me ka rene rasti te angazhohem disa kohe me Mjaftin dhe i di shume mire dallaveret qe beni keta engjejt me fondet e te huajve, fonde qe jepeshin per tjeter gje dhe per tjeter gje perdoreshin… nqs perdoreshin dhe nuk perfundonin neper xhepa.
  Po me cte ardhura jeton sot tipi i neveritshem Veliaj kur nuk ka punuar qofte edhe nje dite te vetme ne jeten e vet?!! Apo do te me thuash se e mbajne e prinderit ose nusja me buke. Gjynah i gjori.

 16. Mire, keq, me edukate, pa edukate, i shitur apo i indinjuar, me ne fund dikush i gjeti percaktimin me te sakte Erion Veliajt: pordhe mediatike. Kam qeshur me shpirt kur e lexova. Faleminderit per kete. E cfare tjeter mund ta quash nje njeri qe ben zhurme papritur e pakujtuar si ai, me ndihmen e prapanices te E. Rames dhe qe kuptohet s’do t’i ndjehet me as zeri, as era ne momentin kur E. Rama te bjere nga “piedestali” drejt e ne fundin e bunkerit ku e “zbuloi” Fatos Nano vite me pare?

 17. Arjan!Mua personalisht,thjesht me kujtove qe Veliaj ekziston. Nuk kuptoj pse heh te nevojeshme te merresh publikisht me te.Ajo qe “ta ul pazarin” goxha,me duket perdorimi i tij si kazus per te share PS apo Ramen nje dite para zgjedhjeve.Me vjen keq qe ne kete pozicion nuk je as si Cili apo Hoxha(Artan) qe te pakten,besoj,kenaqen me vetebesimin se po na lene gojehapur me “definicionet” qe shperndajne si analiza. Te lutem MOS,si keta mjerane…

 18. Z.CANI nuk me mbetet tjeter vetem te pergezoj thellesisht per menyren si e keni paraqitur dhe skicuar ket personazh tejet negativ, sharlatan,hipokrit,dhe me qe ka mbetur ‘si peshku pa uje’ duke mos pasur asnje rrugedalje per aferat e tij te pista gjeti staacionin e pershtateshem pra P.S ,qe nuk ka asnje lidhje me partite SOCIALISTE EUROPIANE,ku fare mire u pa dhe ne menyren e te berit fushate,me sharje,akuza idiote,me nje kryetar qe manifeston ndjenjen e madheshtise absolute, duke i dhene vetes rolin e profetit,ku pervec tij te tjeret jane turma qe levizin ne menyre te pakontrolluar.NEPERMJET thirrjeve makabre te ketyre elementeve,ku tregohet degradimi total,bejne thirrje per ta shnderruar ne moral shoqeror,ku edhe sot e kesaj dite mbas 20 vjetesh te demokracise rezultojne te pandreqeshem.PRA besoj se ne te ardhmen ky degradim ikesaj pjese ku njeri nga keto pa dyshim eshte dhe E.VELIAJ do jete objekt i vazhdueshem i psikanalizes dhe kriminalistikes se sotme te zbuloje ligesite, merite, urrejtjet qe qendrojne ne subkoshiencen e ketyre njerzve(bastarde,hipokrite,dallaverexhi,kriminele)qe per interesat e tyre jane te gatshem deri ne exstremis,prandaj i uroj fitore kandidatit te pozites ne TIRANE Z.L. BASHA.

 19. Ke humbur sh pike Ke prishur imazhin e Arianit tek” Zona e Lire” Jam e sigurt qe luga e corbes te ben te hedhesh bomben e nje sigurimsi “banda e ndyre’ Eshte fyerje me rreze sh te gjere,pra do ti nxjerresh Erionet e tjere? Ta falim lirshmerine ne emisionin tend,por kur me del si analist dhe njeri publik,mendoi fjalet, publiku te do serioz dhe te jesh i pergjegjshem Shkodranet kur duan te te mallkojne te thone ” Tu rritt menja”

 20. Kane te gjithe nje fytyre, qe quhen komunista; te bejne shok e mik kur kane leverdi ta ngulin thiken nga mbrapa kur nuk i duhesh me.

 21. Z. Arjan!
  Une ju falenderoj per ate,qe po ben . Dua tju pyes gjithashtu:Pse kaq vone revolta juaj?Per faktin qe jeni inteligjent nuk kam aspak dyshim,gjithashtu ju kujtoj shume njerezve se ju jeni i talentuar.

 22. deja vu-Mos je sharlatani M. Nano? Mos je antar i aleances per lakuriqin?

 23. O Cani , je mire ne ate emisionin qe bene,te vleresoje edhe Duka tek vjersha qe te qendisi.Mos te vije inate per te se ka te verteta brenda saje,nuk e bene dot analistin ti , se nuk te kemi pare me pare ne ate role .Ate qe bere ne ate emision qe ike ashtu papritmas tregoje se ty po te vjene shume ere pordha (meqe e perdore kete fjale me larte) keto ditet e fundit,sic duket ke ngrene shume hudhra o CANI ose ka dicka alla Meta…….Po ti them keto jo se dua te mbroje z.Veliaj ,se ai eshte i zoti edhe vete por se te kemi ndjekur ne emisionet qe zhvillon dhe duket ndryshimi tek ty.H.B.

 24. I dashur Arian! Te falenderoj per kompetencen qe ke per te shprehur mendimin tend hapur, e qe s’ta ndien per te tjeret…, thua ate qe mendon ose qe ne fund te fundit, ti do!
  Nxore ne pah te verteten e nje ‘pordhe mediatike’ dhe te nje bande kriminale qe po rrezikojne Shqiperine, vetem e vetem te vijne ne pushtet me cdo menyre. Urime per shkrimin, je i madh, emisioni yt eshte brilant!

 25. Bravo z.çani, këtej e tutje do të kesh një rrogë shtesë, në muaj, nga Bari Falliu.

 26. mehdi shkreli

  Nuk trembet burri nga nje sms o Cani. Sapo te erdhi nje ” lajm” se je i kercenuar, ike nga emisioni…si i dhjere…Po perdor vazhdimin e fjaleve tua. Erion veliajn uk e dua fare,l por shkrimi yt ishte i nxire, ishte shkrimi i nje njeriu qe frikesohet edhe nga hija e tij. Turp, per nje sms iken burri si dhi e zgjebosur e pastaj vjen me bishtin perpjete.

 27. Je shume vulgar ne komunikim Cani dhe interesaxhi i keq, qe per ato para shet edhe gjithcka. Vashdo me ato kercimtaret serbe se je ne identitetin tend me lakuriqesira antishqiptare dhe lere politiken se nuk ke tru ti te besh analiza.Por kur te japin para ty per ato banalitetet ne emisionin tend mire ja ben amc,vizion plus dhe gjithe shqiptareve. Emisioni yt duhet te mbyllet urgjentisht per ate maskarade qe shfaq. Turp se je dhe familjar

 28. ARIAN, UNE KUJTOJA SE TI ISHE TEPER I VECANTE SHUME I MADH DHE , I PAARITSHEM VETEM NE “ZONE E LIRE” POR QENKERKAM I PAINFORMUAR MIRE.
  TI JE I MADH EDHE NE GAZETARINE E SHKRUAR!
  “PORDHE MEDIATIKE” E CILESON LLAFOLLOGUN QE S’KA PUNUAR ASBJE DITE DHE QE BLE SHTEPI APO VILE 200 MIJE EUROSH. ATE PARTIZANIN E VOGEL VELO, ATE erion veliajn!J
  E I MADH CANI, JE I MADH!
  PO ASHTU ME BERI PERSHTYPJE TE VECANTE FAKTI QE TI KE MIQ E SHOKE NGA TE DY KRAHET E POLIITIKES DHE KET E SHPREH HAPUR A PA DROJE. JANE TE RRALLE SOT NE SHQIPERI ATA SI TY I NDERUARI CANI!
  JE I MADH CANI JE I MADH!
  DO DESHA TE SHKRUANJE DHE ME SHUME NE SHTYP PER ATO QE TE DUKEN TE PADREJTA DHE JO NE TE MIRE TE SHQIPERISE QE BEJNE POLITIKANET E TE TE DY KRAHVE.
  JE I MADH CANI JE I MADH…….

 29. Rinis,Kukes.

  “Medet sa poshte bie madheria njerezore kur e sherbejne ca buburrece te ndyre”,thoshte dikur nje miku im anglez,Jonaton Suift,natyrisht per Erionet e kishte fjalen,qofte ky edhe djali i Veliajt.

 30. Duke përdorur fjalorin tuaj,z.çani,unë do të thosha se Berisha,me sa duket,ju ka zënë koqet me darë.

 31. Te uroj suksese sat dojn zemra. Te falenderoj per artikullin.

 32. Ivani i madh

  E cme mireni me nje koragjoz mediati qe edhe pse eshte i peshtire ne fjalor po edhe ne veprime. a e pate te enjten ne spektakel tek TV plusi protesten e spektatorve me veprimet e tij Karagjoze te tille ka shume ne tv e medie,por me vjen cudi si nje tv . prestigjoz mban te tille njerez qe ja ulin vlerat,Sa per analiste ne Shqiperi ka sa te pastrosh jo me lopate po me fadrome kush fjalos bar e kashte mund te behet analesh..

 33. o cani te dija cun me norma dhe te pa anshem me te thon te drejten kom pas menim pozitiv per ty si gazetar po qeke pall nga menja duhet me thon te drejten sa pare te paska ble ai katunari i vicidolit qeke kthy si papagall i berishes ca lesh gazetari i thu vetes ti qeke pall jo gazetar turp.

 34. Dihet se si veprojne gjerat ne politiken shqipetare, po me cenove ti nxjerre edhe te vdekurit nga varri e ti shoshis, por ne rastin e Arjan Canit dhe Erjon Velise ky rregull prishet. Ne njeren ane kemi nje gazetare dhe ne tjetren nje “politikan” ku debati midis tyre ne emisionin shqip nisi per ceshtje fundamentale te etikes dhe llogjikes.
  Arjani e beri si burrat ku sebashku me Henri Cilin u dhane ate qe merituan Erjonit dhe Sajmirit.
  Dihet nga te gjithe ne, se Cani i thote gjerat troc si gazetare dhe per kete do i jepja te gjithe falenderimet e mija , por me kete qe ka bere duker ja perdhosur fytyren Erjon Velise ai meriton edhe pergezimet si nje qytetare dhe jo vetem si gazetare. Erjon Velia eshte nje intelektual pa universitet i njelloite me ata qe prodhoje PPSH ( pastrues banjosh me kollare) dhe sduhet te na vije keqe apo habi se cfare ai flet e bene pasi i shkojne sipas nivelit qe ka, por kur ky mi halesh tenton te perbalte njerez te tjere e ti cenoi ato atehere mendoi se ai duhet rrahur vence qe te zere mend.
  Bravo Arjan Cani, kur merresh me njerez te tille dhe u tregon vleren qe kane me te vertete meriton nje BRAVO te madhe.

 35. blendi ...ziu

  O ÇANI,
  A nuk e kupton se ke filluar …TE MBASH ERE ?!!!

 36. Ketu nuk eshte fjala se c’fare mendojme ne per Veliajn.Por Cani nuk eshte gje tjeter vecse nje medioker.Te mbrosh sot nje pale,Berishen,tregon se e ke ngrene karemin e tij,kur Berisha vete thote se jemi te gjithe njelloj.Cani sa me lart mendon se je aq me shume vritesh kur bie poshte dhe uthulla e forte ‘kupto Canin’ prish enen e vete.Ego e madhe te vret i dashur egoist.”Vizion Plus”duhet te rishikoje qendrimin e Canit ne ate Televizion.

 37. me thuaj cani nje burre te mire , qe mendon per shqiperine.mos bej rolin e analistit se do flase dhe une per ty, se cfare gazetari je.

 38. Te lumte Cani!Nje fytyre si Erion Velia e ka merituar me kohe nje autopsi te tille edhe pse duhet thene se brenda kesaj autopsie ka doza nervozizmi qe vijne prej konsideratash personale.Gjithsesi me vjen mire qe me ne fund ja tha dikush Erjonit pikerisht ato gjera qe do te doja tja plasja ne fytyre e.

 39. Cani je i madh, i ke rene pikes per ATE fytyre te ndyre, si Veliaj..

 40. Je gazetar i shemtuar ate emisjonin tend e ndjekin deri diku se ti aty ben lolon.Je i paguar per ato cka thua dhe ske faj ke nevoje per para Kualicjoni majte do fitoje e ti do mbetesh po aty te vazhdosh e te besh karagjozlliqe
  Vazhdo keshtu se ke per te mbetur vetem

 41. bravo cani .ai e ka hak ta shash edhe me shum ate bur qe vetem bur nuk eshte .ai eshte mashtrus ordiner

 42. O Cani a e kuptove se cfare jane keta te ashtuquajtur te majte! Keta nuk kane meshire per nje popull te tere , jo te kene per ty qe ja perplase surratit(te palare) te veliajt dhe te ndonje halabaku tjeter.Jep ndihme per te zbuluar aferen korruptive te ketij djaloshi oreksmadh per zhvatje fondesh,ketij djaloshi me talent per mashtrime,ketij djaloshi qe ben edhe te fortin me kercenime.Te uroj sukses ne punen tuaj!.

 43. i modh si gjithmon cani bravo erjoni eshte vecse nje felliqesire sic jan te gjithe ne partine e punes

 44. lexova ca komente ma siper edhe per cdo gje ne shqiperi duan qe ta politizojne. get a fucking life ppl. jo cdo gje eshte e mvarur nga politika. arjani per mendimin tim ka sot rogramin me te mire nga te gjitha kanalet argetues te ben me te qeshur talles ne kuptimin e mire te fjales. cfare tjeter doni me mjaft me politike se po beni me keq se sa ne afganistan civilizohuni njerez jemi ne mes te evopes.

 45. MIRE I PAT THENE ALEKSANDER FRANGAJ ERJON VELIS, JUVE DUHET RRAHUR SE PAKU TRE HER NE DITE.SHIFNI SE SA VOTA MORI KUR QITI KANDITATUREN PER DEPUTET KO VETEM 0.99% TE VOTAVE. KUSH TE NJEF MA MIRE SE POPULLI.

 46. Pershendetje Z. Cani!
  Duhej shfaqur kjo ligeshti qe mban sot pseudo politika opozitare e Shqiperise, e qe as vete se dine se cfare po bejne kaq kohe duke sharr e duke ofenduar, e qe kjo pjese derrmuese e injorances Shqiptare po u vete pas duke degjuar brockulla e e.Rames, dhe qe “E VETMJA RRUGE” qe po i marre vesh eshte (fajin e ka Saliu). Nuk shikon ky popull se cdreqin po prrallis ky kryetar i mjere qe kujton se eshte akoma sulmi mbrojtja me e mire!? Nuk e sheh akoma qe gjithe inteligjenca e Ps-se i ka dale kundra dhe ka ngel vetem me nje llapaqen si ky Veliaj dhe nje fytyre e ndyre si g.Ruci, qe ngaterrohen me veten e tyre ne cdo debat dhe u kthehet peshtyma ne fytyre kedo qe mundohen te peshtyne! Dhe sa akoma do kuptoje nje pjese e mire e ketij populli qe politika vertete eshte lavire por kjo LAVIRE si e.Rama sna duhet me!

  Do te qe me mire Arjan qe te flisje direkt per bythen e keqe e jo per te keqiat qe nxjerre ajo. Cte thuash me per Veliajn kur dihet qe fondet qene per zhvillimin e gay-llekut nga organizata Hollandeze e qe ky i perdori per kurvllekun, profesionin me te lehte qe di te bej.

  Zgjedhje te mbara te gjithve dhe mos harroni qe E Vetmja Rruge nuk eshte akoma majtas!

 47. cani ti mund te jesh gjithcka por vetem njeri me mend nuk jeni,cinik,talles,i pacipe,interesaxhi…

 48. Arian Cani,
  me kete te fundit i ke vene kapak.je vertet nje palo gazetar, vulgar deri tek ti e kthehu, sharlatan, shume pak i nxene bile je dhe shume antipatik kur flet.te mungon fjalori,batuta,edukata, kultura etj.Je nje ripertypes i atyre pak fjaleve qe perdor dhe qe shpesh i huazon nga te tjeret.Megjithate ti vazhdon te cfaqesh ekraneve si ai mezi i perkedhelur qe bredh fushave mediatike.
  Shko provoje vishu polic se mbase te ka duk ,i ngjan shume polic Dulles.

 49. normalisht qe me Saliun ne pushtet,,, fatet tona,, jetet tona,, femijet tane kane mbetur ne dore te paaftesh, idiotesh, hajdutesh e kriminelesh si Bode qe po na con ne katastrofe ekonomike per here te dyte,,,,, si Ylli Pango qe ka perdhunuar gjysmen e vajzave te shkencave sociale,,,,, si ky Koktrashi i LSI qe po vjedh e shet ilacet e spitaleve shteterore (QSUT )…. dhe analiza politike do mbetet ne dore idiotesh si puna e Arjan Canit,,, ne dore kurvash si puna e Frrok Cupit,, Haki Cilit (a.k.a. Henri Cili),, etj etj…

 50. jane bere shume pordha ne breket e rames, (tahiri, paulini, toma,) dhe”partizani i vogel velo”, qe do zoti te humbasi Rama neser e te mos i heqi breket se perndryshe do shtohet 10 fish ndotja ne TR. Poshte masonet homoseksuale qe duan te gllaberojne politiken shqiptare. PS-se i duhet nje revolucion i brendeshem ta heqe kte njeri reaktiv qe nuk flet dot ne debate dhe ne te vetmin top channel i duhet te marre qetsuesa qe te artikulohet.Skandaloze qe ka akoma njerez qe e quajne cool apo snob ket pall te felliqur me kta minj halesh nga mbrapa.te fala dhe koco kokoxhambo

 51. Zoti Cani qe te flasim shkoqur ashtu si ka qejf zotnia juaj, besoj se nese ka nje pordhe qe ka kohe qe po sillet neper breket mediatike te ekraneve tona tashme je vetem ti. Duhet te c’pordhohet nga ti ndonje dite media pasi “metani” yt tashme eshte perdite e me i neveritshem ne ato perserverimet e bajatshme qe na servir prej shume kohesh. Personalisht Erion Veliaj me duket krejt i pavlere, por mllefi, inati, zemerata dhe nguti me te cilin shkruan ti nuk “hyn” o shoku.

 52. ke emisionin dhe stilin qe eshte per tu admiruar dhe per shkrimin tuaj bravo nuk them se eshte pergjigje prej gazetari por pergjigjje sipas shprehjes “plumbi do plumb”kete moral ka politika shqiptare sidomos lideret e ps dhe socialistet e vertet i futen ne qorsokak se keta domon jane tamam si “prifti i kozares
  “me shprehjen “beni si them e mos beni si bej une”zoti cani mos e ki problem qe te shajne ata sjane gje tjeter vecse se “kone zonjash te moralit te politikes shqiptare”

 53. Me qe kam pa shpenzime po ti thom dy fjale ty Arjan Cani.Nuk je asgje me shume e as ma pak se nje ashtu kandari dhe nje servil qe shkon nga te fryj era.Turp per nje televizion serioz si Vizion + qe te mban ne studiot e tij me ate emision qe vetem rrugaçet e shohin.

 54. Çani qe je kot je por nuk e dinim qe ishe kaq shume kot,Çjane keto budalleqe qe thua e shkruan,me vjen keq qe je tek nje TV shume te nderuar si Vizion PLUS.Ska gje se shok me Lek Plepin je.

 55. Z.Cani!
  Faleminderit per sinqeritetin e shprehur nga ana juaj. Ju keni qene i sinqerte edhe kur e perkrahnit kete personazh, megjithese shume nga ne nuk ishim dakord atehere, por e rrespektonim mendimin tuaj. Mbeshtetja e munguar per keto zgjedhje i ka nervozuar shume perkrahes te “bandes ne PS”, pasi atyre ju eshte mbushur mendja se ju takon me patjeter perkrahja juaj apo e gazetareve te tjere me influence ne opinionin publik. Uroj qe te vazhdoni te shpreheni dhe ti thoni gjerat troc ashtu sic keni bere deri tani, pavaresisht se disave ju pelqen dhe disa te tjereve nuk ju pelqen e verteta.

 56. Qe nuk e ke personale me Erionin kjo duket qarte nga gjuha qe perdor dhe koha qe zgjodhe per ta perdorur. Ti dukesh qe e ke zdhedhur kete gjuhe me nje axhente politike nderkohe qe po del edhe si njeri i lig qe per lek ben cdo gje.. Ti Cani qe e corre masken tende te njeriut te ndjeshem dhe human duhet te jesh njeri qe ke qejf vetem leket dhe kapacitei yt intelektual shkon deri aty sa qe e ke kthyer emisionin ne nje takim perversesh dhe me e renda eshte se te duket vetja i zoti. Pa dyshim abandonimi qe i kane bere figurat serioze te majta emisionit tend te paska acaruar ca si shume dhe tani po nxjerr vrerin tend. Une do te besoj tek sinqeriteti yt vetem kur te te shoh qe pasurine tende ta perdoresh per ata femijet e heronjve te 21 Janarit. Te tjerat i ke ca shfaqje te peshtira.

 57. habitem sesi merr guximin te shkruaje cani artikull.te gjitha epitetet qe perdor kunder E Velise i takojne canit vete.kur akuzon erionin per mungese te shtylles kurizore dhe mungese inteligjence, cfare mund te thuhet per canin qe eshte nje injorant 24 karatesh. habitem dhe per gazeten e nderuar Panorama sesi boton nje shkrim te tij, me nje nivel jashtezakonisht te ulet dhe te ndyre ku pord.. eshte i vetem term qe i ka mbire ne goje canit.pavaresisht se eshte nje gazete me prirje djathtas dhe me njohje me canin, Panorama nuk duhet ta ule nivelin saj me keto shkrime pacavure dhe ta bojkotoje kete njeri Bosh. kur mendon qe ai moderon emisionin “jo djashtas, majtas”, apo qe merr guximin te jete ne jurine e “Dancing…” si nje injorant ‘par exelence’ (Dulaku dihet ti jape duart atij sa me pare per gjestin e bere para pak ditesh dhe te mos mendoj per paret qe i sjell cani, perndryshe do tia ule shume aksionet Vizionit si nje TV neutral), apo qe drejton ate palo emision “zone e …., qe vetem te felliqesite e ka mendjen, te peshtiroset perfundimisht gjithshka ne kete vend.ky njeri duhet te shporret nga cdo medium mediatik sepse eshte turpi i medias shqiptare.

 58. Kjo M-ja sec me kujton.

 59. Cani je i madh.me duket se do shkosh prap ke klani…………………..

 60. o Arian po pse i humbe dhe ato pak vlera qe te kishin mbetur,saliu mund te te siguroj jeten ty me para,por kete audience dhe ate kenaqesi qe te jepte fama,mos sot por per nje muaj apo nje vite nuk ke per ti pasur me,sepse u bere dhe ti legen si politikanet.

 61. Cani ke me te vertete kurajo.
  quhet vetembrojtje, dhe te flasesh nje dite para kunder rames do me shume kurajo.

 62. Pervec mllefeve te tua personale dhe banalitetit nuk na the gje O Arjan “gazetari”.
  Eshte bere mode qe gazetare si puna jote te shfrytezojne vendin e punes per shfryre inatet personale duke u munduar t`i instilojne ato ne nje popullin fatzi si ky i yni te cilit nuk i del politika per t`ia bere fatin me te kobshem ,po i eshte shtuar dhe media(ka vite ne fakt).

 63. More fatmir,
  Fatkeqesi do te ishte nese Arjani do te perfundonte ne krahun nga anon ti,e jo nga druhesh se ai ka perfunduar.Vete krahu ku ti mbeshtesh eshte i mbeshtetur mbi genjeshtra,qe edhe ti vete nuk i beson,por ta don”detyra…”,apo urrejtja qe Shqiperija po perparon pa autorsine tuaj.Perparim madje i paimagjinushem per shqiptaret e ndershem……Ka shqiptare edhe nga ata qe ndodhen mijra km.larg per shkaqe te dyshimta:P.sh.larguar nga friga se ne domokraci mund te jepnin llogari per bemat e tyre ne te kaluaren.Kush te siguron se nje ata mund te mos jeni dhe ju,qe po mundoheni e po prisni me padurim qe ne pushtet te vij krahu qe mund tu perkedhele per ata te bera?Ndryshe nuk spjegohet i gjithe ky zell e ajo kembengulje te cpifni e te nxini pa u lodhur gjendjen e sotme ne shqiperi,me fjale te mdha: “diktature,varferi,vjedhje e vrasje” te papara ndonjehere!(madje edhe ne kohen e endrres suaj).Shkurt,o fatmir:nuk i beson me kush ato genjeshtrat e juaja progantistike e bajate,si ata te kohes suaj per “kapitalizmin e imperjalizmin gjakpires”Sa per ata qe thua me mllef per Bashen,sikur te themra e kembes ti vije do e kishe per nder.Ay do te behet dhe do mbese nje shqiptar i madh,nderkohe qe juve as emri nuk do tu mbahet mend.

  • Une shkruaj ato qe mendoj une dhe si i mendoj une ne shkrimin qe paraqitet. Kjo eshte e drejta ime. Ti, zoteri, nuk ke te drejte te komentosh komentet e mia por te shkrimit te gazetarit. Une bej qejfin tim me shkrimin qe eshte publik, por jo jo me komentin e dikujt qe eshte mendim privat. Kur ti , zoteri, ti kuptosh keto do te jete vone dhe bari do te kete bere punen e tij. Mban toka çdo gje ne siperfaqe, por jo te gjitha u sherbejne njerzeve.

 64. Pershendetje ,, ARIAN CANI po te mos fusi hundet ne politike eshte i nderuar por kur fute hundet andej ketej , me ngjan si FEDE

 65. Nuk e njohë Arjanin,as si njeri e as si gazetar.Po për shkrimin që ka sot në gazetë,mendojë se nuk është mediokër dhe pa zë ne shtypin dhe gazetarinë shqiptare.Them kështu se duke ditur ca palo punë të Erionit kur qe i ri dhe i pëlqente të shante që nga Amerika “kollozët” e politikes shqiptare Berishën dhe Nanon(përsëris,që nga Amerika).Dakort,mirë Berishën,po Nanon,ç’pate, gjoja e kishe të partisë tënde.(fakti flet për të vërtetën).Nuk është se shaje siç bën Arjani,por ti lëshoje rrufe,si Zeusi nga Olimbi.Kuptohet se kishe shok dhe një farë K.Spaihiu.Nuk meritoni të quheni Shqiptar,por bukëshkalës…

 66. Pajtim Zenaj

  E mo c’merreni me nje si A. Cani. Vetem gelbaze di te nxjerre ai.

 67. vlera, kanada

  E ndjek shpesh emisionin zone e lire dhe me pelqen.Sidomos emisionet e javeve te fundit kane permbajtje shume pozitive dhe me vjen shume mire qe Arjani e ka kuptuar se cdo gje duhet te behet ne sherbimin me te mire te popullit te vete.Kete shembull duhet ndjekur gjithe intelegjenca shqiptare.Mjaft sociokomunizmit se shume i rrepte paska qene ne Shqiperi.Zoti e bekofte shqiperine Demokratike!

 68. Ceshtja nuk eshte aspak fenomeni Cani.Ceshtja eshte ajo e zorres se trashe te kanceruar te soroxhijve te Shqiperise,nje rrezik i madh qe kerkon te ndryshoje rendin boteror duke i afruar nje sistem totalitar edhe me te shemtuar se vet komunizmi.Nuk eshte rastit qe zoraxhijte e Sorosit ne Shqiperi e gjetke jane krysisht femije te komunisteve,ish bashkepunetore te Sigurimit te Shtetit,njerez dukshem te cthurur moralisht,kozmopolite atdhemohues dhe lloj funderina te shoqerise.Edi Rama,Erion Veliaj etj. jane monstrat qe i duhen ne perdorim idese te organizimit te shoqerise mbi bazen e parimeve nazikomuniste .Shqiptare zgjohuni perpare se ramat,ngjelat dhe veliajt t ju hedhin ne gremine ashtu sic bene dhe ne 21 janar.

 69. Ky Cani eshte nje njeri pa asnje fare vlere, ka kopjuar nje emision francez nga fillimi gjer ne fund, pershire edhe detajet e mimikes se prezsntuesitm Kete e ka transplantuar me sukses ne shoqerine tone rurale (pershire balerinat serbe e lloj lloj ordineri tjeter) qe paguan dy leke perr tu bere reklame.
  Ne 2009_n ky te merziste me reklamate pafund per Ramen, sivjet I ka marre paret nga krahu tjeter. Une nuk e di ca donte ky ne ate emision e para, e dyta jam krejt I sigurte qe I gjithe “kercenimi” per bombe ishte nje inskenim I shemtuar qe vetem nje njeri I tille mund ta beje. Eshte mire qe Rama nese fiton ndonje dite te heqe dore nga ky lloj njeriu nese e ka seriozisht.

 70. Nuk e kuptoj te gjithe ju gazetaret jeni pa shtylle kurizore duke mbajtur qendrime te dyzuara gjate gjithe ketij tranzicioni te ndyre qe po kalon ky vend i mallkuar. Ti pretendon se te kercuan familjen gje qe ne qofte se eshte e vertete eshte e pafalshme, por ti nuk je vetmi qe te ndodh kjo gje se familje ka edhe Mero Baze edhe shume gazetare te tjere qe i kercenojne cdo dite ose Sokol B allen e Andi Bushatit kryeministri jot qe ti i mbeshtet i kercoi me 21 janar dhe ti nuk trodinte sa po troditesh me kercimin tend e po te vazhdosh me kercimet per prokuroren e pergjithshme e presidentit qe i po ky kryeminister i quan njeren lavire dhe tjetrin pucist. Pra ky kryeminister qe mbeshtet e ngriti ne sistem kercenimin dhe ti nuk duhet te behesh shume merak deri sa vazshdon akoma te mbeshtetesh kete moster enveriste.

 71. me kete artikull autori i ka bere dem veç vetes, nje turp i tille te shkruhet e botohet dhe nga gazeta qe deshi te na thoste qe kinezeri ehste racizem. nje neveri e tere e gjithe kjo. ska rendesi kush shkruan e per kete po e gjithe kjo eshte e shpifur.

 72. …Z.K/Redaktor,
  Hiqe shkrimin e Z. Cani duke e shpetuar kete “gazetar” nga komentet , te pakten jepi nje shans te reflektoje.., ose le te pozicionohet JO duke shfrytezuar aksesin ne media ne menyre totalisht abuzive.

  Para disa vitesh nga CCN u perzgjodh Gazetari qe ne tere karieren e Tij nuk u gjet nje artikull/shkrim i njeanshem, i politizuar/pra jo-objektiv ..etj, pas nje anketimi disa mujor.E pergezoj tere bota kete gazetar 80- vjecar . Kjo eshte VLERE.
  Pra ky eshte ai qe mund te quhet gazetar.., pasi per sharje banale (te shumtat ne mungese te te tjereve si rasti i Znj. Albana apo Veliajt), ne boten e qyteteruar nuk mund te mendohet, thjesht perbuzet.

 73. arjan cani paske marre fund,,tani po te del boja dhe po kthehesh ne origjine, duke iu treguar te gjitheve se cfare njeriu i neveritshem dhe pa vlera je…turp per televizionin Vizion + qe mban ne pune nje njeri medioker e pa karakter si puna tende ….

 74. Te gjithe ju qe shkruani negativisht per Arjanin e keni gabim ai nuk flet fare per PD ai i kunderpergjigjet nje personi dhe disa te kaumfluarve te PS me ne krye Edi Ramen.te gjithe po e shikoni se Edi Rama spo le radhe per te tjeret ai nuk eshte kryetar i PS po Edi eshte nje njolle e zeze i PS,partia social. ka njerez te shkelqyer ne radhet e saj po Edi nuk i le ta marin fryme,ai eshte nje xhelat ne gjirin e PS ju flm bye.

 75. Hallall o Cano. Mos u merr me me ate topen se e prish pastaj.
  hahhahha “si pordha neper breke” me te gjetur skishte ku te vente.

 76. thjesht cani ka thene vetem pak nga ajo se cjane me te vertete kamikazet e xhorxh sorrosit, edhe pse cani e thot kur ata sulmojne kjo sdo te thote qe eriona dhe tipa legena si ai nuk jan te felliqur,sdo te thote qe cani qe mund te jete vet nje palaco s’ka te drejte ne kete mes,sepse tipa si eriona dhe edvina jan pasqyra e ideologjise masone ne shqiperi, ja perse asgje nuk funksionon me ta sepse ku popull ka djem qe ja din fytyrat pas maskave, thjesht kan bere nje gafe ate qe kan menduar se jan te zgjuar ne mes te zgjuarve,edhe parate e shimon peresit edhe te vet izraelit sdo te mund te bejn hajer ne kete toke qe quhet Shqiperi ,sepse nuk do behet kurre me baston i masonerise se felliqur dhe njerezve te degjeneruar qe ofron kjo fryme.

 77. shoh qe simpatizante ose militante te gay 99 nuk permendin asgje nga ajo qe njerezit e lire thojne!!! nese cani sipas dikujt ska thene asgje ,jemi sot te gjithe cana

 78. mendoj qe kercnimi me i madh per shqiperine dhe shqiptaret jane mediat televizive pasi po percajne popullin pasi nuk jane demokratike por te varura prej partive kryesore dhe qe parat i vjedhin po nga populli duke mos paguar taksat me bizneset e tyre.e sa per veliajn c’te thuash pervecse i NEVERITSHEM.

 79. adriatik ibrahimi

  o cani je fajtor sepse nuk ke dale me kohe nga ajo vorbull palacosh qe kane kapur ps-ne e duan te kapin edhe popullin.
  ti je nje njeri si te tjeret qe detyrimisht ke te meta por kjo nuk do te thote qe te trembesh nga e verteta,ndaj vari vebet ature karagjozave llafazane sepse nuk i do shqiperija,biles shkova shume gjate,nuk i do familja e vet,e njerez te tille nuk i hyne ne pune keti kombi te lashte

 80. le nam CANI per ca par te felliqura u felliqe edhe ti ……..
  po ky paska qene karakteri yt,
  shitja na nje katunari te pa shkolle ato …………….

 81. Ik cani e lepyeja breket saliut se ai di mire te te pordhe llafollogjine tate. Ik se u bere rezil !

 82. ky veliu eshte me te vertete nje PORDHE!!!!po une doja te shtoja edhe disa pordhe te tjera,NGJELA,GJINUSHI,NDOKA,MILO,ZOGAJ,keta jane te pordhes se majte,pastaj kemi pordhet e djathta,PER MUA E GJITHE POLITIKA SHQIPTARE NUK MERITON ME SHUME SE KETE EMER!!!!!!!!!!

 83. ooooo cani ma shpjego pak ,nga e ke kete karakter,nga nona,baba,apo nga shoku i nones tende

 84. Kam pershtypjen se shumicen e komenteve ketu i ben vete Eri

 85. z.Arjan Cani kryeni punen tuaj si gazetar e lereni analistin e politikanin dikujt tjeter se beni figure me te mire…sa per politiken shqiptare nje brume jane te gjithe aty si socialiste,demokrate ,komuniste e ku ta di une:NA E FELLIQET FARE ATE VEND…!!!…kemi mbi 20 vjet demokraci e pa me thuaj pak ca keni bere ne keto 20 vjet?…apo se na kaloi jeta ne emigracion se s’jeni te zote ti garantoni njerezve nevojat me minimale por e kish mire xhaxhi qe vetem me dru marrin vesh shqipot.

 86. KAVALIER Taipi

  NJE PERVERS SI ARJAN CANI QUAJNE CA TIPA ” TE GUXIMSHEM, QE FLET TROC”????!!!!!!! ,HAHAH FLET TROC DUKE JUA LYPUR GJITHE FEMRAVE QE THERET NE EMISION PARA SE TE FILLOJ EMISIONI ,HERIONI NJE PORDHE KURSE HARJANI NJE JASHTEQITJE MEDIATIKE NJE SPIUN GREK ,NJE ANTISHQIPTAR,ANTI HUMAN , NJE KATUNAR GJIROKASTRE QE NUK DI TE ARTIKULOJ DY FRAZA INTELEKTUALE POR VETEM PISLLEQE.. NUK KA SI TE BEJE ANALIZE REALE ,CANI KA HUMBUR SENSIN E REALITETIT ,PO FLUTURON DERI SA TE SHKOJE PRAPA DIELLIT .I PESHTIRE PA LIMIT KUR I THOSHTE Z BASHA .”E LUL ,HE LUL “SERVIL I LINDUR DHE VEMJE KOMUNISTE,QE IMITON NE MENYREN ME TE SHEMTUAR NJE FORMAT IDENTIK TE TV5 NE FRANCE SEPSE VETE NUK KA PIKE KREATIVITETI ,O PERNDI KUSH JU SHET MORAL POLITIK SHQIPTAREVE,PO TI CANI QE TA CAN VERTET ,ERJON PORDHES I LEPIJE BYTHEN TE TE VINTE NE EMISION QE TA BENTE ME TE BUKUR PER TELESHIKUSIN DHE TA SHISTE EMISIONIN ME SHUME TEK MARKETINGU .ME ATE PORDHEN KE NGRENE BUKE TI ORE HARBUT MOSMIRNJOHES , HAHHAHAHAHAHAHAHAH

 87. NGA RRACA E HAFIJEVE JE DOEMOS QE DO TE NXISH TE TJERET DHE TE SKUQESH VETEN.PO U KRUAJTE ME DO TI NXIER NE PUBLIK

 88. se kush eshte cani nuk e njoh por se c’far felliqesire eshte e. veliaj e ka treguar vetvehten.nga komentet e mesiperme kuptoj se ky popull do vuaje shume.te gjitheve do tju vije keq per fjalen bageti,por ta shpjegojme.ne nje interviste te shkrimtarit zija cela tha; ky popull eshte si ai krimbi nen gur dhe ashtu eshte mesuar i pelqen. shikoni vendet skandinave ka popull me nivel dhe jane ne aten mete vogel stad qe jane. natyrisht une nuk pretendoj te arijme menjehere ate nivel por te kemi dy gram tru qe nga te keqijt qe kemi te dime te zgjedhim gjithmone te keqen me te vogel atehere sigurisht do benim gjithmone nje hap perpara.do ta vulos duke thene se nuk ka faj politika por populli

 89. bande PD dhe bande PS.CNA DUHEN NE KETO . UNE THEM TE BEJME NE NJE BANDE TE TERBUARISH DHE AS ME SALI E ME EDI E AS ME ERIJON E CANI. TE MERRIM NJE HU E TI QERROJME SE NA KANE CARE KOKEN TE GJITHE E NA KANE LODHUR

 90. problemi eshte i yti qe u fute ne lojen e ketyre qe e kane uzurpuar PS.Ata jane legjitim dhe jam dakort me ty qe jane horra.por loja eshte e tyrja e ti nuk duhet te hysh ne kete loje nese nukl do te perbaltesh.Sa per erjonin e ke gabim,ai eshte futur qe i vogel ne kete pisllekloje dhe e di si duhet hedhur vallja.ai eshte i mesuar qe i vogel me euron,njerez qe nuk kane bere asnje dite pune dhe blejne vila nag 20 000 euro.ai eshte shume shume i rrezikshem .do ta degjojme ne te ardhmen

 91. bravo cani .Po je kujtu nje cike vone mor burre duhet te kishe reaguar me perpara jo kur tu prek familja jote . kjo tregon qe ne shqiperi gazetaret akoma nuk e kane kuptuar mision e tyre qe do te thote qe familja e tyre eshte populli . kjo thenie mund tju duket pak komuniste por une mendoj se eshte sociale . gjithsesi urime per karrieren e re si analist se me thene te drejten mendoj se aty e ke te ardhmen

Beni nje Koment

 • Facebook
 • Twitter
 • YouTube
 • Linkedin
 • RSS

Gazeta Panorama Alexa toolbar

Parashikimi i motit


+23
H: +24°
L: +12°
Tirana
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +25° +25° +25° +24°
+12° +11° +11° +11° +10° +11°
+22
H: +23°
L: +15°
Durres
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +25° +23° +23°
+15° +14° +15° +15° +12° +11°
+22
H: +25°
L: +10°
Elbasan
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+28° +28° +27° +27° +27° +26°
+12° +11° +11° +10° +10° +11°
+18
H: +23°
L: +16°
Vlore
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +24° +24° +24°
+15° +14° +14° +15° +12° +12°
+21
H: +23°
L: +11°
Shkoder
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +25° +25° +26° +25° +24°
+12° +11° +12° +10° +11° +12°
+18
H: +22°
L: +
Korce
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +22° +23° +23°
+ + + + + +
+22
H: +24°
L: +11°
Berat
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +25°
+11° +10° +10° +10° + +10°
+9
H: +22°
L: +
Kukes
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +22° +21° +21° +21° +21°
+ + + + + +
+23
H: +23°
L: +12°
Sarande
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+23° +23° +23° +22° +22° +22°
+11° +12° +11° +10° + +13°
+24
H: +24°
L: +13°
Kavaje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +25°
+13° +13° +12° +12° +11° +11°
+22
H: +22°
L: +12°
Kruje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +23° +21° +22° +21° +20°
+11° +10° +10° +10° +10° +11°
+22
H: +24°
L: +14°
Lezhe
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +24°
+14° +14° +14° +13° +12° +13°
+20
H: +24°
L: +14°
Fier
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +26°
+12° +12° +11° +12° +12° +11°
+18
H: +19°
L: +
Pogradec
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +21°
L: +
Rreshen
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +24° +23° +23° +23° +22°
+ +10° +10° + + +
+23
H: +23°
L: +
Tropoje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +20° +19°
+ + + + + +
+20
H: +23°
L: +
Pristina
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +21° +20°
+ + + + + +
+25
H: +25°
L: +
Prizren
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +24° +23° +24° +24° +23°
+10° + + + + +10°
+23
H: +23°
L: +
Mitrovica
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+20° +20° +19° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Skopje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +22° +23° +23° +23° +23°
+ + + + + +
+24
H: +24°
L: +
Gostivar
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Tetovo
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+16
H: +20°
L: +
Struga
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +20° +20°
+ + + + + +Showbiz

Lifestyle

Teknologji

Kuriozitete

© 2015 Gazeta Panorama ONLINE. All Rights Reserved.   Programuar nga: ikoncept Privacy