GRAZIA
Home » Kronike » Burrel, 16-vjeçari plagos dy persona për hakmarrje

Burrel, 16-vjeçari plagos dy persona për hakmarrje

 • Albanian
 • English
 • French
 • German
 • Italian

Halit Dedja, babai i vrarë i 16-vjeçarit

Një 16-vjeçar tentoi të vriste për të marrë hakun e vrasjes së të atit, dy xhaxhallarëve dhe gjyshit të tij.Ngjarja e rëndë ndodhi dje rreth orës 15:30 në mes të qytetit të Burrelit, kur autori i dyshuar, H.Dedja, qëlloi me plumba ndaj një mjeti në të cilin po udhëtonte 48-vjeçari Ismet Kola dhe nipi i tij, Bashkim Dervishi. Adoleshenti dyshohet se do të hakmerrej pesë muaj pasi fisi Kola akuzohet për ekzekutimin e babasë së tij, Halit Deda. Nga policia pohohet se si pasojë e hasmërisë ndërmjet fiseve Kola e Dedja, 16-vjeçarit i janë vrarë edhe dy xhaxhallarët Gëzim e Gazmir Dedja, si dhe gjyshi, Femi Dedja. Për këto vrasje, sipas burimeve të policisë, dyshohet të jetë një pjesëtar i fisit Kola. “Ngjarja ndodhi në vendin e quajtur ‘Lagjja e Re’, afro 500 metra në perëndim të stadiumit të qytetit”, bëri të ditur policia. Të shtënat me armë shkaktuan panik në Burrel, ndërsa efektivë të policisë mbërritën në vend dhe nisën kërkimet për autorin, i cili dyshohet të jetë djali dhe njëherazi nip i katër viktimave. Dy të plagosurit janë dërguar në Spitalin e Burrelit. Mjekët kirurgë thanë se Ismet Kola kishte dy plagë në bark dhe Dervishi një plagë në shpatullën e djathtë. Pas konsultimeve mes tyre, mjekët kërkuan dërgimin e tyre në Spitalin Ushtarak. Mësohet se të plagosurit po udhëtonin nga ish-Agjencia e Udhëtarëve në drejtim të kryqëzimit, kur është qëlluar mbi mjetin e tyre. Policia tha se autori i dyshuar është H.Dedja, 16 vjeç, djali i vetëm i Halit Dedës, i cili u ekzekutua në Tiranë më 16 dhjetor të vitit të kaluar. Pas ngjarjes, adoleshenti është larguar, ndërsa po punohet për kapjen e tij. Familja Kola, burrat e kësaj shtëpie akuzohet se kanë vrarë tre vëllezër të familjes Dedja dhe babanë e tyre. Ndërkohë, Dedajt akuzohen se kanë vrarë dy vëllezër të Ismet Kolës, Fiqiriu e Mediu, si dhe babanë e tij, Haki Kola. Pikërisht ky serial vrasjesh për hasmëri mendohet të ketë shkaktuar edhe ngjarjen e djeshme, e cila për pak solli dy viktima të tjera.

AMC

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Panorama Online. Moderatori

1 Koment per “Burrel, 16-vjeçari plagos dy persona për hakmarrje”

 1. me vjen keq se edhe hulkun cunin e halitit do e vrasin KOLAJT jane gjalle akoma dhe nuk te falin nga DEDAJT nuk ka ngel me njeri KOLAJ jeni njisha RRESPEKTE

Beni nje Koment

 • Facebook
 • Twitter
 • YouTube
 • Linkedin
 • RSS
Gazeta Panorama Alexa toolbar

Parashikimi i motit


+23
H: +24°
L: +12°
Tirana
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +25° +25° +25° +24°
+12° +11° +11° +11° +10° +11°
+22
H: +23°
L: +15°
Durres
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +25° +23° +23°
+15° +14° +15° +15° +12° +11°
+22
H: +25°
L: +10°
Elbasan
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+28° +28° +27° +27° +27° +26°
+12° +11° +11° +10° +10° +11°
+18
H: +23°
L: +16°
Vlore
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +24° +24° +24°
+15° +14° +14° +15° +12° +12°
+21
H: +23°
L: +11°
Shkoder
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +25° +25° +26° +25° +24°
+12° +11° +12° +10° +11° +12°
+18
H: +22°
L: +
Korce
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +22° +23° +23°
+ + + + + +
+22
H: +24°
L: +11°
Berat
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +25°
+11° +10° +10° +10° + +10°
+9
H: +22°
L: +
Kukes
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +22° +21° +21° +21° +21°
+ + + + + +
+23
H: +23°
L: +12°
Sarande
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+23° +23° +23° +22° +22° +22°
+11° +12° +11° +10° + +13°
+24
H: +24°
L: +13°
Kavaje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +25°
+13° +13° +12° +12° +11° +11°
+22
H: +22°
L: +12°
Kruje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +23° +21° +22° +21° +20°
+11° +10° +10° +10° +10° +11°
+22
H: +24°
L: +14°
Lezhe
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +24°
+14° +14° +14° +13° +12° +13°
+20
H: +24°
L: +14°
Fier
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +26°
+12° +12° +11° +12° +12° +11°
+18
H: +19°
L: +
Pogradec
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +21°
L: +
Rreshen
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +24° +23° +23° +23° +22°
+ +10° +10° + + +
+23
H: +23°
L: +
Tropoje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +20° +19°
+ + + + + +
+20
H: +23°
L: +
Pristina
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +21° +20°
+ + + + + +
+25
H: +25°
L: +
Prizren
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +24° +23° +24° +24° +23°
+10° + + + + +10°
+23
H: +23°
L: +
Mitrovica
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+20° +20° +19° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Skopje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +22° +23° +23° +23° +23°
+ + + + + +
+24
H: +24°
L: +
Gostivar
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Tetovo
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+16
H: +20°
L: +
Struga
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +20° +20°
+ + + + + +Showbiz

Lifestyle

Teknologji

Kuriozitete

© 2015 Gazeta Panorama ONLINE. All Rights Reserved.   Programuar nga: ikoncept Privacy