GRAZIA
Home » Kronike » Vdekja e Emmy-t, Kelmendi, rekurs në Gjykatën e Lartë

Vdekja e Emmy-t, Kelmendi, rekurs në Gjykatën e Lartë

 • Albanian
 • English
 • French
 • German
 • Italian

Elsina Hidersha (Emmy)

Azis Kelmendi, biznesmeni kosovar i akuzuar për ngjarjen ku mbeti e vdekur këngëtarja Elsina Hidersha, e njohur edhe si “Emmy”, kërkon lirinë në Gjykatën e Lartë.Këngëtarja 21-vjeçare, ndërroi jetë pak orë pasi u aksidentua rëndë mbrëmjen e 27 shkurtit të këtij viti, në Tiranë, nga makina që drejtohej nga biznesmeni. Afro dy muaj pasi ai u la në masën e sigurisë “arrest me burg” nga Gjykata e Shkallës së Parë e më pas nga Apeli, biznesmeni i kërkon ndryshimin e kësaj mase Gjykatës së Lartë. Lajmi konfirmohet nga burime zyrtare të këtij institucioni. Sipas burimeve nga Gjykata, kërkesa për ndryshimin e masës së sigurisë së “personit në hetim”, Azis Kelmendi, është depozituar pak ditë më parë nga mbrojtësit e tij në kryesekretarinë e kësaj Gjykate. Nga burimet, mësohet se bëhet fjalë për kundërshtimin e biznesmenit Kelmendi në lidhje me dy vendimet e shkallëve më të ulëta të gjyqësorit, që e kanë lënë atë në masën e sigurisë “arrest me burg”. Kërkesa ende nuk i është nënshtruar shortit, që do të përcaktojë anëtarët e Kolegjit Penal, që do ta shqyrtojnë atë. Azis Kelmendi është i dyshuari i Prokurorisë si autor i ngjarjes së fundshkurtit të këtij viti, në ambientet jashtë pub “Venue” në Tiranë, ku u aksidentua për vdekje këngëtarja 21 vjeçare “Emmy”. Për herë të parë ai u përball me Gjykatën e Tiranës, pak ditë pas ngjarjes, në 3 mars të këtij viti. Në këtë seancë, Gjykata pranoi kërkesën e Prokurorisë për “vlerësimin e ligjshëm të arrestit të tij në flagrancë”, si edhe për caktimin e masës së sigurisë “arrest me burg” ndaj tij. Pak ditë më vonë, Gjykata e Apelit të Tiranës vendosi të lërë të pandryshuar këtë vendim. Ndërkohë, Prokuroria e Tiranës vijon hetimet në lidhje me zbardhjen e plotë të ngjarjes së 27 shkurtit. Sipas vendimit të Gjykatës së Shkallës së Parë, që caktoi “arrest me burg” ndaj tij, aksidenti ndodhi pak pasi e ndjera “Emmy” kishte debatuar ashpër me biznesmenin Kelmendi para ambienteve të pub “Venue”. Në këtë kohë, biznesmeni ishte në bordin e automjetit të tij dhe i shoqëruar nga një femër tjetër. Sipas Prokurorisë, 21-vjeçarja Hidersha është kapur tek xhami i automjetit, ndërsa automjeti është ndezur nga Kelmendi dhe ka lëvizur duke e rritur shpejtësinë. “Kjo situatë dyshohet të ketë zgjatur rreth 50 metra distancë, pas së cilës, për shkak te shpejtësisë së makinës që drejtonte i dyshuari dhe frenimeve të tij, ajo është rrezuar e plagosur rëndë”, thuhej në vendimin e gjykatës.

AMC

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Panorama Online. Moderatori

5 Komente per “Vdekja e Emmy-t, Kelmendi, rekurs në Gjykatën e Lartë”

 1. tironsirefugjat1

  posi mor Hazis krimineli i paftyr! N kerkoke tani te jesh edhe i lir mor qafir montuoz sepse mendon qe po haroesh mor rrugac i degjeneruar.More jeten e nje femie mor harbut pasanik dhe tani po gjuan ti rreshqasesh drejtesis!!! Cfar do, meshir kur ti spate meshir per ate vajz shum me te vogel nga ty mor ujk i vjeter siberie! Aty te rrish bile ne biruuc nga ato te Enverit e ke pak Ju zoterij te drejtesis bravo asnje leshim mos i beni ksaj kafshe me ftyr njeriu! ! Le te kenaq instiktet shtazore me parat e tij aty ne burg dhe le te kujtohet cka ber dhe sa dhimbje u solli atyre qe e deshen kte lule qe akoma sarriti te gezoj jeten qe kish perpara me apo pa gabime

 2. I bejme thirrje drejtesise qe te mos kete meshire per vrasesit , asnje tolerance ,per mua do doja qe te ishte ne fuqi ligji me varje qe kur te mendojne per te vrare tjetrin ta kene hapur varrin e tyre se s ‘ka te drejte asnje njeri ne kete bote ti mare jeten tjetrit sado te medha te jene konfliktet midis tyre .Te mos kete meshire per zotin hazis dhe te tjere si ai te kalbet ne burg .

 3. Neqoftese nuk ka shtet ligjor atehere te lirohet Kelmendi pa hetuar prokuroria. Krimi u krye dhe nji vajze vdiq. Dikush mban pergjegjesi : Ose krimineli ose po u lirua krimineli shtet.

 4. Ky kriminel vrases per veten e tij nuk dashka te rrije ne burg,po per jeten e asaj vajze te re qe e vrau a nuk mendoi? Aty brenda te plaset ujku vrases, deri sa te vdese.

 5. burge te perjetshem per njerez si haziz bastardii duket vetja zote kure kane leke.aty te perfundoje qeni.dhe kure te skoje ne burge te behet dashnorja e no njonit,ndyresira.mendimi im

Beni nje Koment

 • Facebook
 • Twitter
 • YouTube
 • Linkedin
 • RSS
Gazeta Panorama Alexa toolbar

Parashikimi i motit


+23
H: +24°
L: +12°
Tirana
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +25° +25° +25° +24°
+12° +11° +11° +11° +10° +11°
+22
H: +23°
L: +15°
Durres
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +25° +23° +23°
+15° +14° +15° +15° +12° +11°
+22
H: +25°
L: +10°
Elbasan
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+28° +28° +27° +27° +27° +26°
+12° +11° +11° +10° +10° +11°
+18
H: +23°
L: +16°
Vlore
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +24° +24° +24°
+15° +14° +14° +15° +12° +12°
+21
H: +23°
L: +11°
Shkoder
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +25° +25° +26° +25° +24°
+12° +11° +12° +10° +11° +12°
+18
H: +22°
L: +
Korce
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +22° +23° +23°
+ + + + + +
+22
H: +24°
L: +11°
Berat
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +25°
+11° +10° +10° +10° + +10°
+9
H: +22°
L: +
Kukes
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +22° +21° +21° +21° +21°
+ + + + + +
+23
H: +23°
L: +12°
Sarande
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+23° +23° +23° +22° +22° +22°
+11° +12° +11° +10° + +13°
+24
H: +24°
L: +13°
Kavaje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +25°
+13° +13° +12° +12° +11° +11°
+22
H: +22°
L: +12°
Kruje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +23° +21° +22° +21° +20°
+11° +10° +10° +10° +10° +11°
+22
H: +24°
L: +14°
Lezhe
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +24°
+14° +14° +14° +13° +12° +13°
+20
H: +24°
L: +14°
Fier
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +26°
+12° +12° +11° +12° +12° +11°
+18
H: +19°
L: +
Pogradec
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +21°
L: +
Rreshen
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +24° +23° +23° +23° +22°
+ +10° +10° + + +
+23
H: +23°
L: +
Tropoje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +20° +19°
+ + + + + +
+20
H: +23°
L: +
Pristina
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +21° +20°
+ + + + + +
+25
H: +25°
L: +
Prizren
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +24° +23° +24° +24° +23°
+10° + + + + +10°
+23
H: +23°
L: +
Mitrovica
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+20° +20° +19° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Skopje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +22° +23° +23° +23° +23°
+ + + + + +
+24
H: +24°
L: +
Gostivar
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Tetovo
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+16
H: +20°
L: +
Struga
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +20° +20°
+ + + + + +Showbiz

Lifestyle

Teknologji

Kuriozitete

© 2015 Gazeta Panorama ONLINE. All Rights Reserved.   Programuar nga: ikoncept Privacy