GRAZIA
Home » Argument » PD-PS, zbardhen listat për Tiranën

PD-PS, zbardhen listat për Tiranën

 • Albanian
 • English
 • French
 • German
 • Italian
Partitë pjesëmarrëse në zgjedhjet e 8 majit depozitojnë në limitet e fundit kohore në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve listat për kandidatët e Këshillit Bashkiak të Tiranës.Gazeta zbardh sot të plota listat e PS-së dhe PD-së si dhe kandidatët potencialë për t’u futur në Këshillin Bashkiak për LSI-në. E përbashkëta e listës së dy partive të mëdha është që ajo kryesohet nga zonjat. PS-ja ka zgjedhur anëtaren e kryesisë, Mimoza Hafizi, ndërsa PD-ja zv.ministren e Integrimit, Jorida Tabaku. Në listën e demokratëve bie në sy emri i ish-futbollistit dhe trajnerit të Tiranës, Sulejman Mema, i cili është i 14-i në listë, në një vend të sigurt. Në të njëjtën kohë, në listë janë edhe këngëtari Bojken Lako, aktorja Yllka Mujo dhe sportistja e njohur Klodiana Shala. Në listën e PS-së janë përfshirë dy analistët, Kristaq Blushi dhe Lorenc Vangjeli. Ndërsa lista e Lëvizjes Socialiste për Integrim kryesohet nga kreu i degës së Tiranës, Shezai Rrokaj dhe pas tij vijnë Edmond Panariti, Erisa Zaimi, Endrit Brahimllari dhe Blerina Kazaferi. Dy partitë kryesore kanë kënaqur edhe partitë aleate në listën e tyre të këshilltarëve. I nënti në listën e demokratëve, një pozicion fitues ky, është Beqir Nuredini, i Partisë për Drejtësi, Integrim dhe Unitet, ndërsa 17-i, aq sa numri i këshilltarëve që PD-ja ka aktualisht, është nënkryetari i Partisë Lëvizja e Legalitetit, Murat Basha. Nga ana e saj, Partia Socialiste ka vendosur të 20-in në listë, juristin e Partisë Bashkimi për të Drejtat e Njeriut, Andrea Marto, dhe të 27-in, përfaqësuesin e Partisë Demokristiane, Dhimitër Muslia. Partia Republikane do të ketë të parin në listën e këshilltarëve të Këshillit Bashkiak të Tiranës, kryetarin e degës, Maks Begeja, ndërsa Lëvizja për Zhvillim Kombëtar, Dashamir Shehin. Në zgjedhjet e katër viteve më parë, Partia Socialiste fitoi 21 këshilltarë, Partia Demokratike, 17 dhe Lëvizja Socialiste për Integrim, 6 këshilltarë.\ lista e kandidateve per keshillin bashkiak te tiranes Lista e këshilltarëve të PD për Tiranën Jorida Tabaku Ferdinant Poni Suzana Guxholli Gezim Karapici Niazi Kosovrasti Dhori Kule Jul Bushati Eneida Guria Beqir Nuredini Besnik Aliaj Jera Kruja Zamir Ndroqi Akli Fundo Sulejman Mema Enkelejda Sallaku Bledi Kasmi Murat Basha Ariana Bekteshi Vejsel Rizvanolli Bojken Lako Yllka Mujo Gazment Dibra Florian Xhuti Klodiana Shala Agim Kukeli Alma Marku Aida Shehu Lekë Gjoni Gazmend Sallaku Dhurata Çupi Mehmet Spahiu Safet Sula Albert Avdyli Edmond Kazazi Mirgen Lata Najada Hoxha Kreshnik Hashorva Sokol Leka Voisava Miolli Robert Jano Ilirian Laçi Jona Saraçi Arbi Thereska Perikli Dhales Xhulieta Rama Lista e kandidatëve të PS për Tiranën Mimoza Hafizi Tritan Kalo Kristaq Blushi Ardiana Berberi Ervin Bushati Lorenc Vangjeli Arbian Mazniku Aldrin Dalipi Gerta Lubonja Shpetim Cami Fatbardha Barjaba Genti Gazheli Juliana Hoxha Mehmet Hasanlami Alketa Hila Valbona Tahiraja (Doçi) Petrit Ago Hari Mulla Eridian Saliani Andrea Marto Megi Ajtyresa Ylli Çano Vjola Sterjo Xhevdet Kaçani Suzana Hakrama Abdul Sarja Dhimitër Muslia Besnik Deda Erik Skendaj Shpresa Bello Genci Lila Hermo (Raqi) Madhi Dhurata Shamia Gëzim Kapo Fatbardha Sadikaj Leonard Gremshi Eduard Ahmeti Dhurata Isufaj Lista e kandidatëve të LSI për Tiranën Shezai Rrokaj Edmond Panariti Erisa Zaimi Endrit Brahimllari Blerina Kazaferi Viron Bezhani Muharrem Berisha Dritan Ylli Sajmir Ivzigu Lista e kandidatëve të PDIU për Tiranën Tahir Muhedini Arian Çuko Arben Taipi Lista e kandidatëve të PDS për Tiranën Florian Pullazi Pirro Milkani Entela Basha Nasi Mitrojorgji Petrit Nathanaili Lista e kandidatëve të PAA për Tiranën Aelita Mani Erind Nuredini Mehdi Stërmasi Ani Dani Ilir Gashi Lista e kandidatëve të PSV91 për Tiranën Enver Reçi Lista e kandidatëve të PBLD për Tiranën Nuredin Musaj Shaqir Rexhvelaj Arta Mulaj Lista e kandidatëve të PLL për Tiranën Agim Kraja Edvin Kuçi Sokol Neziraj Ylli Keputa Lista e kandidatëve të PK për Tiranën Hysni Milloshi Muharrem Xhafa Lista e kandidatëve të PR për Tiranën Maksim Begeja Lista e kandidatëve të PBKD për Tiranën Besnik Troplini Juvena Gjika Muhamet Jarani

AMC

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Panorama Online. Moderatori

7 Komente per “PD-PS, zbardhen listat për Tiranën”

 1. ne listen e pd Zamir ndroqi mjek ne spitalin neurologjik Tirane. Per dy muaj qe kem qendruar prene ketij spitali kem pre se ky te rjepte se gjalli nga leket per c do te semureaq sa dhe kolegu i tij mjek nuk u besoi vetes kur dhe atij nepermjet nje te treti i kishte marre jo pak.Tani do te duhet ti epni dhe voten.Une njha nje, po ju te tjeret me shume.

 2. Akoma jane ne listat e PD-se ca njerez qe Sala nuk i beri as deputete se kishin qene gjithe jeten spiune, si Gezim Karapici??

 3. Pershendes Partine Levizja Legaliteit per zgjedhjen e kandidatit z.Agim Kraja, pasi ka cilesi shume te larta per shoqerin, shume punetor i sinqerte dhe dashamires per te gjithe njerezit qe e rrethojne. Per te tille njerez ka nevoje shoqeria jone, jo per njerez te vegjel dhe personale.
  Urime urime.

 4. Kjo Dhurata CUPI e PD – se e papare.Nje ndyresire e vertete!Saliu e ka te humbur kete here.

 5. Enkelejda Sallaku?

  Mos u tallni, kjo eshte mediokriteti ne person. Si pranon Dhori Kule te qendroje ne nje liste me te.

  Erina, ish studente e fakultetit te veterinarise.

 6. ky r.jano mos eshte ay qe ka levizur nga partia ne parti !!!!!!!!?????

 7. nje nder kandidatet qe ka patur Pd , serioze dhe te ndershme ka qene pikerisht kjo zonja Dhurata cupi. Kam patur rastin te punoj me te dhe jo vetem une por edhe punonjesit e tjere kane opinion pozitiv.
  edhe ne Bashkine e tiranes ku punon flasin mire per kete zonje

Beni nje Koment

 • Facebook
 • Twitter
 • YouTube
 • Linkedin
 • RSS
Gazeta Panorama Alexa toolbar

Parashikimi i motit


+23
H: +24°
L: +12°
Tirana
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +25° +25° +25° +24°
+12° +11° +11° +11° +10° +11°
+22
H: +23°
L: +15°
Durres
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +25° +23° +23°
+15° +14° +15° +15° +12° +11°
+22
H: +25°
L: +10°
Elbasan
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+28° +28° +27° +27° +27° +26°
+12° +11° +11° +10° +10° +11°
+18
H: +23°
L: +16°
Vlore
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +24° +24° +24°
+15° +14° +14° +15° +12° +12°
+21
H: +23°
L: +11°
Shkoder
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +25° +25° +26° +25° +24°
+12° +11° +12° +10° +11° +12°
+18
H: +22°
L: +
Korce
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +22° +23° +23°
+ + + + + +
+22
H: +24°
L: +11°
Berat
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +25°
+11° +10° +10° +10° + +10°
+9
H: +22°
L: +
Kukes
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +22° +21° +21° +21° +21°
+ + + + + +
+23
H: +23°
L: +12°
Sarande
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+23° +23° +23° +22° +22° +22°
+11° +12° +11° +10° + +13°
+24
H: +24°
L: +13°
Kavaje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +25°
+13° +13° +12° +12° +11° +11°
+22
H: +22°
L: +12°
Kruje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +23° +21° +22° +21° +20°
+11° +10° +10° +10° +10° +11°
+22
H: +24°
L: +14°
Lezhe
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +24°
+14° +14° +14° +13° +12° +13°
+20
H: +24°
L: +14°
Fier
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +26°
+12° +12° +11° +12° +12° +11°
+18
H: +19°
L: +
Pogradec
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +21°
L: +
Rreshen
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +24° +23° +23° +23° +22°
+ +10° +10° + + +
+23
H: +23°
L: +
Tropoje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +20° +19°
+ + + + + +
+20
H: +23°
L: +
Pristina
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +21° +20°
+ + + + + +
+25
H: +25°
L: +
Prizren
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +24° +23° +24° +24° +23°
+10° + + + + +10°
+23
H: +23°
L: +
Mitrovica
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+20° +20° +19° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Skopje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +22° +23° +23° +23° +23°
+ + + + + +
+24
H: +24°
L: +
Gostivar
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Tetovo
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+16
H: +20°
L: +
Struga
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +20° +20°
+ + + + + +Showbiz

Lifestyle

Teknologji

Kuriozitete

© 2015 Gazeta Panorama ONLINE. All Rights Reserved.   Programuar nga: ikoncept Privacy