GRAZIA
Home » Argument » Emrat në KQZ. PD-PS, duelet në gjithë vendin

Emrat në KQZ. PD-PS, duelet në gjithë vendin

 • Albanian
 • English
 • French
 • German
 • Italian
Pas dorëzimit të listës zyrtare të kandidatëve të PS në KQZ tashmë është zgjidhur enigma e dueleve mes koalicionit qeveritar dhe atij opozitar në zgjedhjet e 8 majit. Gazeta zbardh të gjitha përballjet në 65 bashkitë dhe 308 komuna në të gjithë vendin. Pas përfundimit të mbledhjes së kryesisë së PS-së dje u deshën disa orë që të bëheshin publikë emrat e miratuar për komunat dhe bashkitë ku do të garojnë socialistët. Shqetësimi se kandidatët e skualifikuar nga kryesia mund të dilnin të pavarur ose t’i bashkoheshin ndonjë force tjetër politike, detyroi selinë rozë të vononte bërjen publike të listës përfundimtare të PS. Më në fund, PS miratoi përballjet e saj me PD, e cila nga ana e saj i kishte bërë publike kandidatët e saj një ditë më parë. Komplikimi i listës së ardhur nga asambletë socialiste, për shkak të emrave të shumtë si kandidatë potencialë, detyroi kryesinë socialiste që të mblidhej në dy seanca. E mbledhur të dielën pasdite, kryesia arriti të miratonte vetëm ata kandidatë të cilët nuk kishin propozime alternative, ndërsa i la kohë ende negociatave, por dhe pamundësisë për t’u regjistruar si të pavarur, që të mblidhej të hënën pasdite për të marrë vendimin përfundimtar. Ndonëse nuk ka pasur debate të forta, anëtarë e saj kanë argumentuar përparësitë e njërit kandidat nga tjetri, ndërsa nuk kanë munguar surprizat, me emra që nuk ishin propozuar nga asambletë socialiste. Lista e kandidatëve u dërgua mbrëmë vonë në KQZ, para mesnatës, duke respektuar në këtë mënyrë afatin e përcaktuar në Kodin Zgjedhor. QARKU BERAT Bashkia Berat PD Ilir Deçolli PS Fadil Nasufi Bashkia Kuçovë PD- LSI Selfo Kapllani PS Bardhyl Gjyzeli Bashkia Ura-Vajgurore PD- LSI Thoma Rumniçi PS Syrja Ormenaj Bashkia Poliçan PD- PR Çaush Qato PS Adriatik Zotka Bashkia Çorovodë PD- LSI Nesim Spahiu PS Rezart Hoxha Komuna Perondi PD Rexhep Haderaj PS Ramiz Oboni Komuna Kozare PD Myslym Haxhiaj PS Fatmir Doksani Komuna Roshnik PD Arif Qato PS Petrit Fiska Komuna Kutalli PD Dritan Sula PS Shpëtim Vrapi Komuna Lumas PD Zarif Sala PS Përparim Doko Komuna Otllak PD Durim Myftari PS Dalip Kanaci Komuna Poshnje PD- LSI Kujtim Pelivani PS Meleq Lila Komuna Velabishtë PD- LSI Kastriot Rapaj PS Krenar Hoxha Komuna Sinjë PD Agron Abazi PS Pelivan Sinaj Komuna Cukallat PD Justin Zyka PS Xhevdet Kodheli Komuna Tërpan PD- LSI Edmont Zotkaj PS Engjell Veliaj Komuna Vertop PD- LSI Guximtar Gojka PS Flamur Balliu Komuna Bogovë PD Fadil Kapllani PS Jonuz Gorezi Komuna Cepan PD Besnik Osmani PS Dalip Cuku Komuna Gjerbës PD Dilaver Zyko PS Trendafil Lajthia Komuna Leshnjë PD- LSI Ilirjan Hodo PS Irakli Gjoni Komuna Potom PD- LSI Lirim Koromani PS Edmond Omeri Komuna Qendër-Skrapar PD- LSI Gazmir Hysa PS Astrit Mustafaraj Komuna Vendresh PD- LSI Sulejman Dervishi PS Bashkim Yzeiraj Komuna Zhepë PD Sulejman Seitaj PS Selami Osmanllari QARKU DIBER Bashkia Peshkopi PD Ilir Krosi PS Ilir Vraniçi Bashkia Bulqizë PD Roland Keta PS Mufit Duriçi Bashkia Klos PD Ramazan Mjeshtri PS Mexhit  Sina Bashkia Burrel PD Skënder Lleshi PS Adelina Farrici Komuna Fushë-Bujqizë PD- PR Isuf Cani PS Fluturim Zeneli Komuna Sllovë PD- PR Ramë Kaza PS Fatos Mandri Komuna Kala e Dodës PD- aleatët PS Bajram Himallari Komuna Arras PD- LSI Bekim Krashi PS Sali Tërshalla Komuna Fushë Cidhen PD Aranit Skepi PS Fatmir Buci Komuna Fushë Muhur PD- aleatët PS Afrim Mikli Komuna Kastriot PD Hamza Leshi PS Shpëtim Pira Komuna Lurë PD- aleatët PS Avni Buci Komuna Luzni PD Haxhi Damzi PS Ali Drenova Komuna Maqellare PD Bardhyl Agolli PS Arben Keshi Komuna Melan PD Neki Mehmeti PS Muharrem Balliu Komuna Tomin PD Sadik Cena PS Agron Cara Komuna Selishtë PD Xhemal Delishi PS Mersim Lala Komuna Zall Dardhë PD Njazi Cani PS Artan Murati Komuna Zall Rec PD Rifat Shoti PS Esat Shehu Komuna Derjan PD Kujtim Kazdeda PS Hasan Pasha Komuna Gurre PD Mustafa Celami PS Sali Celami Komuna Baz PD Fatmir Kurti PS Hanke Neli Komuna Komsi PD Ymer Barci PS Dashnor Aliu Komuna Lis PD – aleatet PS Hysni Meta Komuna Macukull PD Skënder Gjuci PS Gazmir Hysa Komuna Rukaj PD- aleatet PS Hamit Xhakrosa Komuna Suç PD Lutfi Cara PS Dritan Pjeçi Komuna Ulëz PD Arjan Limaci PS Adriet Gjeci Komuna Xibër PD Lutfi Ceka PS Kushtrim Muça Komuna Gjoricë PD Xhelal Mera PS Vehbi Xheka Komuna Klenjë PD- aleatet PS Etmond Osmani Komuna Martanesh PD- LSI Gëzim Hysa PS Gazmend Kenga Komuna Ostren PD Razi Rama PS Fatos Tola Komuna Shupenzë PD Mois Llani PS Shahin Kaja Komuna Zerqan PD Dëfrim Fiku PS Lulzim Lala QARKU DURRËS Bashkia Durrës PD Ferdinand Xhaferri PS Vangjush Dako Bashkia Shijak PD Afrim Brahimi PS Indrit Buka Bashkia Sukth PD- aleatët PS Selami Xhelili Bashkia Manëz PD- PR Bujar Huqi PS Sokol Sula Komuna Maminas PD Dashamir Osmani PS Ismail Gjergji Komuna Xhafzotaj PD Agim Hoxha PS Bastri Gjoka Komuna Rashbull PD- LSI  Hysen Gashi PS Shkëlqim Troplini Komuna Gjepalaj PD- LSI Ardian Kokomani PS Fatmir Elezi Komuna Katund i Ri PD Hil Priska PS Servet Balla Bashkia Fushë-Krujë PD Bilal Stafuka PS Gjon Bardhi Bashkia Krujë PD Shkëlzen Hoxha PS Ismail Dani Komuna Thumanë PD Gëzim Keqi PS Artur Bushi Komuna Nikël PD- LSI Avdi Vathi PS Rrahman Rraja Komuna Bubq PD- LSI Hamit Bakalli PS Qemal Daci Komuna Ishëm PD Gezim Ylli PS Sulejman Rushiti Komuna Cudhi PD- LSI Xhevahir Bilja PS Naim Allushi QARKU ELBASAN Bashkia Elbasan PD-LSI Durim Hushi PS Qazim Sejdini Bashkia Belsh PD Besian Tafani PS Arif Tafani Bashkia Cërrik PD Servet Duzha PS Arben  Ruçi Bashkia Gramsh PD Kastriot Zera PS Dritan Bici Bashkia Peqin PD Ilir Rrushi PS Neim Teqja Bashkia Librazhd PD- aleatët PS Enver Koçi Bashkia Prrenjas PD Bajazit Karriqi PS Artur Topi Komuna Bradashesh PD Sabri Sollaku PS Vasil Terziu Komuna Fierz PD Bedri Qypi PS Myslim Kishta Komuna Funar PD Qani Sherja PS Roland Hidri Komuna Gostim PD Qamil Boja PS Gezim Salla Komuna Gracen PD- LSI Xhemal Dopi PS Fadil Salla Komuna Klos PD Behar Hoxha PS Elis Duzha Komuna Labinot Mal PD Qani Xhafa PS Bilal Kora Komuna Labinot-Fushë PD- PR Xhemal Puku PS Osman Qosja Komuna Mollas PD Agron Hysa PS Agron Sade Komuna Papër PD Gani Cani PS Shefqet Bullari Komuna Grekan PD Xhevair Zdrava PS Qemal Rama Komuna Kajan PD- aleatët PS Jashar Ibrahimi Komuna Zavalin PD Vasil Pëllumbi PS Arben Demiri Komuna Rrasë PD Rustem Haskja PS Isuf  Ferhati Komuna Shalës PD Vasfi Mehilli PS Skender  Capja Komuna Shirgjan PD- PR Besim Kryemadhi PS Mustafa Shehu Komuna Shushicë PD Ymer Terziu PS Lutfi Lala Komuna Tregan PD Durim Cekrezi PS Behar Tashi Komuna Kukur PD- PDIU Behar Kokla PS Luan Kokla Komuna Kushovë PD Ahmet Zane PS Xhevair Bora Komuna Pishaj PD- LSI Estref  Çekrezi PS Klodian Taçe Komuna Sult PD Kodhel Çala PS Sami Bezati Komuna Tunjë PD- LSI Ylli Kokomeci PS Refit Bërdëllima Komuna Hotolisht PD Fadil Alliu PS Shaban Kërçini Komuna Lunik PD- LSI Asllan Shkrepi PS Astrit Xhafa Komuna Orenjë PD Ndricim Lila PS Ndriçim Hida Komuna Polis PD Veli Terziu PS Partizan Ballolli Komuna Qendër PD Firdus Kurti PS Enver Shkurti Komuna Qukës PD Ymer Blloshmi PS Fatmir Kryeziu Komuna Rrajcë PD- LSI Selaudin Bogdani PS Haxhi Çollaku Komuna Stërbleve PD Xhevit Boriçi PS Alban Fejzo Komuna Stravaj PD Ardjan Zeneli PS Xhemal Fajca Komuna Pajovë PD Albert Kreçi PS Agim Bahja Komuna Përparim PD Agim Xhaja PS Kujtim Kasa Komuna Gjocaj PD Isuf Toli PS Artan Hyka Komuna Kodovjat PD- LSI Arianit Çela PS Nias Elezi Komuna Gjinar PD- LSI Kristaq Shqau PS Gani Hidaj Komuna Gjergjan PD- LSI Lumturi Hoxha PS Faik Gjolena Komuna Lenie PD Lulzim Tace PS Astrit Bici Komuna Poroçan PD Nefail Kllogjri PS Haki Llapushi Komuna Skënderbegas PD Idajet Zyli PS Halit Pole Komuna Karinë PD- LSI Reshat Çela PS Selman Karina Komuna Shezë PD Jashar Tabaku PS Fatos Tabaku QARKU FIER Bashkia Fier PD Ilir Bele PS Baftjar Zeqaj Bashkia Lushnjë PD- LSI Albert Sanxhaku PS Fatos Tushe Bashkia Ballsh PD Dallëndyshe Allkaj PS Ilir Cela Bashkia Patos PD- aleatët PS Rajmonda Balilaj Bashkia Roskovec PD Gëzim Caushi PS Albert Tafa Bashkia Divjakë PD Irakli Gorea PS Fredi Kokoneshi Komuna Ballagat PD Sherbet Sharka PS Qani Greca Komuna Bubullimë PD Agim Stafa PS Aurel Kadillari Komuna Cakran PD Vladimir Korçari PS Fatbardha Merka Komuna Levan PD- aleatët PS Xheladin Malaj Komuna Libofshë PD- LSI Nikolla Zaka PS Naun Doko Komuna Portëz PD- LSI Artur Bogdani PS Azem Shatri Komuna Qendër PD Arsen Kolludra PS Harilla Mile Komuna Mbrostar PD -PR Vait Baçe PS Gezim Dhimo Komuna Frakull PD- LSI Enver Troka PS Viktor Cervenaka Komuna Topojë PD- LSI Sotir Zarka PS Arben Voja Komuna Dërmenas PD Fadil Selaçi PS Viktor Fasko Komuna Kurjan PD- LSI Hamza Toro PS Qamil Kuka Komuna Kuman PD Rajmond Plaka PS Banush Gjoni Komuna Ruzhdie PD- aleatët PS Agim Mesuti Komuna Strum PD Safet Ruko PS Aleksander Karamani Komuna Zharrëz PD Taulant Gremi PS Arben Semanjaku Komuna Golem PD Refit Çela PS Beqir Sulovari Komuna Gradishtë PD- LSI Maksim Cauli PS Ylli Stambolliu Komuna Dushk PD Bashkim Kadiu PS Afrim Dedej Komuna Grabian PD Ardian Shurdhaqi PS Avdi Snalla Komuna Tërbuf PD- LSI Astrit Dervishi PS Eltinor Mahmutaj Komuna Kutë PD Gentian Dervishaj PS Ramiz Malaj Komuna Greshicë PD- LSI Baftjar Bakiu PS Bilbil Veliaj Komuna Aranitas PD Robert Brahaj PS Viktor Mahmutaj Komuna Selitë PD Altin Bregasi PS Hekuran Resulaj Komuna Qendër PD Agron Kapllanaj PS Sybi Aliaj Komuna Fratar PD Sabire Hoxha PS Astrit Sejdinaj Komuna Ngraçan PD Nuri Koraj PS Besnik Shanaj Komuna Hekal PD Qemal Pashaj PS Eqerem Beqiraj Komuna Allkaj PD Petrit Maliaj PS Erges Gjordeni Komuna Fiershegan PD Shkëlqim Murati PS Bedri Hida Komuna Hysgjokaj PD Ferdinant Sharka PS Fejzi Sharka Komuna Karbunarë PD Mynyr Shehu PS Neki Arapi Komuna Kolonjë PD Jakup Beqiri PS Altin Koço Komuna Krutje PD Agim Sema PS Andrea Muço Komuna Remas PD Agim Rredhi PS Llazar Stasa QARKU GJIROKASTER Bashkia Gjirokastër PD- LSI Genci Sinoimeri PS Flamur Bime Bashkia Libohovë PD Altin Çomo PS Bajram Avdiu Komuna Cepo PD Dragush Logli PS Hodo Çani Komuna Lazarat PD Dashamir Aliko PS Republika Kazmahu Komuna Odrie PD Foto Jano PS- PBDNJ Komuna Lunxhëri PD Ilia Kuro PS Fane Gjoka Komuna Antigone PD Genci Arapi PS Ylli Muho Komuna Zagorie PD Arqile Mekshi PS Ilia Kuro Komuna Pogon PD- aleatët PS- PBDNJ Komuna Qendër-Libohovë PD Gentian Koçi PS Krenar Kulla Komuna Picar PD- aleatët PS Çerciz    Veipi Komuna Dropulli i Poshtëm PS- PBDNJ PD- aleatët Komuna Dropull i Sipërm PS- PBDNJ PD- aleatët Bashkia Tepelenë PD Sevo Mici PS Tërmet Peci Bashkia Memaliaj PD Hatixhe Qendro PS Lulëzim Meci Komuna Lopës PD Malo Sadiku PS Izet Hysi Komuna Qendër-Tepelenë PD Arjan Jera PS Redi Rama Komuna Qendër-Memaliaj PD Lavdije Hadëri PS Mynyr     Memushi Komuna Buz PD Bujar Skëndi PS Shkëlqim Goxhaj Komuna Luftinjë PD Gëzim Malka PS Gramoz Caca Komuna Qesarat PD Arjan Zeqaj PS Hysni Çela Komuna Krahës PD Vladimir Resuli PS Feta Hoxha Komuna Kurvelesh PD- PR Asqeri Hodaj PS Pëllumb Milori Bashkia Përmet PD- LSI Kujtim Hoxha PS Gilbert Jaçe Bashkia Këlcyrë PD Vasil Çarka PS Klement Ndoni Komuna Dishnice PD- aleatët PS Jorgo Papa Komuna Ballaban PD Agim Damani PS Vullnet Memishahi Komuna Çarçovë PD Jani Stefanidhi PS Veli Memeti Komuna Frashër PD Vangjel Prifti PS Tomor Kotori Komuna Petran PD Niko Shupuli PS Agathokli Proko Komuna Qendër-Përmet PD- LSI Thoma Puriqi PS Bujar Ibrahimi QARKU KORÇË Bashkia Korçë PD Andrea Mano PS Niko Peleshi Bashkia Pogradec PD- LSI Luan Topçiu PS Artan Shkëmbi Bashkia Leskovik PD Fatmir Guda PS Sergei Peshtani Bashkia Maliq PD Xhevdet Belishta PS Gezim  Topciu Bashkia Bilisht PD Valter Miza PS Haki Ajçe Bashkia Ersekë PD- LSI Zhaneta Prifti PS Ali Laho Komuna Voskop PD Kujtim Sulo PS Ylli Musaka Komuna Drenovë PD Flamur Sala PS Hekuran   Pupa Komuna Pojan PD Alfred Berberi PS Vasillaq Cinoku Komuna Vithkuq PD Azis Panariti PS Robert   Shore Komuna Liqenas PD- aleatët PS Jani Ago Komuna Pirg PD Naum Mujo PS Vullnet Gjolla Komuna Libonik PD- LSI Bujar Kërvaçi PS Petrit  Kupe Komuna Lekas PD Shefki Molla PS Nderim Kreka Komuna Moglicë PD Afrim Beqiraj PS Agron Matraku Komuna Vreshtas PD Festim Adri PS Florenc Tabaku Komuna Gorë PD Bujar Salianji PS Nazmi Qose Komuna Mollaj PD Fredi Xhemo PS Arsen Selimi Komuna Bulgarec PD Artur Lisi PS Ilir  Dule Komuna Voskopojë PD Nexhip Bacelli PS Thanas  Zguri Komuna Buçimas PD- LSI Roshi Tollovina PS Valter Gora Komuna Dardhas PD Rushan Çela PS Aleksandër Shkullaku Komuna Hudenisht PD Nexhmi Dakollari PS Durim Toska Komuna Trebinjë PD Femi Jasharllari PS Safet Doce Komuna Hoçisht PD- LSI Ylli Cenkolli PS Astrit Agastra Komuna Progër PD Artur Agolli PS Vasil Kuko Komuna Qendër-Bilisht PD Ramadan Hoxha PS Destan Medolli Komuna Barmash PD Vasil Rushi PS Kostaq Xhelili Komuna Çlirim PD Arjan Hasani PS Paqesor Arizaj Komuna Mollas Kolonjë PD Artur Nazarko PS Hasan Malushi Komuna Qendër-Ersekë PD Ganjart Eminaj PS Kristaq Andoni Komuna Qendër-Leskovik PD Theodhor Bregu PS Vladimir Vezuli Komuna Novoselë PD Shkelqim Hasallari PS Adriatik Kambo Komuna Cerravë PD Vladimir Jacelli PS Reshit Fraholli Komuna Proptisht PD Shaban Sula PS Fuat Fero Komuna Velçan PD Sali Torra PS Maliq Misliu Komuna Miras PD Kryeart Sejdo PS Arben Laska QARKU KUKËS Bashkia Kukës PD Hasan Halili PS Alfred Cengu Bashkia Krumë PD Bardhyl Peka PS Liman Morina Bashkia Bajram Curri PD Agron Demushi PS Avni Dega Komuna Surroj PD- PR Esat Vata PS Shukri Oka Komuna Arren PD Dilaman Marku PS Ilir Doci Komuna Bicaj PD Arben Korbi PS Xhemali Onuzi Komuna Bushtricë PD- aleatet PS Muharrem Alia Komuna Malzi PD Barjam Coti PS Astrit Dobrushi Komuna Ujmisht PD- aleatët PS Ahmet Dede Komuna Tërthore PD- aleatet PS Ali Xhahu Komuna Shtiqën PD Gëzim Shehu PS Astrit Cengu Komuna Zapod PD Dan Koloshi PS Azem Mustafa Komuna Shishtavec PD Dilaman Nela PS Xheladin Memishaj Komuna Topojan PD Safet Miftari PS Lutfi Islamaj Komuna Kolsh PD Zenel Lleshi PS Abedin Uruci Komuna Kalis PD Ahmet Shira PS Shehat Daci Komuna Grykë-Çajë PD Vesel Shehu PS Ismet Shehu Komuna Golaj PD Zenel Kastrati PS Adem Lala Komuna Fajzë PD Besim Shurbi PS Halil Dajci Komuna Gjinaj PD Pellumb Thaci PS Qamil Kastrati Komuna Bujan PD Bujar Hasanpapa PS Sami Basha Komuna Bytyç PD Feriz Hoxha PS Avni Muhametaj Komuna Fierzë PD Gjelosh Pepkolaj PS Egzon Bashkurti Komuna Lekbibaj PD – aleatet PS Gëzim Meshaj Komuna Llugaj PD Qamil Hoxhaj PS Vuksan Çardaku Komuna Margegaj PD Rexh Byberi PS Zeqir Byberaj Komuna Tropojë PD Ram Kertoci PS Avni Boshnjaku QARKU LEZHE Bashkia Lezhë PD- LSI Viktor Tushaj PS Gjok Jaku Bashkia Laç PD Bardh Rica PS Artur Bardhi Bashkia Mamurras PD Ilir Pjetraj PS Ded Ndreca Komuna Fushë-Kuqe PD Gjovalin Miri PS Gjok Kolici Komuna Milot PD Behar Haxhiu PS Ilir Haxhiu Komuna Shëngjin PD Zef Gjoka PS Salvador Kaçaj Bashkia Rrëshen PD Gjon Deda PS Ndue Kola Bashkia Rubik PD Mark Ruçi PS Gjok Vuka Komuna Selitë PD Vladimir Gjikolaj PS Leonard Lleshi Komuna Kaçinar PD Besnik Zefi PS Petrit Bardhi Komuna Fan PD Gjergj Prenga PS Neritan Boçi Koumuna Orosh PD Aleksandër Lala PS Kol Gjomarkaj Komuna Kthellë PD Astrit Dedaj PS Tom Lleshi Komuna Zejmen PD Arben Doçi PS Gjergj Malshi Komuna Shënkoll PD Fran Frrokaj PS Bardhok Prenga Komuna Kolsh PD Jak Pjetri PS Ferdinant Ndoj Komuna Blinisht PD Jak Zhupa PS Zef  Gjon Hila Komuna Dajç PD Gjergj Doci PS Rrok Rroku Komuna Kallmet PD Petrit Marku PS Shtjefen Haberi Komuna Ungrej PD Gjovalin Gjoni PS Zef Boci QARKU SHKODËR Bashkia Shkodër PD Lorenc Luka PS Genc Uruçi Bashkia Koplik PD Ramadan Lika PS Nazmi Hasani Bashkia e Pukës PD Beqir Arifi PS Enver Sulejmani Bashkia Fushë-Arrëz PD Alfred Alfred Qafa PS Nikolin Bardhoku Bashkia Vau i Dejës PD Gjon Marku PS Ded Dodani Komuna Bushat PD Zef Hila PS Gojart Salja Komuna Dajç PD Arben Gjuraj PS Hil Tarja Komuna Velipojë PD Nikollë Marku PS Pashko Ujka Komuna Bërdicë PD- PR Qamil Xhaveta PS Besnik Brahimi Komuna Ana Malit PD Arben Ceni PS Xhevat Molla Komuna Gur i zi PD Broz Gjuraj PS Martin Lazri Komuna Hajmel PD Lek Biba PS Rrok Ftoni Komuna Postirbë PD Faz Shaba PS Brahim Cekaj Komuna Pult PD Mark Maracaj PS Sokol Cubi Komuna Rrethinat PD Gezim Hardolli PS Kleves Muja Komuna Shalë PD Dede Tonaj PS Bal Vuksani Komuna Shosh PD Mark Kulla PS Dak Cezma Komuna Temal PD Nikolin Guri PS Mark Zhuri Komuna Vig Mnele PD Pjetër Lleshi PS Petrit Shtjefni Komuna Shllak PD – aleatët PS Gjin Ndoj Komuna Blerim PD Ndoc Prendi PS Gëzim Prenga Komuna Iballë PD Gezim Vata PS Ndue Doci Komuna Fierzë PD Nik Nika PS Vasil Muslia Komuna Gjegjan PD Ndue Cara PS Mark Zefi Komuna Qafë-Mali PD Hil Kola PS Pavlin Palokaj Komuna Qelëz PD Fatmir Bala PS Marash Kola Komuna Qerret PD Rrok Doda PS Ndue Morinaj Komuna Rrapë PD Ndue Gjoni PS Esmir Rringaj Komuna Gruemirë PD Lirim Nehani PS Lirim Nekani Komuna Kastrat PD Viktor Popaj PS Tom Curri Komuna Kelmend PD Gjeto Dukaj PS Adriatik Cekaj Komuna Qendër-Koplik PD Isa Ramaj PS Lulëzim Zara Komuna Shkrel PD Ferdi Sterkaj PS Sokol Vulaj QARKU TIRANE Bashkia Tiranë PD Lulzim Basha PS Edi Rama Minibashkia 1 PD Agron Seseri PS Lindita Nikolli Minibashkia 2 PD- LSI Elez Gjoza PS Artemon Cukalla Minibashkia 3 PD- LSI Ilir Kokona PS Enver Sulollari Minibashkia 4 PD Hysen Gjura PS Vait Kalaja Minibashkia 5 PD- LSI Erisa Xhixho PS Jeta Seitaj Minibashkia 6 PD- LSI Luzhiana Abazi PS Krenar Cenollari Minibashkia 7 PD- PDIU Krenar Alimehmeti PS Erion Koka Minibashkia 8 PD- PR Arben Tafaj PS Sadi Vorpsi Minibashkia 9 PD Indrit Fortuzi PS Armond Halebi Minibashkia 10 PD Blendi Fuga PS Enada Aliko Minibashkia 11 PD Haki Mustafa PS Naim Asllani Bashkia Kamzë PD Xhelal Mziu PS Rakip Suli Bashkia Vorë PD Fiqiri Ismaili PS Bashkim Haxhiu Komuna Dajt PD Besim Kuka PS Kujtim Qefalia Komuna Farkë PD Fatbardh Plaku PS Besim Ruçi Komuna Kashar PD Besnik Fucia PS Jakup Sulaj Komuna Bërzhitë PD Genc Drita PS Ali Aliu Komuna Ndroq PD- LSI Fatime Goga PS Pëllumb Çurri Komuna Paskuqan PD Fatos Rexha PS Azbi Arapi Komuna Petrelë PD Ylli Kupi PS Adriatik Kupi Komuna Vaqarr PD Skënder Drita PS Gentian Myrta Komuna Prezë PD Ahmet Halili PS Sulejman Kaziu Komuna Zall Herr PD Agron Shabani PS Gani Allushi Komuna Zall Bastar PD Rexhep Moqi PS Xhemal Çuni Komuna Pezë PD- LSI Artur Peza PS Nezir Ramazani Komuna Shëngjergj PD Dritan Duka PS Nexhmi Balla Komuna Bërxullë PD Ymer Marku PS Vehap Lamaj Komuna Baldushk PD Elmi Allmuca PS Agron Sula Komuna Krrabë PD- LSI Refik Velija PS Artan Saliu Bashkia Rrogozhinë PD- PDIU Ndriçim Dushku PS Haqim Tosku Bashkia Kavajë PD Refik Rugija PS Elvis Rroshi Komuna Golem PD- aleatët PS Agron Agalliu Komuna Gosë PD Eqerem Deliu PS Sinan Shala Komuna Helmes PD Namir Gjoci PS Murat Çelhaka Komuna Kryevidh PD Haki Veza PS Fatos Kaja Komuna Lekaj PD Abedin Gjini PS Behxhed Harizi Komuna Luz i vogël PD Hajrullah Tafa PS Shaziman Hoxha Komuna Sinaballaj PD Hekuran Sula PS Mexhit Saliu Komuna Synej PD Përparim Caca PS Burhan Çaça QARKU VLORE Bashkia Vlorë PD Ardian Kollozi PS Shpëtim Gjika Bashkia Orikum PD- LSI Arben Suloj PS Gëzim Capo Bashkia Selenicë PD Ilia Seferi PS Ferdinand Aligjoni Bashkia Himarë PBDNJ Vasil Bollano PD Savo Prifti PS Jorgo Goro Komuna Qendër PD Fredi Berberi PS Blerdi Licaj Komuna Novoselë PD- aleatët PS Jorgo Muka Komuna Vllahinë PD Sokol Hodaj PS Gëzim Hoxha Komuna Armen PD Kliton Haxhiraj PS Albert Hoxha Komuna Shushicë PD- aleatët PS Fastim Çobo Komuna Hore Vranisht PD- LSI Vilson Lala PS Simbol Pazaj Komuna Brataj PD Pilo Tota PS Ahmet Demaj Komuna Kotë PD- LSI Argjir Gjokaj PS Mëno Besimi Komuna Sevaster PD- aleatët PS Naim Selamaj Bashkia Sarandë PD Edmond Gjoka PS Stefan Çipa Bashkia Delvinë PD Dhurim Alinani PS Dashamir Hado Bashkia Konispol PD- aleatët PS Mimoza Arapi Komuna Markat PD- aleatët PS Laze Avduli Komuna Xarrë PD Rromeo Mano PS Dhimitër Kote Komuna Ksamil PD Vesel Koçia PS Besnik Abedini Komuna Livadhja PD- aleatët PS mbështet PBDNJ Komuna Dhivër PD- aleatët PS mbështet PBDNJ Komuna Mesopotam PD- aleatët PS mbështet PBDNJ Komuna Aliko PD Ilia Thanasi PS mbështet PBDNJ Komuna Finiq PD- aleatët PS mbështet PBDNJ Komuna Lukovë PD Niko Vjerri PS Enver Leka Komuna Vergo PD- aleatët PS Agim Çumani

AMC

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Panorama Online. Moderatori

14 Komente per “Emrat në KQZ. PD-PS, duelet në gjithë vendin”

 1. Fitofte me i miri

 2. Me sa duket nuk jane diskutuar me vemendje kandidaturat,sepse ka shume emra qe nuk kane asgje te perbashket me P.S.

 3. P.Sh. po shikoj emrin e Petrit Shtjefni qe kandidon ne Komunen Vig – Mnele qarku Shkoder,i cili nuk ka lindur as banuar kurre ne ate Komune,ai eshte nga komuna Ungrej Lezhe, aktualishte banon ne Lezhe,ka qene i denuar ne Itali per vjedhje,perdorimdhe tregtim te lendeve narkotike si dhe per favorizim e shfrytezim prostitucioni. Besoj se P.S. nuk ka rene ne ate nivel sa te perfajesohet nga persona te tille, por me sa di une ne komunen Vig – Mnele kandidon dhenderri i tije si kandidat i pavarur dhe nuk perjashtohet mundesija se mund te kete ndonje pazar aty. Sinqerishte anetaresija e P.S. duhet te ndjehet e fyer kur shikon veprime te tilla.

 4. Ne bashkine Vau-Dejes nuk po u marrka vesh asgje, Gjon Marku shoke e mik e ngushte dhe mbeshtetes i fuqishem i Nard Ndokes ne zgjedhjet e fundit parlamentare,kryetar aktual i Bashkise nen siglen P.D.K.- P.D. kandidoka per P.D. çudi, zoti Berisha mund te jete mashtruar nga ndonje deputet i Shkodres sepse Gjon Marku ka qene betuar se nuk behem kurr me P.D. sa te jete ne krye te saj Berisha…….. Kurse P.S. kandidon Ded Dodanin me sa duket ky do te jete perfajesue i denjet i dodaneve qe historikishte jane bere me ç’do qeveri, por me sa di une ky pinjolli dhe pasardhesi i spijunit Mark Dodani ka qene edhe nje here kryetar bashkije per nje parti te djathte, apo siç perdoret rendomte ne ate zone “Dodanit e murrlanit mos i beso” Eh fatkeqesi per ate popull te asaj zone,nuk qenka shkruar qe te qeverisen e te trajtohen ashtu siç e meritojne,megjithate mos u merzit o popull,jeta vazhdon, e di se keni rene ne hall se nuk dini ke te zgjidhni sepse te dy jane mmmm . . . . . . . .

  • banor lac vau dejes

   po me vjen mire qe po mundohesh ti zoti fatmir me ba nje permbledhje te shkurte te dy kandidateve ne bashkine Vau Dejes. Besoj se dicka nuk shkon tek kandidati i PD zoti Gjon Marku i cili asht nje mik i ngushte i z. Nard Ndoka por qe po kandidon per nje parti te djathte. por me le te bej nje koment te shkurt per zotin Ded Dodani qe eshte personi me i vlersuar ne zone. I cili ne 3 vitet e qeverisjes se tij ne zone, zona jone pati nje zhvillim teper te madh . Qyteza e Lac Vau Dejesit mori pamjen e saj te cilen e meriton. Te gjitha fshatrat u lidhen me asfaltme rrugen nacionale Shkoder- Puke. Ndertimi i nje argjineture shum te rendesishme per nje fshat qe ishte nen kercenimin e vertete te lumit qe kishte perbri. Me kete argjinature nuk u mbrojt vetem nje fshat por e gjith zona e Zadrimes. kjo ishte vetem nje permbledhje e vogel per historine e ketij personi te nderuar te zones. Edhe pse persona si ju mundohen tia ulin vlerat ketij personi, vlerat e tij i rrit perseri e gjithe puna e palodhshme e zoti DED DODANI.

  • banori lac vau dejes

   po mvjen mire zoti Fatmir qe u mundove qe te besh nje permbledhje te shkurter te kandidateve ne bashkine vau dejes. por mesa duket hapur ishte nje tentative e deshtuar. mund te marresh nje kredit per nxjerrjen ne pah te lidhjeve qe ka kandidati i PD me elemente te qe i jan bashkuar PS jo shum kohe me pare. ketu ke shum te drejte. Por ishte nje tentative e deshtuar kundrejt Kandidatit z. Ded Dodani. Duke filluar qe nga Historia e fisit te tij. por sdua qe te te jap mesime historie ketu sepse nuk eshte momenti por me ler te te sqaroj disa fakte konkrete mbi kete person te nderuar te zones se Vau Dejesit. Gjate qeverisjes se tij 3 vjecare, per te cilen duket qe je i informuar qe ka ekzistuar por duket shum qarte injoranca jote mbi zhvillimet qe pat zona jone gjate ketij 3 vjecari. sa per sqarimin tan nen qeverisjen e zotit Dodani zona jone pati nji ndryshim komplet, sigurisht qe per mire. vlen te permendesh faktin qe te gjith fshatrat e kesaj zone u lidhen me rrugen nacionale Shkoder- Puke me asfalt. Lagjeve ne qytezen Lac vau Dejes iu kthye pamja e tyre reale, ndertimi i nje qendre qe shum qytete te medha te shqiperise do ta kishin zili. Gjithashtu ndertimi i nje argjinature shum te rendesishme, jo vetem per zonen e bashkise Vau Dejes por per te gjith zonen e zadrimes. nuk po zgjatem ma teper sepse jan faktet qe flasin per kete person kaq te nderuar te zones sone. dhe persona si ju qe mundohen tia ulin vlerat ketij personi, asht nje deshtim ne krahin tuaj sepse jane faktet qe flasin per kete Zotni. edhe besoj qe nga menyra e te shprehurit ne komentin tuaj me siper gjithsecili mund te dali ne kankluzionin qe ti nuk je asgje tjeter pervecse nje injorant i pashprese i ngelur ne rruget e harruara te nje kujtese shum te larget qe tenton ti bashkohet nje jete reale por qe duket shum qarte qe eshte nje deshtim.

 5. Lista e partise socialiste me kandidatura eshte mbushur me ish komuniste, ish kryetar koperativash, instruktor partie dhe spiune te sistemit diktatorial. Pervec ketyre ne listen e kadidateve bejne pjese njerez me precedent penal te meparshem te quajtur cubat e qyteteve ku jetojne. kreykomunisti gramoz ruci po tenton qe ne prag te pensionit te tij te rikthej dhe njeher njerezit pa vizion, pa vlera dhe pa kontribute ne partine socialiste dhe shoqerine shqiptare, keta njerez qe i shkaktuan vuajtje popullit ne sistemin diktatorial dhe ne vitin 1997

 6. Me sa duket Pr.Dr Sali Berisha ka bere zgjedhjet e duhura per kandidatet e tij qe do ta perfaqesojne ne zgjedhjet e 8 majit . Zoti e ndihmofte Sali Berishen dhe PD . HAJDE TE VOTOJME TE GJITHE SE BASHKU PER PD Sepse me PD fitojme te gjithe.

 7. Nikolla,New York

  KU JANE KANDIDATET E ALE(A)TEVE TE PS-se?
  KU KANE KANDIDUAR PERFAQESUESIT E SPARTAK NGJELES,GJINUSHIT,PAS-KALIT,G-99 E Co?
  PS-ja KA KANDIDUAR TE GJITHE ISH SIGURIMSAT DHE KRYETARET E KOOPERATIVAVE TE PARTISE SE PUNES. DIKUR RAMA I KERKONTE PD-se TE FUSE NE PROGRAM PUSHKATIMIN E KOMUNISTEVE. ZOT..

 8. Jo vetem komunistet ka vene Edi Rama por edhe ish policet qe jane hequr per vjedhje.Hajde liste hajde.Qenga dhe Bika e BB .Nuk fitoi e shkreta qe te behej police se nuk i mori normat tani pretendon te beket komunare.Po pse moj Bika komuniste paske qene? Ta dija keshtu nuk te votoja.

 9. Ne nje pamje disi te pathelluar lista e PS per qarkun e Shkodres ka patur vetem nje kriter qe kandidati te kete qene ose te jete me Partine Demokratike. S do mend se keshtu do ndodhte se deputetet qe i kane perzgjedhur dhe ata nga ajo dere kane kaluar si Beqja si Doshi dhe Sterkaj . Turp zoti Rama ku po e con alternativen e mijra njerezve qe po i le pa alternative . A ka turp me te madhe se kur ne komunen Gruemire kandidon kryetari aktual i komunes perfaqesues i PD dhe i shpallur zyrtarisht dhe nga PD si kandidat . Kane vdekur te gjithe socialistet e kesaj komune? A po u entuziasmuat nga cilesite e kandidatit nje hajn dhe matrapazme patente nderkombetare ,. E gezofshi .

 10. keta qe komentojne ketu ma shpifin. do na mbushni mendjen qe PD eshte em e mire se PS? Apo per te kunderten? shkoni moq shkerdhehuni ne bir te bythes

 11. PO KJO NUK ESHTE E VESHTIRE PER TU KUPTUAR. ME NE FUND PAS PERPLASJESH DHE DEBATESH TE ASHPRA P.S VENDOSI LISTEN PER FUNDIMTARE TE KANDIDATEVE E CILA U KARAKTERIZUA NGA FORMAT E NDRYDHJES SE PERSONALITETIT TE NJERIUT, HIPOKRIZINE DUKE PERDORUR CDO MJET PER TU KANDITUAR. ME KETA KANDIDATE KOMUNISTE TE CILEN U VENDOSEN VETEM NGA EDI RAMA I CILI E KONTROLLON ME DORE TE HEKURT KREJTESISHT PARTINE TREGON SE PER INTERESAT E TIJ DO TE BASHKEPUNOJE DHE ME DJALLIN PER TE RUAJTUR PRIVILEGJET E TIJ QE KA KRIJUAR GJITHE KETO VITE. ME KANDIDATUREN E Z, LULZIM BASHA NGA ,ALEANCA PER QYTETARIN, SHPRESOJME QE BASHKIA TIRANES ME NE FUND TE GJEJE FRYMARJEN E SAJ NE SHERBIM TE QYTETARIT KRYEQYTETAS.

 12. Psh Duke marre shkas nga disa shkrime te publikuara ne kete faqe po them pak fjale mbi aludimet e nje zoterie qe quhet fatmir, me vjen keq qe ky zoteri pretendon te njohe por nuk njeh aspak histrin e Dodaneve dhe nuk mund tja lejoje kurrsesi disa shprehje qe ai thote. Pastaj persa i perket Ded Dodanit kam rrespektin me te madh per ate si person per qfar perfaqeson po sidomos per at cfar ka bere per ate zone duke e ndryshuar per vetem 2 vjet e gjysem pushtet cka nuk e kan bere te gjithe kryebashkiaket e 20 viteve te fundit marre se bashku.
  Prandaj do ti keshilloja zotris Fatrmir para se te hedhe balt edhe mbi ato pak person te paster si Ded Dodani te te mendohet mire sepse nuk ndihmohet komuniteti duke shpifur por duke thene te verteten.

Beni nje Koment

 • Facebook
 • Twitter
 • YouTube
 • Linkedin
 • RSS
Gazeta Panorama Alexa toolbar

Parashikimi i motit


+23
H: +24°
L: +12°
Tirana
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +25° +25° +25° +24°
+12° +11° +11° +11° +10° +11°
+22
H: +23°
L: +15°
Durres
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +25° +23° +23°
+15° +14° +15° +15° +12° +11°
+22
H: +25°
L: +10°
Elbasan
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+28° +28° +27° +27° +27° +26°
+12° +11° +11° +10° +10° +11°
+18
H: +23°
L: +16°
Vlore
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +24° +24° +24°
+15° +14° +14° +15° +12° +12°
+21
H: +23°
L: +11°
Shkoder
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +25° +25° +26° +25° +24°
+12° +11° +12° +10° +11° +12°
+18
H: +22°
L: +
Korce
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +22° +23° +23°
+ + + + + +
+22
H: +24°
L: +11°
Berat
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +25°
+11° +10° +10° +10° + +10°
+9
H: +22°
L: +
Kukes
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +22° +21° +21° +21° +21°
+ + + + + +
+23
H: +23°
L: +12°
Sarande
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+23° +23° +23° +22° +22° +22°
+11° +12° +11° +10° + +13°
+24
H: +24°
L: +13°
Kavaje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +25°
+13° +13° +12° +12° +11° +11°
+22
H: +22°
L: +12°
Kruje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +23° +21° +22° +21° +20°
+11° +10° +10° +10° +10° +11°
+22
H: +24°
L: +14°
Lezhe
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +24°
+14° +14° +14° +13° +12° +13°
+20
H: +24°
L: +14°
Fier
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +26°
+12° +12° +11° +12° +12° +11°
+18
H: +19°
L: +
Pogradec
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +21°
L: +
Rreshen
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +24° +23° +23° +23° +22°
+ +10° +10° + + +
+23
H: +23°
L: +
Tropoje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +20° +19°
+ + + + + +
+20
H: +23°
L: +
Pristina
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +21° +20°
+ + + + + +
+25
H: +25°
L: +
Prizren
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +24° +23° +24° +24° +23°
+10° + + + + +10°
+23
H: +23°
L: +
Mitrovica
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+20° +20° +19° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Skopje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +22° +23° +23° +23° +23°
+ + + + + +
+24
H: +24°
L: +
Gostivar
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Tetovo
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+16
H: +20°
L: +
Struga
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +20° +20°
+ + + + + +Showbiz

Lifestyle

Teknologji

Kuriozitete

© 2015 Gazeta Panorama ONLINE. All Rights Reserved.   Programuar nga: ikoncept Privacy