GRAZIA
Home » Argument » PD-PS, zbulohen emrat për bashkitë dhe komunat

PD-PS, zbulohen emrat për bashkitë dhe komunat

 • Albanian
 • English
 • French
 • German
 • Italian
Partia Demokratike dhe Partia Socialiste përcaktojnë emrat e kandidatëve për kryetarët e bashkive dhe komunave për zgjedhjet e 8 majit. Kur kanë ngelur edhe pak ditë nga përfundimi i afatit zyrtar të regjistrimit të emrave në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, dy forcat kryesore politike së bashku me partitë që kanë në koalicion, kanë nominuar shumicën e emrave që do të hedhin në garë.Gazeta publikon sot emrat e kandidatëve të dy koalicioneve kryesore, në 55 bashki të vendit, 153 komuna dhe 11 minibashkitë e kryeqytetit. Kandidatët Partia Demokratike ka përcaktuar numrin më të madh të kandidatëve për bashkitë dhe komunat e vendit, duke nisur praktikisht edhe fushatën elektorale për zgjedhjet e 8 majit. Ndërkohë, nuk mund të thuhet e njëjta gjë për Partinë Socialiste, e cila ende nuk ka përcaktuar kandidatët në disa nga zonat bastion të saj, duke e lënë gjithçka për në momentin e fundit. Gara më e fortë pritet të zhvillohet në Tiranë ku Kryeministri Berisha ka shpallur kandidaturën e ministrit të Brendshëm, Lulzim Basha, ndërkohë që nga Partia Socialiste është përfolur emri i kryetarit Edi Rama, por ky i fundit ende nuk e ka konfirmuar publikisht. Përsa i përket bashkive të mëdha, në Durrës do të përballen ministri i Kulturës, Ferdinand Xhaferri dhe kryetari aktual i Bashkisë, Vangjush Dako, ndërsa në Elbasan, Qazim Sejdini i PS-së dhe Durim Hushi i LSI-së. Në qarkun e Vlorës, veç garës për bashkinë e qytetit mes Shpëtim Gjikës dhe Ardian Kollozit, me interes pritet edhe gara për Himarën. PS-ja, e cila, ndonëse është në koalicion me PBDNJ-në, do të kandidojë Gjergji Goron, ndërsa partia e Vangjel Dules ka konfirmuar kryetarin aktual, Vasil Bollano. Nga ana e tyre PD-ja dhe LSI-ja kanë nxjerrë deri tani emrat e Vasil Bifshës dhe Nesti Dhimojanit. Bisedimet në PS Debatet mes kandidaturave në qarkun e Tiranës detyruan kryesocialistin të zhvillojë një takim me të gjithë emrat e diskutuar paraprakisht në komunat dhe njësitë bashkiake të kryeqytetit. Takimi i zhvilluar pasditen e së hënës në teatrin “Metropol”, ku kreu i PS-së kërkoi angazhim të të gjitha strukturave, por dhe kandidatëve që njihen si pretendentë në njësitë e tyre bashkiake. Duke i folur për problematikat që socialistët kanë pasur dhe në zgjedhjet e shkuara vendore, ato të 2007, kur për shkak të përplasjeve të brendshme mes kandidatëve nga PS-ja, komuna apo bashkia është fituar nga Partia Demokratike, Rama i ka kërkuar atyre shmangien e një fenomeni të tillë. Rama ka sjellë në vëmendje bashkinë e Sarandës, ku, edhe pse në sondazhet paraprake, kjo bashki dilte fituese për PS-në, votat aty u ndanë brenda socialistëve, duke rikonfirmuar sërish PD-në në këtë qytet. Kjo, sipas tij, erdhi për shkak të përplasjeve mes kandidatëve socialistë. Rama ka kërkuar një konsensus prej tyre për atë kandidaturë që kryesia e Partisë Socialiste do të vendosë në fund të shqyrtimit të kandidaturave. Kreu socialist i ka garantuar ata që kandidatura që kryesia do të përzgjedhë, do të jetë testuar më së miri, por dhe do të ketë garancitë e plota se është kandidatura më e mirë. QARKU TIRANE Bashkia Tiranë PD Lulzim Basha PS ? Minibashkia 1 PD Ariana Bekteshi PS Lindita Nikolli Minibashkia 2 PD- LSI Elez Gjoza PS Artenon Cukalla, Entela Bajraktari Minibashkia 3 PD- LSI Ilir Kokona PS Ridvan Kraja, Ilir Fajenga Minibashkia 4 PD Hysen Gjura PS Vaid Kalaja Minibashkia 5 PD- LSI Erisa Xhixho PS Jeta Seitaj, Bledar Doracaj Minibashkia 6 PD- LSI Luzhiana Abazi PS ? Minibashkia 7 PD- PDIU Krenar Alimehmeti PS Pandeli Sara Minibashkia 8 PD- PR Arben Tafaj PS Kujtim Ibraj, Gerta Lubonja Minibashkia 9 PD Indrit Fortuzi PS Armond Halebi Minibashkia 10 PD Blendi Fuga PS Enada Alikaj Minibashkia 11 PD Alfons Muça PS Naim Asllani Bashkia Kamëz PD Xhelal Mziu PS Rakip Suli Bashkia Vorë PS Bashkim Haxhiu PD Fiqiri Ismaili Komuna Dajt PD Besim Kuka PS Kujtim Qefalia Komuna Farkë PD Fatbardh Plaku PS Besim Ruçi, Servet Zika Komuna Kashar PD Besnik Fuçia, Bashkim Koçi PS Jakup Sula, Rustem Murati Komuna Bërzhitë PD Genc Drita PS Ali Aliu Komuna Ndroq PS Pëllumb Çurri PD ? Komuna Paskuqan PD Fatos Rexha PS Azbi Arapi Komuna Petrelë PD Ylli Kupi PS Rahim Teqja, Ylli Hidri Komuna Vaqarr PD Skënder Drita PS Genti Myrta, Ardian Cullhaj Komuna Prezë PS Sul Kaziu PD Ahmet Halili Komuna Zall Herr PS Gani Allushi PD ? Komuna Pezë PD ? PS Enver Doli, Nezir Ramazani Komuna Shëngjergj PS Shpëtim Sina, Enver Hysa PD ? Komuna Bërxullë PS Veap Lame, Mersin Murati PD ? QARKU DIBER Bashkia Peshkopi PD  Ilir Krosi PS  Ilir Vranici Bashkia Bulqize PD  ? PS  Adhurim Lika Bashkia Klos PD  Ramazan Mjeshtri PS  Mexhit Sina Bashkia Burrel PD  Vjollca Molla PS  Adelina Farrici QARKU VLORE Bashkia Vlorë PD Ardian Kollozi PS Shpëtim Gjika Bashkia Orikum PS Gëzim Capo, Vasil Bedini PD Kanan Braho Bashkia Selenicë PS Ferdinand Aligjoni PD Ilia Seferi Bashkia Himarë PS Gjergji Goro PBDNJ Vasil Bollano PD LSI Vasil Bifsha, Nesti Dhimojani Komuna Qendër PS Bledi Liçaj PD Fredi Berberi Komuna Novoselë PS Jorgo Muka PD Rahit Llanaj Komuna Vllahinë PD Sokol Hodo PS Gëzim Hoxha Komuna Armen PD Klitona Haxhiraj PS ? Komuna Shushicë PD Luli Petani PS ? Komuna Hore Vranisht PD- LSI Agron Haxhiraj PS ? Komuna Brataj PD Pilo Tota PS ? Komuna Kotë PS Ëngjëllush Mema PD ? Bashkia Sarandë PD Edmond Gjoka PS Rajmonda Gjoni, Stefan Çipa, PBDNJ- Vangjel Zafirati Bashkia Konispol PD Petrit Mullai PS Mimoza Arapi Komuna Markat PD Ismail Myrtaj PS ? Komuna Xarrë PD- LSI Romeo Mano PS- Dhimo Kote Komuna Ksamil PD Vesel Koçia, Theodhori Baçi, PS ? Komuna Livadhja PD Ilia Kalivjoti, Stavro Papa PBDNJ Irodhi Dalani Komuna Dhivër PBDNJ Sokrat Kalçuni PD ? Komuna Mesopotam PBDNJ Thenistokli Kaishi PD ? Komuna Aliko PD Kristo Çavo, Vasil Çavo PBDNJ Kristo Kaishi Komuna Finiq PBDNJ Sokrat Spiro PD ? Komuna Lukovë PD- LSI Skënder Duka, Ferdinand Dhrami PBDNJ – Vasil Nasti Bashkia Delvinë PD Dhurim Alinani, Lorenc Zervoi PS- Ilirjan Haxhi, Agron Kohila, Komuna Vergo PD Fiqiri Kullai PS ? QARKU LEZHE Bashkia Laç PD Luigj Isufi PS Artur Bardhi Bashkia Mamurras PD Kastriot Piroli PS Dede Ndreca Komuna Fushë Kuqe PD Gjovalin Miri PS Gjoke Kolici Komuna Milot PD Vlash Gega PS Ilir Haxhia Bashkia Lezhë LSI Viktor Tushaj PS Gjoke Jaku Komuna Shëngjin PD Luigj Prela PS Nikolin Gjergji Bashkia Rreshen PD Preng Toma PS Bardhok Pula Bashkia Rubik PD- PBLD Mark Ruçi PS Shpresa Nikolli Koumuna Selitë PD Vladim Gjikola PS Lon Lleshi Komuna Kaçinar PD Kastriot Ndoj PS ? Komuna Fan PD Gjegj Prenga PS Mark Marku Koumuna Orosh PD Aleksandër Lala PS Kastriot Gjomarkaj Komuna Kthellë PD- LSI Agustin Marku PS Tom Lleshi Komuna Zejmen PD Arben Doçi PS Gjegj Malçi Komuna Shënkoll PD Gjok Vuksani PS Fran Marku Komuna Kolsh PS Sokol Zefi PD Fred Ndoj QARKU GJIROKASTER Bashkia Gjirokastër PS Flamur Bime, Elvira Shapllo, PD- LSI Genci Sinoimeri Bashkia Libohovë PD Altin Çomo PS Vladimir Hide, Kosta Gramatiko Komuna Cepo PS Shpëtim Novi PD Gragush Logli Komuna Lazarat PD Dashamir Aliko PS ? Komuna Odrie PD Foto Jano PS ? Komuna Lunxhëri PS Ermira Ruci PD Ilia Kuro Komuna Antigone PS Ylli Muho PD Vladimir Leli Komuna Zagorie PS Anastasija Dushi PD ? Komuna Pogon PD Taqi Mejdi PS ? Komuna Qendër Libohovë PS Krenar Kulla PD ? Komuna Picar PS Shkëlqim Guce PD ? Komuna Dropulli i Poshtëm PS- PBDNJ Dhimitër Maluqi PD ? Bashkia Tepelenë PS Petro Done, Ylli Alikaj PD Reshat Zike, Sevo Mici Bashkia Memaliaj PS Lulo Lulaj, Asqeri Mucohima PD Mimoza Kapllani, Pëllumb Bodeci Komuna Lopës PD Malo Sadiku, Arjan Çela PS ? Komuna Qendër Tepelenë PD Ilir Dulomati, Arjan Jera PS ? Komuna Qendër Memaliaj PD Lavdije Hadëri PS ? Komuna Buz PD Bujar Kapllanaj, Renata Zeneli PS ? Komuna Luftinjë PD Gëzim Malkaj, Fatmir Zeka PS ? Komuna Qesarat PD Arjan Zeqaj, Xhevahir Kanani PS ? Komuna Krahës PD Vladimir Resuli, Astrit Taka PS ? Komuna Kurvelesh PD Asqeri Hodaj PS ? Bashkia Përmet PS Gilbert Jaçe PD LSI Kujtim Hoxha Bashkia Këlcyrë PS Fatmir Mema PD Vasil Çarka QARKU DURRËS Bashkia Durrës PD Ferdinand Xhaferri PS Vangjush Dako Bashkia Shijak PS Indrit Buka PD Afrim Brahimaj Bashkia Sukth PD Yrjan Hasani PS ? Bashkia Maminas PD Dashnor Osmani PS Ilmi Gjeci Bashkia Manëz PD Gëzim Ylli PS ? Komuna Xhafzotaj PD Agim Hoxha PS ? Komuna Rashbull PD Hysen Gashi PS Shkëlqim Troplini Komuna Gjepalaj PD Afred Greca PS ? Komuna Katund i Ri PD Hil Priska PS Feti Tila Bashkia Fushë-Krujë PS Ilir Loci, Gjon Bardhi, PD Valbona Veseli, Ismet Mavriqi Bashkia Krujë PD Lulzim Guni PS ? Komuna Thumanë PS Artur Bushi PD- LSI Gëzim Keqi Komuna Nikël PS Rrahman Raja PD- LSI Avdi Vasi Komuna Bubq PD- LSI Hamit Bakalli PS ? QARKU KORÇË Bashkia Korçë PS Niko Peleshi PD Andrea Mano Bashkia Pogradec PS Artan Shkëmbi PD- LSI Luan Topçiu Bashkia Leskovik PD Fatmir Guda PS ? Bashkia Maliq PS Gëzim Topciu PD Xhevdet Belishta Bashkia Bilisht PS Arben Begolli PD Valter Miza Bashkia Ersekë PS Adriatik Brace PD- LSI Zhaneta Prifti Komuna Voskop PS  Ylli Musaka PD  Kujtim Sula Komuna Drenovë PS Hekuran Pupa PD Flamur Sala Komuna Pojan PS Vasillaq Çinoku PD Fredi Berberi Komuna Vithkuq PS Robert Shore PD Azis Panariti Komuna Liqenas PD Edmond Themelko PS? Komuna Pirg PS Vullnet Bregu PD Naum Muja, Medion Kodra Komuna Libonik PS Petrit Kupe PD- LSI Bujar Kërvaçi Komuna Lekas PS Nderim Kreka PD Shefki Molla Komuna Moglicë PS Agron Matraku PD- LSI Afrim Beqiraj Komuna Vreshtas PS Florenc Tabaku PD Festim Hadri Komuna Gorë PD Bujar Salianji PS ? Komuna Mollaj PD Fredi Xhemo Komuna Bulgarec PS Ilir Dule PD Turi Lisi Komuna Voskopojë PS Thanas Zguri PD Mexhit Batelli Komuna Buçimas PD- LSI Roshi Tollovina PS ? Komuna Dardhas PD Rushan Ela PS ? Komuna Hudenisht PD Nexhmi Dokollari PS ? Komuna Trebinjë PD Gjergji Buzo Komuna Hoçisht PD- LSI Ylli Cenkolli PS ? Komuna Progër PD Artur Agolli PS ? Komuna Qendër Bilisht PD Ramadan Hoda PS ? Komuna Barmash PD Vasil Rushi PS ? Komuna Çlirim PD Arjan Dhimo PS ? Komuna Mollas Kolonjë PD Artur Nazarko, Flamur Millo PS ? Komuna Qendër Ersekë PD Elton Çarçani PS ? Komuna Qendër Leskovik PD Dhori Bregu PS ? QARKU ELBASAN Bashkia Elbasan PS Qazim Sejdini LSI Durim Hushi Bashkia Belsh PD Asqeri Kuqja PS Arif Tafani Bashkia Cërrik PD Servet Duzha PS Florenc Doko, Arben Ruçi Bashkia Gramsh PD Kastriot Zëra PS Dritan Bici Bashkia Peqin PD Ilir Rrushi PS Naim Teqja Bashkia Librazhd PD Arianit Leka PS Kastriot Begaj Bashkia Prrenjas PD Bajazit Karriqi PS Artur Topi Komuna Bradashesh PD Sabri Sollaku PS Mehmet Peshku Komuna Fierz PD Bedri Qypi PS ? Komuna Funar PD Qani Sherja PS ? Komuna Gostim PD Qamil Boja PS ? Komuna Gracen PS Fadil Salla PD ? Komuna Klos PD Bebar Hoxha PS ? Komuna Labinot Mal PD Qani Xhafa PS Haxhi Korra Komuna Mollas PD Agron Hysa PS ? Komuna Papër PS Shefqet Bullari PD Gani Cani Komuna Rrajcë PD Rustem Haskja PS Isuf Ferhati Komuna Shalës PD Vasil Mëhilli PS ? Komuna Shirgjan PS Mustafa Shehu PD Hyqmet Lleshi Komuna Shushicë PS Lutfi Lala PD ? Komuna Tregan PD Durim Cekrezi PS ? Komuna Kukur PS Luan Kokla PDIU Behar Kokla Komuna Kushovë PD Ahmet Zani PS Xhevair Bora Komuna Pishja PS Klodjan Tace I pavarur Tasim Çekrezi PS ? Komuna Sult PD Kodhel Cala PS Samni Bezati Komuna Tunjë LSI Refit Berxëllima PS ? Komuna Hotolisht PD Hajdar Nogu PS Ali Roci Komuna Lunik LSI Asllan Shkrepi PS Fati Ceti, Astri Xhafa Komuna Orenjë PD Bujar Çota PS Ndriçim Hida Komuna Polis PD Veli Terziu PS Agim Hoxha Komuna Qëndër PD Firdus Kurti PS Fatmir Brazhda Komuna Qukës PD Ymer Blloshmi PS Kujtim Ozunio Komuna Rrajcë LSI Selaudin Bogdani PS Myftar Rira Komuna Stërbleve PD Xhevit Boriçi PS Alban Fejzo Komuna Stravaj PD Ardjan Zeneli PS Xhemal Facja Komuna Pajovë PD Albert Kreçi PS ? Komuna Përparim PD Agim Xhaja PS ? Komuna Gjocaj PS Isuf Toli PD ? QARKU BERAT Bashkia Berat PS Fadil Nasufi, Selman Hodo PD Arenc Berati, Shkëlqim Hysi Bashkia Kuçovë LSI Sejfulla Kapllani PS ? Bashkia Ura Vajgurore PS Syrja Ormenaj PD Thoma Rumniçi Komuna Perondi PS Ramiz Oboni PD Luftar Hadëri Komuna Kozare PS Fatmir Doksani PD Myslym Haxhia Komuna Kutalli PS Shpëtim Vrapi PD ? Komuna Poshnje PS Meleq Lila PD ? Komuna Velabishtë PS Bledar Ili PD ? Komuna Sinjë PS Pelivan Sina PD ? QARKU KUKËS Bashkia Kukës PD Hasan Halili PS ? Bashkia Krumë PD Bardhyl Peka PS ? Bashkia Bajram Curri PD Nuredin Ahmetaj PS ? QARKU SHKODËR Bashkia Shkodër PD Lorenc Luka PS Keti Bazhdari Bashkia Koplik PD Ramadan Lika PS Nazmi Hasani Bashkia Puke PS Rustem Struga PD ? QARKU FIER Bashkia Fier PS Baftjar Zeqaj PD- LSI Bujar Hasa Bashkia Lushnje PS Bujar Çela, Fatos Tushe PD- LSI Albert Sanxhaku Bashkia Ballsh PS Pajtim Ismaili PD Dallëndyshe Allkaj, Neim Bega Bashkia Patos PS Bardhi Meli, Artan Velçani PD ? Bashkia Roskovec PS Majlinda Bufi, Flamur Mato, Albert Tafa PD- LSI Jorgo Bega Komuna Cakran PS Fuat Rama, Kujtim Sherifi PD Vladimir Korçari Komuna Levan PS Xheladin Malaj PD Astrit Çobo, Agim Qejvani Komuna Libofshë PS Naum Doko PD- LSI Nikollaq Zaka Komuna Portëz PS – Novrus Llanaj, Agetina Demiraj PD- LSI Artur Bogdani Komuna Qendër PS Harrilla Mile PD ? Komuna Mbrostar PS Shpëtim Grëmi PD Ferdinand Veliu, Vait Baçe Komuna Frakull PS – Aleksandër Lalaj LSI – Viktor Çervanaku Komuna Topojë PS Arben Voja LSI Sotir Zarka Komuna Dërmenas PS Esat Bushi PD Fadil Selaçi Komuna Kurjan PS Qamil Kuka PD Hamza Toro Komuna Kuman PS Bardhi Plepi, Odise Xhafa PD Rajmond Plaka Komuna Ruzhdie PS Murat Zazaj PD Pajtim Gllava Komuna Strum PS Aleksandër Karamani, Lulëzim Tomori PD Safet Ruko Komuna Zharrëz PS Shkëlqim Grëmbi, Ylli Ferra PD Taulant Grëmi Komuna Golem PS Beqir Sulovari PD ? Komuna Gradishtë LSI Arben Rrapaj PS ? Komuna Dushk PS Afrim Dedej PD ? Komuna Tërbuf LSI Astrit Dervishi PS ? Komuna Kutë PS Qerim Ismaili PD ? Komuna Greshicë LSI Baftjar Bakiaj PS ? Komuna Aranitas PD Robert Brahaj PS ? Komuna Selitë PD Altin Bregasi PS ? Komuna Qendër PS Sybi Aliaj PD Agron Kapllanaj Komuna Fratar PD Sabire Hoxha PS ? Komuna Ngraçan PD Nuri Koraj PS ?   ADI SHKEMBI/ARISTIR LUMEZI

AMC

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Panorama Online. Moderatori

5 Komente per “PD-PS, zbulohen emrat për bashkitë dhe komunat”

 1. Nuk dua te bej asnje koment ne kete gazete, se nuk me ka botuar ne te kaluaren, por nese me klejoni:
  Kam dy vrejtje per te bere. E para, ne Qarkun e Lezhes, nuk pashe nje komune, apo eshte shkrire, eshte fjala ajo e Kashnjetit. E dyta dhe qe eshte shume serioze, qe nga qarkui Lezhes dhe deri tek komuna e fundit, nuk pashe nje emer te fese myslimane. Nuk kam degjuar deri mesot qe te jene kethyer te tere ne te krishtene; apo i keni asimiluar e grumbulluar ne Shkoder. Kjo nuk eshte serioze per te dy partite, sepse jemi shqiptare; por qe historia na ka denuar ti mbajme keto shallvare te huaja ne qafe! Faleminderit!

 2. Nga gjithe kjo fushate emrash, si shqiptar dua të veçoj rendesine per Himaren dhe t’i drejtohem partive shqiptare, majtas e djathtas: “Bashkohuni te pakten ne Himare, e mos ia shisni me Bollanos e shovinizmit grek duke u kacafytur mes njera-tjetres per hisen e grekut. Bashkohini votat pa dallime ngjyrash politike e feje dhe kthejani Himaren shqiptareve!”

 3. I bashkohem komentit date 16 Mars 2011 lidhur me Bashkine e Himares. Eshte absolutishte shume e rendesishme qe kjo njesi vendore ti hiqet ketij njeriu me emrin Vasil Bollano, per te cilin tashmë e ka kuptuar çdo shqiptar nga Konispoli ne Vermosh se kush është dhe çfare perfaqeson. Aq me teper tani kur ka shperthyer edhe dhenja e kombesise greke shume shqiptarve (jane mjerane ata qe e kane pranuar). PD dhe PS te vendosin nje kandidat.

 4. ne pergjithesi ashtu jan emrat si i keni publikuar ju por duhet te dini qe keni bere nje gabim shum te madh duke publikuar emra qe nuk ekzistojne fare ne listat per kandidate e mbi te gjitha qe nuk e meritojne as te permenden …flm

 5. Pershendetje ne radhe te pare urime per punen qe beni pasi jeni gazeta e vetme e pavaruar dhe e kuptoje qe eshte shume e veshtire te jesh i pavarur ne nje biznes ku thithet klima politike qe thithet ne Shqiperi.Me duken si shume te pershpejtuara kjo liste pasi Opozita e Bashkuar ska ndare akoma zonat qe do marri cdo aleate dhe Ju duke publikuar kete liste thjeshte do rrisni ZHGENJIMIN dhe INATIN kur disa emra mos te figurojne me si kandidate pasi do u jepen aleateve ato zona.

  Faleminderit

  Ps:Do ju lutesha qe te na mbani gjithmone ne dijeni ne zhvillimet qe do te kemi nga ana e PS me aleatet e saj dhe zonat qe do u japin cdo aleati.

Beni nje Koment

 • Facebook
 • Twitter
 • YouTube
 • Linkedin
 • RSS

Gazeta Panorama Alexa toolbar

Parashikimi i motit


+23
H: +24°
L: +12°
Tirana
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +25° +25° +25° +24°
+12° +11° +11° +11° +10° +11°
+22
H: +23°
L: +15°
Durres
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +25° +23° +23°
+15° +14° +15° +15° +12° +11°
+22
H: +25°
L: +10°
Elbasan
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+28° +28° +27° +27° +27° +26°
+12° +11° +11° +10° +10° +11°
+18
H: +23°
L: +16°
Vlore
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +24° +24° +24°
+15° +14° +14° +15° +12° +12°
+21
H: +23°
L: +11°
Shkoder
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +25° +25° +26° +25° +24°
+12° +11° +12° +10° +11° +12°
+18
H: +22°
L: +
Korce
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +22° +23° +23°
+ + + + + +
+22
H: +24°
L: +11°
Berat
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +25°
+11° +10° +10° +10° + +10°
+9
H: +22°
L: +
Kukes
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +22° +21° +21° +21° +21°
+ + + + + +
+23
H: +23°
L: +12°
Sarande
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+23° +23° +23° +22° +22° +22°
+11° +12° +11° +10° + +13°
+24
H: +24°
L: +13°
Kavaje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +25°
+13° +13° +12° +12° +11° +11°
+22
H: +22°
L: +12°
Kruje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +23° +21° +22° +21° +20°
+11° +10° +10° +10° +10° +11°
+22
H: +24°
L: +14°
Lezhe
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +24°
+14° +14° +14° +13° +12° +13°
+20
H: +24°
L: +14°
Fier
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +26°
+12° +12° +11° +12° +12° +11°
+18
H: +19°
L: +
Pogradec
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +21°
L: +
Rreshen
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +24° +23° +23° +23° +22°
+ +10° +10° + + +
+23
H: +23°
L: +
Tropoje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +20° +19°
+ + + + + +
+20
H: +23°
L: +
Pristina
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +21° +20°
+ + + + + +
+25
H: +25°
L: +
Prizren
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +24° +23° +24° +24° +23°
+10° + + + + +10°
+23
H: +23°
L: +
Mitrovica
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+20° +20° +19° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Skopje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +22° +23° +23° +23° +23°
+ + + + + +
+24
H: +24°
L: +
Gostivar
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Tetovo
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+16
H: +20°
L: +
Struga
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +20° +20°
+ + + + + +Showbiz

Lifestyle

Teknologji

Kuriozitete

© 2015 Gazeta Panorama ONLINE. All Rights Reserved.   Programuar nga: ikoncept Privacy