18 fotografi që tregojnë se bota mund të jetë një vend më i mirë nëse i kushtojmë më shumë vëmendje

Sep 24, 2021 | 21:53
SHPËRNDAJE

Dëmet që njerëzimi i ka sjellë natyrës janë të pafundme dhe rikthimi i saj në gjendjen e mëparshme duket si një detyrë e frikshme. Por sipas “Bright Side” të gjithë mund të bëjnë diçka të vogël për të përmirësuar planetin ku jetojmë.

Më poshtë do të gjeni disa fotografi që tregojnë akte mirësie ndaj mjedisit dhe kafshëve të egra, që mund të frymëzojnë shumë njerëz të tjerë të bëjnë të njëjtën gjë.

Bambu që u rrit e paprekur nga dora e njeriut.

natyra (2)

E pashëkëtë zonjë duke i dhënë ujë disa rosave që mund të kenë humbur rrugën dhe janë larguar shumë nga pellgu i tyre.

natyra (11)

Dikush e ndihmoi këtë pëllumb dhe zogjtë e vegjël që të mbroheshin nga rrezet e nxehta të diellit.

natyra (16)

Kjo pemë 130-vjeçare mbështetet tek trarët metalikë.

natyra (3)

Kafeneja në lagjen time riciklon kutitë e zbrazëta të qumështit.

natyra (14)

Ky person që punon në parkingun e një spitali sjell çdo ditë ushqim për rosën dhe të vegjlit e saj.

natyra (1)

Një i moshuar që kujdeset për këmbën e pëllumbit.

natyra (10)

Kushëriri im e shpëtoi këtë dre, i cili ishte aq i lodhur, sa mund të mbytej.

natyra (6)

Një fqinj krijoi këtë ‘stacion’ uji për qentë që të mund të freskoheshin gjatë ditëve të nxehta.

natyra (7)

Një person anonim i la këtij zogu një filxhan me ujë.

natyra (12)

Një përpjekje e mahnitshme e ripyllëzimit në Japoni.

natyra (8)

Foto para dhe pas pastrimit.

natyra (9)

Kjo pemë shpëtoi gjatë ndërtimit të rrugës.

natyra (5)

Dikush ndërtoi një shtëpi të lezetshme për macet endacake dhe ato e adhurojnë atë.

natyra (2)

Kjo fole është krijuar nga qimet e qenit tim, të cilat i pastroj çdo ditë.

natyra (1)

Ky është një hotel i krijuar me drunj.

natyra (13)

Kur njerëzit ndërtojnë banesat e tyre aty ku është natyra.

natyra (15)

Realizova një fotografi të mrekullueshme të urës së kafshëve të egra, e ndërtuar për drerët dhe arinjtë që jetojnë në këtë zonë.

natyra (3)

© Panorama.al

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/