15 persona pozitiv me koronavirus, Mali i Zi vendos në karantinë totale rajonin e Malësisë dhe komunën e Tuzit

| 22:31
SHPËRNDAJE

1584976940_ddddddddddddddddddMali i Zi ka vendosur në karantinë totale rajonin e Malësisë dhe komunën e Tuzit, pas konfirmimit të 15 personave me koronavirus.

Vendimin për karantinimin e rajoneve e ka marrë Këshilli Koordinues për sëmundjet infektive në qeverinë e Malit të Zi.

Dy zonat janë me shumicë shqiptare, rreth 80% e banorëve.

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.