15 mënyra si të pozoni si një modele para kamerës, ja çfarë sugjeron kjo fotografe

Apr 3, 2021 | 22:43
SHPËRNDAJE

Të dukesh mirë në fotografi është një art, jo dhuratë. Dhe fotografja Bonnie Rodriguez Krzywicki ka mahnitur botën online me punën e saj.

Ajo ju mëson se si të dashuroheni me mënyrën se si dukeni në foto, edhe nëse nuk jeni modele. Thjesht duhet të dini këndet e duhura dhe Bonnie ju tregon se si t’i gjeni ato, shkruan “Bright Side”.

Shtoni aksesorë në foton tuaj.

foto (5)

Vishni disa gjëra mbi njëra-tjetrën kur mundeni.

foto (15)

Përdorni një dritare për të luajtur me reflektimin.

foto (8)

Bëhuni krijues me fotot në grup.

foto (12)

Shmangni mbulimin e trupit tuaj.

foto (6)

Përfshini disa “viza”.

foto (7)

Krijoni disa nivele.

foto (11)

Mundohuni të pozoni me kraharorin dhe fytyrën para.

foto (9)

Theksoni belin, duke futur njërin cep të këmishës ose bluzës brenda.

foto (4)

Ndani krahët nga trupi.

foto (10)

Tregoni belin duke i vendosur duart në mes.

foto (3)

Tregoni harqet trupore.

foto (13)

Lëvizni për t’u dukur natyrale në foto.

foto (2)

Nxirrni njërën nga këmbët përpara.

foto (14)

Vishni gjëra me nuanca të ngjashme për të krijuar një pamje njëngjyrëshe.

foto (1)

© Panorama.al

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.